Kako moderator moze da bude neko ko vredja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Evo na konkretnom primeru izvesnog moderatora Rayela koja neretko vredja druge clanove postavljam pitanje kako neko poput nje uopste moze da moderira forum?

Srbin Izbosne opet pobediJo. Po stoti i jubilarni put jer nista ne razume.

Ovo nije prvi put i mahom su moderatori super na forumu , veoma fer .

U slucaju ove osobe moram da priznam da veoma spusta nivo foruma.

Nista licno, ja nisam iz Bosne da se razumemo ali je jako ruzno.
 
ne znam da li si me razumela
mene nikad niko nije banovao , ova poruka koju sam navela nije bila upucena meni

nego je veoma ruzno kad je moderator taj koji vredja
kao sto sam navela primer:
Uh, izvini, nisam videla ovo zadnje što si napisala. Ne znam šta je prethodilo da mod napiše tako nešto. U svakom slučaju verujem da mod nema prava da postupa lično, što se ne odnosi na tvoj slučaj konkretno, već uopšte. Mod bi trebao biti iznad takvih stvari, ili ravnodušan na njih. Opet, previše pričam, ne znam šta je prethodilo tom komentaru, iako ovako naveden, ne izgleda lepo u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Meni je moderator uzimao postove i prerađivao ih , kada sam mu skrenula pažnju, da može da obriše post, ako krši pravilo, ali da ne sme da ga prerađuje -naravno samo se napravio blesav
Takođe izbrisao je postove , koji uopšte nisu bili uvredljivi,a postavio svoj kako se opominjem zbog vređanja , tako da je polemika izgledala potpuno drugačije .

Polemika se vodila o Jasenovcu ... on je zastupao tezu revizije ...
 
Moze i mod da ima misljenje valjda, ali bi svakako trebalo da bude korektan. Evo ja sam jednom sam sebe prijavio za uvredljiv komentar kojeg sam izgovorio na pf-u za koji sam nadlezan, osecajuci se kao Etan Hawke koji sam sebe lovi kroz vreme za zlocin koji je pocinio.
Ti si specijalna vrsta moda :) Ja bar nisam nikad samu sebe prijavljivala, niti sam komentarisala postove iako su me izvlačili iz čarapa - AKO su se pridržavali pravila.
 
Moze i mod da ima misljenje valjda, ali bi svakako trebalo da bude korektan. Evo ja sam jednom sam sebe prijavio za uvredljiv komentar kojeg sam izgovorio na pf-u za koji sam nadlezan, osecajuci se kao Etan Hawke koji sam sebe lovi kroz vreme za zlocin koji je pocinio.

Ja na PDF Politika uvek pisem "isto". To sto sam na nekom desetom PDF mod ne znaci da cu menjati svoj stav i
misljenje oko recimo nekih politickih stvari i pojava. Moderatori imaju prava i na svoje misljenje, svoje reci, jezik
i stav jer ucestvuju u diskusijama i kao normalni i obicni forumasi.
 
Ti si specijalna vrsta moda :) Ja bar nisam nikad samu sebe prijavljivala, niti sam komentarisala postove iako su me izvlačili iz čarapa - AKO su se pridržavali pravila.

Kad je rec o napadima na meni, tolerisem bukvalno sve, brisem samo one koji su upereni protiv drugih, tako da ono..
 
Evo na konkretnom primeru izvesnog moderatora Rayela koja neretko vredja druge clanove postavljam pitanje kako neko poput nje uopste moze da moderira forum?



Ovo nije prvi put i mahom su moderatori super na forumu , veoma fer .

U slucaju ove osobe moram da priznam da veoma spusta nivo foruma.

Nista licno, ja nisam iz Bosne da se razumemo ali je jako ruzno.
Mnogo ti se cini.....ona se samo uklapa u politicke botove....
 
Ja na PDF Politika uvek pisem "isto". To sto sam na nekom desetom PDF mod ne znaci da cu menjati svoj stav i
misljenje oko recimo nekih politickih stvari i pojava. Moderatori imaju prava i na svoje misljenje, svoje reci, jezik
i stav jer ucestvuju u diskusijama i kao normalni i obicni forumasi.
Izvini, zašto? Čini se da sam ja tu školu učila na pogrešnim mestima.

