KAKO NADMUDRITI SAOBRACAJNU POLICIJU

Poštovani vozači,
Bliži se rok za početak primene novog Zakona o saobraćaju, a oni koji koji su tu da isprate njegovo potpuno sprovodjenje već se uveliko pripremaju.
Poslednjih dana primetio sam povećan broj patrola saobraćajne policije na ulicama i putevima, kao i učestalost radarskih kontrola na svim medjugradskim relacijama, kao i u samim gradovima.
Pošto, mi vozači, dobro znamo u kakvim su uslovima naši putevi, počev od kvaliteta kolovoza, preko saobraćajnih znakova, gužvi, vožnji u kolonama... smatram da bi trebalo da se organizujemo da sistemom znakova upozorenja i slično predupredimo sve neprijatnosti koje mogu nastati prilikom susreta sa patrolom na putu, počev od udaraca po džepu pa do kaznenih poena koji mogu dovesti do oduzimanja vozačke dozvole.
Da se razumemo, nikako se ne zalažem za nepoštovanje Zakona, naročito kada je u pitanju prebrza vožnja ili vožnja u alkoholisanom stanju, ali smatram da realne situacije često odudaraju od slova na papiru, i da bi trebalo pronaći balans izmedju ova dva.
Takodje se nadam da ćemo ovim putem poboljšati našu kulturu u saobraćaju, ali i sprečiti eventualne zloupotrebe naših plavih prijatelja, kojih je, na žalost, dosta često bilo do sada.

Kod policije nažalost pomaže samo ubedjivanje do besvesti.A da bi ih ubedio,potreban ti je ubedjivač,koji najčešće izgleda,otprilike ovako :) :

HPIM9081.JPG
 
Do sada mi je uvek palio jedan isti stos. Kad vidim da ce me zaustaviti (prebrzo vozim, nisam vezana, cak i kad sam isla u pogresnom smeru jednosmernom ulicom, ne radi mi jedno svetlo i stagod da se vec moze desiti) cim ih ugledam PRIDJEM NJIMA i pozalim se da imam problem (izvinite, gde mogu da kupim sijalicu itd.)
A ona cuvena "Molim vas, pomozite mi, izgubila sam se" pali svaki put.
 
Ja napravim sk.enjanu facu i kazem "Nemoj, brate, molim te da me oderes usred ove krize" Ne znam zasto, ali uvek se raspilave na to. :lol: Onda pocnu da mi drze lekcije do besvesti, ja namestim kretensku facu koja pokazuje kajanje i osecaj krivice i uvek me na kraju ili puste ili prodjem sa hiljadarkom bez zapisnika (poslednji put sam platila 1000din. za preticanje na Irishkom vencu duplo vecom brzinom od dozvoljene u dvosmernom delu, sa sve izlizanim gumama, bez naocara, u papuchama i bez vezanog pojasa...cak su diskutovali i da li se to sto imam na sebi moze nazvati majicom...gomila prekrsaja odjednom :rumenko:. To mi je bilo najteshnje izvlachenje do sada).
 
Ja mislim da policija gresi sto prima samo klince do 21 godine zivota u svoje redove ili pravnike sa odgovarajuceg smera.
Kao da se danas sav policijski rad svodi na jurnjavu po ulicama i preskakanje ograda visine od 2m i vise.
A kad se to desi tesko da ce ijedan policajac bas jurnuti i preskakati...
Mada je potrebno i to, ali postoje i zene policajci i one nisu bas za skakanje preko 2m.

Da pocnu da primaju ekipu, odeljenje , psiholoski stabilnih i cvrstih osoba koje su starije i iskusnije u svoje redove, sve ove teme bi nestale.
Finansijska bi bila fatalna i efikasna, saobracajna nemilosrdna, poucna i svevideca, kriminalna bi bila apoliticna, a najsladje bi bilo ljudima da budu u antikorupcionim i antimafijaskim odeljenjima, ali bi za ta odeljenja mozda i trebalo izdvojiti novca za sto vise brojnosti....brojnost smanjuje korumpiranost.
 
