Quantcast

Како колабирати данашњи систем?

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.858
Добар дан.
Тема ауторска!

Јесте ли некад размишљали шта можете да учините као појединци да би "уздрмали" систем, тј покренули неку критичну масу својим примером која би уздрмала темеље система?

Еви например ја сам радио у Америци као кувар, пошто нас је било 20 у кухињи шеф у зависности од бројности муштерија тога дана произвољно слао неке колеге кући, јер им је обавезан платити дневницу, а посла има мање због мањка муштерија (нпр. када је кишан, хладан дан). Да би исправио ту неправду. Ја сам им говорио да би идеално решење било да се побунимо. Међутим немогуће је око једне идеје окупити 20 људи који си притом из различитих крајева света и другачијих менталитета и схватања.
Мој предлог је гласио овако..Пошто смо знали да нас газда плаћа мање него американце, и то много много мање и да ни један американац не би пристао да ради за плату коју смо ми имали у кухињи пало ми је на памет да од менаџера као колектив у кухињи захтевамо већу дневницу или да нас не отпуштају кућу са посла када има мање муштерија. Пошто се знало десити дођеш на посао, радиш 2 сата и он те пошаље кући, зарадиш 16 долара и шта ћеш ти са тим? Треба платити станарину, храну и друге потребштине. Уколико се менаџер не сложи са тим мој предлог је био да сутра колективно нико не дође у кухињу на посао. Што би значило да ресторан тога дана не би радио. Пошто газда нема времена да обучава нове раднике, а американци му не би радили за ту сићу био би принуђен да прихвати наше захтеве.
Но, цинкарен сам од стране две девојке колегинице и план је пропао, а ја сам добио упозорење и последњу опомену а њих две након извесног времена повишицу. Шта новац и страх учинише од људи... Страшно.

Ево нпр. ја могу да бојкотујем нафну индустрију. Како?
Тако што ћу сваког месеца покушавати да трошим бар 10 литара горива мање него предходног. Да се неко поучен тим примером још поведе нпр. мој будући син, комшија, рођак и сл систем би се полако уздрмао. Нпр. када би велики број људи престао да конзумира Кока Колу, једе чоколадице и гледа телевизију већ би репресија била већа..

Велики су изазови у данашњем свету, а великим изазовима је тешко одолети. НПР. неки људи тако годинама бојкотују месну индустрију јер сматрају да није здрава, али падну на неким другим стварима - типа купе карту за концерт од 5000 дин или оду у Будимпешту да се провозају бродом за 100е. Али тиме они најбоље показују свој карактер и ко је колико радио за живота на себи. Лако ти је бити карактер у пустињи, али ајде буди кад уђеш у шопинг мол. Значи човек мора да се одвикне од тих вештачки изазваних потрошачких навика, направити неку алтернативу томе. Друштво на потрошњи узрокује многе проблеме, зависти и болести а да тога нисмо ни свесни. Многи људи одузимају себи живот због новца. Итд итд.

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Ако ћемо искрено никако... Постоји једноставан систем, који када би сваки појединац применио, пао би цео светски поредак и ствари би могле да се врате у неку нормалу. Али то је немогуће. Људи у већини случајева не желе да изађу из матрикса иако знају да је лаж и обмана која их лишава слободе. Јер су постали робови својих страсти. Тако да мрка капа. Да уздрмаш не можеш, а тек да га срушиш нема теорије. Али можеш као јединка да изађеш из система и ослободиш се, уз одређену цену наравно..

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
13.479
Значи човек мора да се одвикне од тих вештачки изазваних потрошачких навика, направити неку алтернативу томе. Друштво на потрошњи узрокује многе проблеме, зависти и болести а да тога нисмо ни свесни. Многи људи одузимају себи живот због новца. Итд итд.
Razvijanje kreativnih potencijala, podizanje nivoa sopstvene kultivisanosti i insistiranje na individualizmu je izgradnja štita koji uspešno odoleva konzumerizmu.

Gaudi je prezirao površni materijalizam i novotarije a ceo život je bezmalo proveo u izdradnji Sagrade.

Moraš da budeš spektakularna ličnost da bi sa nezavisne pozicije menjao sistem a takvi se retko rađaju, naročito poslednjih decenija.

