• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kako meditirate?

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Za one koji meditiraju :
Koji položaj zauzimate? Da li meditirate u tišini ili uz muziku? Da li volite vođene meditacije? Kako se osećate dok meditirate i nakon meditacije ?
Lotus pozicija. Tisina, po mogucstvu uvece ugasenog svetla. Ne volim vodjene meditacije, deluje mi kao ispiranje mozga. Osecam se blazeno. Ne znam da li si ikada probala meditaciju bez svetla, a da imas upaljenu svecu (mozebi ona mala mirisljava). Mize dodatno da opusti.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.091
Za one koji meditiraju :
Koji položaj zauzimate? Da li meditirate u tišini ili uz muziku? Da li volite vođene meditacije? Kako se osećate dok meditirate i nakon meditacije ?
Totalno nebitno posto se molim ceo dan. Razicite vizualizacije i stajanje ispred ogledala da posmatram sebe oci i izraze lica.
Jedna od vezbi je vizualizacije sebe van tele i posmatranje sebe kao kamera koja ide okolo.

UltraVioletna

Domaćin
Moderator
Poruka
4.421
@UltraVioletna
Imas popularnu psihologiju i knjige od gurua Osho. On govori neke jako zanimljive stvari o zivotu, ljubqvi, besu, patnji, religiji... objasnjava i vrste meditacije. Vrlo sam cenio njegove knjige pre mnogo godina, mada mislim da je on uzimao dobru lovu njegovom transidentalnom meditacijom..
Čitala sam Ošoa. Dobar je.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.