Ja mislim da policija gresi sto prima samo klince do 21 godine zivota u svoje redove ili pravnike sa odgovarajuceg smera.
Kao da se danas sav policijski rad svodi na jurnjavu po ulicama i preskakanje ograda visine od 2m i vise.
A kad se to desi tesko da ce ijedan policajac bas jurnuti i preskakati...
Mada je potrebno i to, ali postoje i zene policajci i one nisu bas za skakanje preko 2m.

Da pocnu da primaju ekipu, odeljenje , psiholoski stabilnih i cvrstih osoba koje su starije i iskusnije u svoje redove, sve ove teme bi nestale.
Finansijska bi bila fatalna i efikasna, saobracajna nemilosrdna, poucna i svevideca, kriminalna bi bila apoliticna, a najsladje bi bilo ljudima da budu u antikorupcionim i antimafijaskim odeljenjima, ali bi za ta odeljenja mozda i trebalo izdvojiti novca za sto vise brojnosti....brojnost smanjuje korumpiranost.
Patka za ministra policije! :)
 
Ja sam protiv pravne policije, a reci cu i zasto.

Zato sto je pravni sistem nedosledan.
U jednom trenutku zakljucuje na osnovu insinuacija, motiv+nemanje alibija+prethodni sukobi+izvrsen zlocin=krivica, dok u drugom slucaju motiv+izvrsen zlocin+"imanje alibija"+kriminalna karijera=nedovoljno dokaza
A da ne pominjem tuzilastvo ovde, cak ni na zapadu nisu imuni na politikantstvo i pare...

Da se ja pitam, prva kazna za nevezani bi bila 50 din, druga 100, treca 200, cetvrta 500, peta 1000, sesta 5000, sedma 15000, osma 40000, deveta 100000, deseta 200000 ili ako nemas, zna se koliko po cenovniku ides na humani zatvor, tj prisilni rad, dok ne odradis....
Sa takvom politikom kazni bi odredjeni policajac bio specijalista za pojas i redom radi, i nema "joj kriza a vec sest puta sam uhvacen bez pojasa..."
Psihologija ljudi je da se vade kako god mogu i umeju, a ako im izbijas argument "postenja" bez ubedjivanja, sami vrse korekciju mnogo bolje nego nadmudrivanje.
A da ne pricam kako mnogo ima slucajeva gde tip pretice, sudara se, stalno ga sude i stalno i dalje vozi, jer desilo mu se jednom ili dva puta...ljudi su kvarni kod malih brojeva, zacas se zabroje.
A iza njega ostaju povrede, slupana vozila nekih siromaha, vazno da ima pistolj u kolima,lovu za "advokata" i 5 stanova u beogradu.
 
Sve vreme pišemo o tome kako je policija tu da napiše kaznu, trenira strogoću i sl.
A kada treba da nam pomognu?
Imao sam par obijanja automobila-nikad nisu reagovali na poziv.
Nakon što je bugarski autobus odvalio moj kombi pun neke robe, i uništio sve u njemu, oko njega i njega samog, policajac prilikom uvidjaja, za male pare, uzima od bugarina saobraćajnu od jednog autobusa, a zeleni karton od drugog autobusa. Naravno, nikad nisam naplatio odštetu, "nepoznat izvršilac".
Jednom su me, nakon sletanja sa puta, i nemogućnosti da izadjem iz auta, tražili pola sata, iako sam im mobilnim telefonom davao tačna upustva u metar gde se nalazim.....izvukli me otac i brat, koji su stigli kasnije.....
Kada u sred Beograda zapitam saobraćajca ili pozornika na njihovom reonu, za ulicu za koju znam da je u krugu od 100 metara, odgovor je u 90% slučajeva "ne znam, nisam odavde..."
Pa odakle si kume i šta tražiš tu kada ne znaš imena dvadesetak ulica koje pokrivaš? Šta bi bilo da te neko hitno pozove na tu i tu adresu iz bilo kog razloga...?
Čovek leži, mrtav pijan na sred ulice(a ako je srčka?). Ljudi ga gaze , obilaze, sapliću se o njega.Odgovor: Nije naš problem, zovi hitnu....
Ne mogu više, skače mi pritisak......
 