Ipak tu su Asanž, Snoden...

bojan112

Početnik
Poruka
9
Sam nikako, ali kao masa jako lako. Npr trenutni sistem je u krizi ako pogledaš svetski natalitet 2,4 deteta po 1 majci, tek malo iznad proste reprodukcije s tim da je većina ispod 2.0 zato što se Afrikanci kote nenormalno pa popravljaju prosek. Znači grupa ljudi tj novije generacije su uspeli da uzdrmaju sistem tj pokrenuli su lavinu dogadjaja koje će uslediti zbog sve manjeg nataliteta.

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
13.479
Sam nikako, ali kao masa jako lako..
Kolektivizam je prevaziđen u svakom pogledu bar u razvijenim društvima.

Divizije su postale nebitne od kada je manjinski ali najumniji deo sveta naučio da voza nuklearni projektil jednim džojstikom.

Masom je najlakše manipulisati jer je čini mnoštvo nedovršenih pojedinaca. Masa je ostala relevantna samo u segmentu masovne proizvodnje i ostalih vidova kulučenja u nerazvijenim delovima sveta. U onim drugim pogoni izgledaju ovako:

A oni u čijem je goreuslikano vlasništvu uvek mogu da plate polovinu siromaha da pobije onu drugu ako se mnogo kurobeca.

Individualno postignuće ponovo dobija na značaju u eri začetka veštačke inteligencije koja će u naradnih 100 godina u potpunosti preuzeti većinu ljudskih ingerencija.

A da bi se uhvatio korak sa tim svetom budućnosti mora sumanuto da se uči. Fanatično.

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
13.479
prestati robovanje tehnologiji,bankarskome sustavu i potrosnji kao i medijima
u konacnome svakako ce bit zbrisan tradicionalni covjek ko sto nestadose obicaji indijanaca u mexico i juznu ameriku
sto ne znaci da njihovo sopstvo bese nagrizeno najezdom kolonizatora naprotiv to bese testom za njihov unutarnji razvitak
Legenda kaže da se pre više vekova na japansku obalu nasukao holandski brod. Japanci su rekvirirali i pažljivo sortirali sve predmete nađene na brodu u cilju proučavanja njima do tada nepoznate namene i sadržaja.

Tako su shvatili šta bi moglo da dođe do njih a onda počeli da razmišljaju kako da se odbrane od toga.

Tehnologiji će se neminovno sve više robovati ali će privilegovan položaj imati oni koji je razumeju, umeju da njome upravljaju, pobboljšavaju je i masovno proizvode. Tom će sektoru biti potrebne armije veoma obrazovanih ljudi koji će zarađivati spektakularno na projektu zamene ljudske radne snage kibernetičkom.

Opštetehničko obrazovanje mora da postane glavni premet u školama. Korisničku kulturu treba proterati i raditi iz sve snage na razvoju kreativnosti i odgovornosti kod mlađih generacija.

Black Baron

Aktivan član
Poruka
1.546
Добар дан.
Тема ауторска!

Јесте ли некад размишљали шта можете да учините као појединци да би "уздрмали" систем, тј покренули неку критичну масу својим примером која би уздрмала темеље система?

