KAKO NADMUDRITI SAOBRACAJNU POLICIJU

cvele.p

Početnik
Poruka
7
Poštovani vozači,
Bliži se rok za početak primene novog Zakona o saobraćaju, a oni koji koji su tu da isprate njegovo potpuno sprovodjenje već se uveliko pripremaju.
Poslednjih dana primetio sam povećan broj patrola saobraćajne policije na ulicama i putevima, kao i učestalost radarskih kontrola na svim medjugradskim relacijama, kao i u samim gradovima.
Pošto, mi vozači, dobro znamo u kakvim su uslovima naši putevi, počev od kvaliteta kolovoza, preko saobraćajnih znakova, gužvi, vožnji u kolonama... smatram da bi trebalo da se organizujemo da sistemom znakova upozorenja i slično predupredimo sve neprijatnosti koje mogu nastati prilikom susreta sa patrolom na putu, počev od udaraca po džepu pa do kaznenih poena koji mogu dovesti do oduzimanja vozačke dozvole.
Da se razumemo, nikako se ne zalažem za nepoštovanje Zakona, naročito kada je u pitanju prebrza vožnja ili vožnja u alkoholisanom stanju, ali smatram da realne situacije često odudaraju od slova na papiru, i da bi trebalo pronaći balans izmedju ova dva.
Takodje se nadam da ćemo ovim putem poboljšati našu kulturu u saobraćaju, ali i sprečiti eventualne zloupotrebe naših plavih prijatelja, kojih je, na žalost, dosta često bilo do sada.
 
Poštovani vozači,
Bliži se rok za početak primene novog Zakona o saobraćaju, a oni koji koji su tu da isprate njegovo potpuno sprovodjenje već se uveliko pripremaju.
Poslednjih dana primetio sam povećan broj patrola saobraćajne policije na ulicama i putevima, kao i učestalost radarskih kontrola na svim medjugradskim relacijama, kao i u samim gradovima.
Pošto, mi vozači, dobro znamo u kakvim su uslovima naši putevi, počev od kvaliteta kolovoza, preko saobraćajnih znakova, gužvi, vožnji u kolonama... smatram da bi trebalo da se organizujemo da sistemom znakova upozorenja i slično predupredimo sve neprijatnosti koje mogu nastati prilikom susreta sa patrolom na putu, počev od udaraca po džepu pa do kaznenih poena koji mogu dovesti do oduzimanja vozačke dozvole.
Da se razumemo, nikako se ne zalažem za nepoštovanje Zakona, naročito kada je u pitanju prebrza vožnja ili vožnja u alkoholisanom stanju, ali smatram da realne situacije često odudaraju od slova na papiru, i da bi trebalo pronaći balans izmedju ova dva.Takodje se nadam da ćemo ovim putem poboljšati našu kulturu u saobraćaju, ali i sprečiti eventualne zloupotrebe naših plavih prijatelja, kojih je, na žalost, dosta često bilo do sada.

koje su to situacije?
 
Poštovani vozači,
Bliži se rok za početak primene novog Zakona o saobraćaju, a oni koji koji su tu da isprate njegovo potpuno sprovodjenje već se uveliko pripremaju.
Poslednjih dana primetio sam povećan broj patrola saobraćajne policije na ulicama i putevima, kao i učestalost radarskih kontrola na svim medjugradskim relacijama, kao i u samim gradovima.
Pošto, mi vozači, dobro znamo u kakvim su uslovima naši putevi, počev od kvaliteta kolovoza, preko saobraćajnih znakova, gužvi, vožnji u kolonama... smatram da bi trebalo da se organizujemo da sistemom znakova upozorenja i slično predupredimo sve neprijatnosti koje mogu nastati prilikom susreta sa patrolom na putu, počev od udaraca po džepu pa do kaznenih poena koji mogu dovesti do oduzimanja vozačke dozvole.
Da se razumemo, nikako se ne zalažem za nepoštovanje Zakona, naročito kada je u pitanju prebrza vožnja ili vožnja u alkoholisanom stanju, ali smatram da realne situacije često odudaraju od slova na papiru, i da bi trebalo pronaći balans izmedju ova dva.
Takodje se nadam da ćemo ovim putem poboljšati našu kulturu u saobraćaju, ali i sprečiti eventualne zloupotrebe naših plavih prijatelja, kojih je, na žalost, dosta često bilo do sada.

Ne razumem. Nisi za prebrzu voznju, ali si za to da signaliziramo jedni drugima ako je patrola u blizini da bi usporili ispod ogranicenja?
 