E vidis frajeru to je bas zbog toga sto se uvodi pravo i ono sto pise na papiru 100%.

Red je da navedem i drugaciju policiju.
Ona koja kad se potuku grupe mladica, pritvori sve, i jos posalje patrole da obaveste sve kelnere u gradu da je bolje da se svi sami prijave, nego da ih traze i dolaze kucama.
Pa onda pritvor, dve vece sobe spojene plus resetke i dezurni koji prica i ispituje sve privedene.Djuture, zajedno , sto nije po propisu, ali pomaze da se vidi sta jeste , sta nije.
Pa kad uoce problematicnog, posle radnog vremena odu kolima na kucnu adresu da porazgovaraju ca ocem, da li moze da kontrolise tu osobu ili ne, da ga onda oni preuzmu..
A preuzimanje totalno nije po zakonu , ali pali...
To je kad dobijes senku, pa cim napravis nesto sto je u tvom stilu, znaci kabadahijski, odmah se stvore dvojica i pendrece na sred ulice...To tek nije po zakonu....ali deluje...

Onda se u tuci ljudi ne ubijaju, onda , kad se desi kradja ili ubistvo ili obijanje, vec sutra se zna ko je ili u slucaju ubistva , odmah se blokira sve u okolini i tesko da prodjes (osim ako ne stigne poziv iz beograda od visih MUP sluzbi , a i to se desavalo da vade ubice i lopove iz zamke.

Onda se desavaju manje kradje automobila, i to samo kad vlasnik malo seta srbijom pa ga uoce, prate i tipuju i onda odrade sa strane...
Jedno vreme su mislili da ih tipuju kvazi stoperi na bubanj potoku, ali sipak , kad su videli da automobil koji je ukraden u 00 u beogradu , vec u 06 se ukrcava u luci bar u brod, jasno je da tu nema veze nista sa stoperima.

Ali kao i kod profesora , tako i kod policije...
I kod profesora, ako on uci, a svi ostali profesori poklanjaju, on dobija problem , nezadovoljstvo i na kraju i fizicki obracun sa ucenicima.
Ako on udaljava dilere, a ostali i direktor muljaju sa njima, onda je jasno cije su gume busne na 6 casu.

Kakva je vlast, bolje je bezvlasce.
Kakav je narod, bolja je vlast.
Trenutno je tako, nekad je narod bio bolji od vlasti, sad se "naucio"...
Cujem da je u modi TV edukacija kako silovati svoju cerku a da ona uziva....
Jasno je zasto onda neko ko je profesionalan i dobronameran mora da se drzi coskova i miruje, pa ti onda nije dovoljan ni reflektor ni mobilni ni sirena da te nadju , a 2m si od njih, ali ima 25cm blata izmedju....
 
Dali mozda znate kakve su kontrole i kazne recimo u CH?:))
1-5 km prebrzo = 40CHF
6-10km prebrzo = 120CHF
11-15km prebrzo = 250CHF
Aaaa 185km/h na autoputu ( dozvoljeno 120km) 9500CHF kazna, plus 7 meseci ode vozacka ( to sam recimo ja trenutno :) )
U redu je skroz, sto zele i dole povecati kontrolu, moramo priznati, da danas svako i svakako vozi kola.
Da cemo ih moci zeznuti i zaobici kontrolu, to je samo cista sreca, ako se desi da te puste, desi se, ali posto su njima PARE u ocima, desiti se nece, i kontrola je zagarantovana.
Jednostavno, ne konzumirati alkos, voziti u ogranicenju ( 5-10km brze ne znaci nista na kratke relacije, a ipak te kazne ), i nema veze neka oni kontrolisu koliko zele.
 
