Kako komunicirate sa ljubimcima?

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
Čini mi se da sam do sad sa svakim ljubimcem imala da naučim mnogo toga što ih razlikuje. Leo je moj novi prijatelj iz životinjskog sveta, i uhvatila sam ga u mnogo situacija kako pokušava da me imitira, kako procesuje šta me je nasmejalo i moj smeh kasnije uzima za parametar.
Smejem se i on klima glavom, kao, razume šta moj smeh znači i sledeći put kad se smejem, on skače i izvodi kerefeke.
On toga nije svestan, najverovatnije!
Danas sam se igrala sa Leom i... svaki put kad bih malo o'ladila stvar, proizveo je zvuk koji mačkama inače služi da se udvaraju pticama.
Da li me lovi ili samo ima na umu zabavu sa mnom?
Heeee... cheeky one!
1657226691137.jpg
 
Čini mi se da sam do sad sa svakim ljubimcem imala da naučim mnogo toga što ih razlikuje. Leo je moj novi prijatelj iz životinjskog sveta, i uhvatila sam ga u mnogo situacija kako pokušava da me imitira, kako procesuje šta me je nasmejalo i moj smeh kasnije uzima za parametar.
Smejem se i on klima glavom, kao, razume šta moj smeh znači i sledeći put kad se smejem, on skače i izvodi kerefeke.
On toga nije svestan, najverovatnije!
Danas sam se igrala sa Leom i... svaki put kad bih malo o'ladila stvar, proizveo je zvuk koji mačkama inače služi da se udvaraju pticama.
Da li me lovi ili samo ima na umu zabavu sa mnom?
Heeee... cheeky one!Pogledajte prilog 1186417

Kakav je to zvuk? Prvi put cujem i zasto im se udvaraju? :maca:
 
Godinama imam macke, macore ili macice po dvoristu i nikada to nisam cuo ni zapazio..Uglavnom su lovili ptice, nisu flertovali sa njima..
Moji svi imaju to. Oni su zavodnici, jer ptice reaguju burno na sve promene, najmanje im se dopada da se oni koji ih love nastane tu gde žive.

Ptice su takođe glasne... One reaguju odmah, nerviraju se, javljaju jedne drugima iz okoline da je stigao nov mačak.
 
Svaka mačka koju sam do sad gostila je imala neki svoj tonalitet mjaukanja, neke svoje rituale... Ali neke stvari se ponavljaju sa svima.
Npr., tokom tuširanja ostavljam otvorena vrata taman toliko da mogu da virnu jer inače ''kukaju'' po hodniku, grebu vrata, skaču po nameštaju, ne veruju da ću živa izaći ikad.
Svaki hoće da se igra žmurke oko kuće.
Svaki se penje uz peškir kroz prozor prvih par meseci dan-noć.
Već treća generacija, plišani kučak je na raspolaganju za rvanje, tokom noći svaki lepo partija i lovi mi prste ruku i nogu...

Leo za razliku od Čarlija mi ne tapka šapom nos da me probudi. On me ugrize za nos. :zcepanje:

IMG_20220710_034057.jpg

I da, svaki je mislio da su moje cvećke tu samo da bi oni imali toalet na dohvat šape... Mislio pa se predomislio jednom zauvek!
L&K.png

Nesrećni kučak trpi neumornog mačkića, trećeg za redom.
 
Danas pitam moju baku koja inače i nije neki fan mačaka, šta, što me to mače prati, što malo ne o'ladi... Što je tako ludo za mnom?
Kaže:
''Ti mu poklanjaš pažnju, ti si mu ceo svet. Ono ne zna za drugu majku pored tebe, svoju je zaboravilo, i hoće da te ima na oku uvek. ''
:sad2:
Bako!
Uvek mi kažeš nešto što se zarije zauvek duboko u meso i dušu!

1658960812394.jpg
 
Говором тела и вербално
Meni se nekada čini da nam oni i čitaju misli.. moji psi su prečesto znali šta se događa bez da sam i jednim gestom pokazala šta sam pomislila ili šta imam na umu.. posebno, npr., kada bih planirala da putujem van grada bez njih.. ili kada im planiram kupanje i grooming.. i sl.. uvek bi se tipično za tu situaciju uzmuvali dok ja još pijem jutarnju kafu i nisam preduzela niti jedan korak..

A da mi znaju emocije i raspoloženja čak bolje nego i ja sama, to i da ne pominjem.. :D :heart2:
 
Meni se nekada čini da nam oni i čitaju misli.. moji psi su prečesto znali šta se događa bez da sam i jednim gestom pokazala šta sam pomislila ili šta imam na umu.. posebno, npr., kada bih planirala da putujem van grada bez njih.. ili kada im planiram kupanje i grooming.. i sl.. uvek bi se tipično za tu situaciju uzmuvali dok ja još pijem jutarnju kafu i nisam preduzela niti jedan korak..

A da mi znaju emocije i raspoloženja čak bolje nego i ja sama, to i da ne pominjem.. :D :heart2:
Наравно јер те "читају".Не треба да се заборави да су они фокусрани првенствено на нас , а све друго је секундарно.
 

Back
Top