Primer:
Traktor ili motokultivator vozi ispred, put pregledan ali puna linija.
Zaobići ga?

Naravno da ga treba zaobici ako je put pregledan... To sam radio na ocigled saobracajaca i nisu me ni zaustavili...

Ista situacija je bila kada su oni zaustavili kamion na ibarskoj magistrali, a puna linija... Sta drugo mozes, das migavac i zaobidjes ga...

Motokultivator ili natovaren traktor nisu vozila, vec prepreka na putu koja se zaobilazi...

Ali, ne slazem se sa tobom da treba tolerisati 30 km/h preko dozvoljene brzine... Za takvu voznju i treba da ti oduzmu dozvolu...
 
Saveti: Kako izludeti policajca kad te zaustavi!!!
1. Pretvaraj se da si gluv.
2. Pitaj ga možes li videti njegov pištolj.
3. Rukuj se s njim i stalno ga dodiruj.
4. Pitaj ga gde je dobio tako smešno odelo i dali hoće da ti posudi kostim za maskembal.
5. Dok ti priča, igraj se sa podizačima stakla, pa se pohvali: A!? jeste vidli? Bez ruku! A?
6. Pretvaraj se da si gej i pitaj ga hoće li izaći s tobom, ako kaže ne, počni plakati..ako kaže da, prijavi ga...
7. Potkupi ga slatkišima.
8. Ako ti da nešto za potpisati, prvo se počesi po guzici njegovom olovkom, a onda je rastavi i izvadi uložak.
9. Nek ti sve objasni dvaput.
10. Ponovi potiho sve što on kaze.
11. Probaj mu prodati svoj auto.
12. Pitaj ga hoće li ti prodati svoj auto.
13. Ako hoće da te vodi u policijsku stanicu, pitaj možes li sediti na prednjem sedištu.
14. S osmehom na odlasku mu reci: "Pozdravi ženu i moju decu"
15. Reci mu barem dvaput da prtljažnik ne treba pregledavati.
16. Ako je veče, stavi sunčane naočare.. ako kaže da ih skineš, reci da imaš podočnjake kad si pijan..
17. Pitaj ga, je li ikad ubio čoveka.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo jedne proverene fore koja skoro uvek prolazi.Ako naletis na muriju a svestan si da si napravio neki prekrsaj nemoj da cekas da te pandur zaustavi nego sam stani, otvori prozor i pre nego sto on bilo sta izusti ti ga pitaj "kolega gde je ta i ta ulica ili nesto sl.".Ja sam jednom probao kada sam zaboravio da se vezem i upalilo je.Moj ortak uvek ide na tu foru i redovno prolazi.
 
Bez obzira na sve gore navedeno, ja ću uvek ablendovati vozilima koja mi dolaze u susret, što sam i do sada radio.
Kada me patrola zaustavi, UVEK izadjem iz auta, ponesem dokumenta sa sobom i ponašam se vrlo učtivo, bez obzira da li sam načinio neki prekršaj ili nisam.
Problem može nastati kada se desi situacija tipa: Nemaš 3000 za prekoračenje brzine?Pisaću ti prijavu ili daj onda 1000 za pojas!
To ne tolerišem. Ne želim da punim tudje džepove na taj način. Iako jedna "crvena" često završi posao i spreči dalje komplikacije.
 
a u zatvor pun psihopata, milina božja....
roblem može nastati kada se desi situacija tipa: Nemaš 3000 za prekoračenje brzine?Pisaću ti prijavu ili daj onda 1000 za pojas!
To ne tolerišem. Ne želim da punim tudje džepove na taj način. Iako jedna "crvena" često završi posao i spreči dalje komplikacije.

hm, po novom ZOBS-u nema uzimanja para na licu mesta, nego se prekršaj plaća na području mup-a na kome je p.napravljen.... zloupotrebe koje su moguće na samom licu mesta kad te zaustavi saob. policija nije nešto što nismo viđali do sada....a za novi - videćemo ( :
 
km50a.jpg
 
a u zatvor pun psihopata, milina božja....


hm, po novom ZOBS-u nema uzimanja para na licu mesta, nego se prekršaj plaća na području mup-a na kome je p.napravljen.... zloupotrebe koje su moguće na samom licu mesta kad te zaustavi saob. policija nije nešto što nismo viđali do sada....a za novi - videćemo ( :

:lol::lol::lol:

Ma, upalilo do sada nekoliko puta. Ozbiljno.
 

Back
Top