Poštovani vozači,
Bliži se rok za početak primene novog Zakona o saobraćaju, a oni koji koji su tu da isprate njegovo potpuno sprovodjenje već se uveliko pripremaju.
Poslednjih dana primetio sam povećan broj patrola saobraćajne policije na ulicama i putevima, kao i učestalost radarskih kontrola na svim medjugradskim relacijama, kao i u samim gradovima.
Pošto, mi vozači, dobro znamo u kakvim su uslovima naši putevi, počev od kvaliteta kolovoza, preko saobraćajnih znakova, gužvi, vožnji u kolonama... smatram da bi trebalo da se organizujemo da sistemom znakova upozorenja i slično predupredimo sve neprijatnosti koje mogu nastati prilikom susreta sa patrolom na putu, počev od udaraca po džepu pa do kaznenih poena koji mogu dovesti do oduzimanja vozačke dozvole.
Da se razumemo, nikako se ne zalažem za nepoštovanje Zakona, naročito kada je u pitanju prebrza vožnja ili vožnja u alkoholisanom stanju, ali smatram da realne situacije često odudaraju od slova na papiru, i da bi trebalo pronaći balans izmedju ova dva.
Takodje se nadam da ćemo ovim putem poboljšati našu kulturu u saobraćaju, ali i sprečiti eventualne zloupotrebe naših plavih prijatelja, kojih je, na žalost, dosta često bilo do sada.

Maksimalno poštovati propise i biti manji od makovog zrna..prosto nevidljiv:mrgreen:!
 
Saveti: Kako izludeti policajca kad te zaustavi!!!
1. Pretvaraj se da si gluv.
2. Pitaj ga možes li videti njegov pištolj.
3. Rukuj se s njim i stalno ga dodiruj.
4. Pitaj ga gde je dobio tako smešno odelo i dali hoće da ti posudi kostim za maskembal.
5. Dok ti priča, igraj se sa podizačima stakla, pa se pohvali: A!? jeste vidli? Bez ruku! A?
6. Pretvaraj se da si gej i pitaj ga hoće li izaći s tobom, ako kaže ne, počni plakati..ako kaže da, prijavi ga...
7. Potkupi ga slatkišima.
8. Ako ti da nešto za potpisati, prvo se počesi po guzici njegovom olovkom, a onda je rastavi i izvadi uložak.
9. Nek ti sve objasni dvaput.
10. Ponovi potiho sve što on kaze.
11. Probaj mu prodati svoj auto.
12. Pitaj ga hoće li ti prodati svoj auto.
13. Ako hoće da te vodi u policijsku stanicu, pitaj možes li sediti na prednjem sedištu.
14. S osmehom na odlasku mu reci: "Pozdravi ženu i moju decu"
15. Reci mu barem dvaput da prtljažnik ne treba pregledavati.
16. Ako je veče, stavi sunčane naočare.. ako kaže da ih skineš, reci da imaš podočnjake kad si pijan..
17. Pitaj ga, je li ikad ubio čoveka.

:cepanje::cepanje::cepanje:
 
Naravno da ga treba zaobici ako je put pregledan... To sam radio na ocigled saobracajaca i nisu me ni zaustavili...

Ista situacija je bila kada su oni zaustavili kamion na ibarskoj magistrali, a puna linija... Sta drugo mozes, das migavac i zaobidjes ga...

Motokultivator ili natovaren traktor nisu vozila, vec prepreka na putu koja se zaobilazi...

Ali, ne slazem se sa tobom da treba tolerisati 30 km/h preko dozvoljene brzine... Za takvu voznju i treba da ti oduzmu dozvolu...

Mm prošlo leto obišao tako neki kamiončić(vozio je čovek 20km/h majke mi:roll:)... na punoj liniji, kad čuješ tinu-ninu... panduracija... :roll:
Dao im 5 evra i pustili nas...

To je bilo u CG...
 

Back
Top