Svakako da mod ima svoje mišljenje i stav, ali šta kad se sretne s mišljenjem s kojim se ne slaže - A NIJE prekršilo nikakvo pravilo - prosto se mod s tim ne slaže? Pa šta što se ne slaže? Može reći da se ne slaže, i treba, ali ne bi smeo zbog toga kažnjavati članove. Izvini ako me je moje previše politički korektno iskustvo naučilo drugačijim normama, biti mod po svetskim mrežama nije isto što i ovde, to priznajem.
 
Meni je moderator uzimao postove i prerađivao ih , kada sam mu skrenula pažnju, da može da obriše post, ako krši pravilo, ali da ne sme da ga prerađuje -naravno samo se napravio blesav
Takođe izbrisao je postove , koji uopšte nisu bili uvredljivi,a postavio svoj kako se opominjem zbog vređanja , tako da je polemika izgledala potpuno drugačije .

Polemika se vodila o Jasenovcu ... on je zastupao tezu revizije ...
Dobro, sada se iskristalisalo ko moze a ko ne moze da bude mod...pa je ujednaceno....:)
Ne mozes da mislis drugacije nego sto je opste misljenje...:)
 
Momo,
dobri moj Momo /:D/,
Moderator u ucestvovanju na druge PDF_ove
su kao i Faraonndga/nje
dobrodosli ako ide po PS_u
a ako dize neko temperaturu
ali 'na baterije'
mora da se konstruktivno aktivira ili povuce
i uvijek u korisnicko Ime bez 'portfelja'
tj. on tu nema imunitet ili proziv_uitet...
e 'kod Njega/ Nje'
to je stvar autoriteta i Mjesta...
Tako Faraonn, danas misli...:hvala:
 
Dobro, sada se iskristalisalo ko moze a ko ne moze da bude mod...pa je ujednaceno....:)
Ne mozes da mislis drugacije nego sto je opste misljenje...:)

...Moderator mora misliti mjestom kojim 'upravlja'
a opstosti i sivila bi 'ubila' i mjesto i Njega...
Konstruktivnost i izazivanje na raspravu je opis tzv,
no,
postoje standardi ali,
i mogucnosti krsenja ili davanja sansi onima
koji stavrno zalijeve u nekoj tamnoj sekundi svoje svakodnevnice
i Moderator tu mora biti i Domacin
pa mu pomoci da u 'brazdu ' udje
ako se neda u 'lance vezati ' onda skinuti
i u planine otjerati...:hahaha:
 
Meni je moderator uzimao postove i prerađivao ih , kada sam mu skrenula pažnju, da može da obriše post, ako krši pravilo, ali da ne sme da ga prerađuje -naravno samo se napravio blesav
Takođe izbrisao je postove , koji uopšte nisu bili uvredljivi,a postavio svoj kako se opominjem zbog vređanja , tako da je polemika izgledala potpuno drugačije .

Polemika se vodila o Jasenovcu ... on je zastupao tezu revizije ...
Ćao, Nataša ;)
 
Evo na konkretnom primeru izvesnog moderatora Rayela koja neretko vredja druge clanove postavljam pitanje kako neko poput nje uopste moze da moderira forum?



Ovo nije prvi put i mahom su moderatori super na forumu , veoma fer .

U slucaju ove osobe moram da priznam da veoma spusta nivo foruma.

Nista licno, ja nisam iz Bosne da se razumemo ali je jako ruzno.

He he Rajela.:mrgreen:
 
Ja na PDF Politika uvek pisem "isto". To sto sam na nekom desetom PDF mod ne znaci da cu menjati svoj stav i
misljenje oko recimo nekih politickih stvari i pojava. Moderatori imaju prava i na svoje misljenje, svoje reci, jezik
i stav jer ucestvuju u diskusijama i kao normalni i obicni forumasi.

Ti ocito ne razumes razliku izmedju imati stav i vredjati:

Na jednom primeru to mogu da ti pokazem primer vredjanja:

Rayela:
Srbin Izbosne opet pobediJo. Po stoti i jubilarni put jer nista ne razume.


Ovo je dakle primer kako pre svega vredjas na nacionalnoj osnovi , pa isla bih dotle da to nazovem i govorom mrznje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top