Тако што ћу сваког месеца покушавати да трошим бар 10 литара горива мање него предходног. Да се неко поучен тим примером још поведе нпр. мој будући син, комшија, рођак и сл систем би се полако уздрмао. Нпр. када би велики број људи престао да конзумира Кока Колу, једе чоколадице и гледа телевизију већ би репресија била већа..
Previše se ložiš da nešto od tebe zavisi i da nešto možeš da menjaš. To su gluposti. Sistem je uvek isti, kad padne jedan, dodje drugi, igra je unapred osmišljena i svako ko se loži da iz svoje jadne pozicije pojedinca može nešto da menja je naivan. Od pojedinaca ništa ne zavisi, niti će ikad, čak i sve revolucije su osmišljene u nečijem interesu, i na kraju se pretvore u vladavinu novih vodja, najsurovijih i najbeskrupuloznijih. Isto je i sa koka-kolom i konzumerizmom, normalno je da većina ljudi pohrli ka tome jer je privlačno, to ni ti ni ja nikad nećemo moći da promenimo, to je ljudska priroda. Gledaj da sebe usavršiš i da napraviš pare po svaku cenu, sve drugo je ložana, sve političke opcije služe samo tome da onima na vrhu bude dobro, a da se ovi dole (glasači i učesnici) otimaju za mrvice. I tako do sledeće opcije. Faraoni, rimski cezari, hrišćanski vladari i vladarke, islamske kalife, pape, imperatori, Napoleoni, Robespjeri, Lenjini, Staljini, južnoamerički diktatori, demokratski predsednici, Putini, Trampovi, ovi, oni... sve je to isto, jedna beskrajna šarada uvek istih psiholoških profila, samo sa drugačijim predznakom. Ako si nebitan pojedinac bez ikakve moći možeš samo da se ložiš. Jedino je novac bitan, napraviti novac i to je to, sve političke opcije su iluzija koja služi za dolazak na vlast, status i gospodarenje nad drugima.

Metronomy

Elita
Poruka
17.233
Razne građanske:

Početak: npr. obasipati svaku instituciju elektronskim zahtevima... na milione.
Hahahaha, pa zato su i izmislili elektronski salter, da ti odgovara na milione zahteva bez angazovanja, a onda te blokiraju,
pa moras da doneses licnu kartu, da cekas u redu sa tim milionskim pametnjacima.
Nego, ajd i da blokiras sistem zahtevima, koja je svrha? Da nema sistema? Sistem u kome se muva....vezbalo se, prijatelju, duboka mafijaska drzava gubi svuda u svetu...

difrent from others...

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.946
Добар дан.
Тема ауторска!

Еви например ја сам радио у Америци као кувар, пошто нас је било 20 у кухињи шеф у зависности од бројности муштерија тога дана произвољно слао неке колеге кући, јер им је обавезан платити дневницу, а посла има мање због мањка муштерија (нпр. када је кишан, хладан дан). Да би исправио ту неправду. Ја сам им говорио да би идеално решење било да се побунимо. Међутим немогуће је око једне идеје окупити 20 људи који си притом из различитих крајева света и другачијих менталитета и схватања.
Мој предлог је гласио овако..Пошто смо знали да нас газда плаћа мање него американце, и то много много мање и да ни један американац не би пристао да ради за плату коју смо ми имали у кухињи пало ми је на памет да од менаџера као колектив у кухињи захтевамо већу дневницу или да нас не отпуштају кућу са посла када има мање муштерија. Пошто се знало десити дођеш на посао, радиш 2 сата и он те пошаље кући, зарадиш 16 долара и шта ћеш ти са тим? Треба платити станарину, храну и друге потребштине. Уколико се менаџер не сложи са тим мој предлог је био да сутра колективно нико не дође у кухињу на посао. Што би значило да ресторан тога дана не би радио. Пошто газда нема времена да обучава нове раднике, а американци му не би радили за ту сићу био би принуђен да прихвати наше захтеве.
Но, цинкарен сам од стране две девојке колегинице и план је пропао, а ја сам добио упозорење и последњу опомену а њих две након извесног времена повишицу. Шта новац и страх учинише од људи... Страшно.

Велики су изазови у данашњем свету, а великим изазовима је тешко одолети. НПР. неки људи тако годинама бојкотују месну индустрију јер сматрају да није здрава, али падну на неким другим стварима - типа купе карту за концерт од 5000 дин или оду у Будимпешту да се провозају бродом за 100е. Али тиме они најбоље показују свој карактер и ко је колико радио за живота на себи. Лако ти је бити карактер у пустињи, али ајде буди кад уђеш у шопинг мол. Значи човек мора да се одвикне од тих вештачки изазваних потрошачких навика, направити неку алтернативу томе. Друштво на потрошњи узрокује многе проблеме, зависти и болести а да тога нисмо ни свесни. Многи људи одузимају себи живот због новца. Итд итд.
ja nameravam da nekoga koknem. nekog ministra :rumenko:
valjalo bi vulina ili loncara

inspektore vucko iz cigan male, ako ovo citas to se ja opet salim

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.