Kako je Singapur postao bogat, model za Srbiju

Ne lupaj bre, Hong Kong je kineska provincija od 1997. godine, a valutna kriza 1997. godine u zemljama jugoistocne Azije je nesto sto je suvise kompleskno za tvoj mozak, o tome cu pisati diplomski rad, pocela je na Tajlandu u leto 1997. godine i sve zemlje ASEAN-a (jugoistocna Azija) su imale slom slom valuta a ne samo Hong Kong, zato danas sve te zemlje imaju velike devizne rezerve da mogu da brane svoje valute, GDP Hong Konga od 1997. do danas mnogo porastao zahvaljujuci saranji sa Kinom i zahvaljujuci kineskom ekonomskom bumu.

Bosanac, ovo je vec sad za tvoj bosanski rusofilski mozak vec vise matematika, bolje ti je stavljas slikice ruskih vozova i shoping cetra po toj azijatskoj Putinovoj KGB drzavi, to je na tvom intelektualnom nivou, nego da pises o ekonomijama jugoistocne Azije i njihovo drustveno uredjenje. Ti tamo niti si ikad bio, niti si ti te drzave ikad video oism na slikama, nego kako ide ta kanadska socijala??
 
Bosanac, ovo je vec sad za tvoj bosanski rusofilski mozak vec vise matematika, bolje ti je stavljas slikice ruskih vozova i shoping cetra po toj azijatskoj Putinovoj KGB drzavi, to je na tvom intelektualnom nivou, nego da pises o ekonomijama jugoistocne Azije i njihovo drustveno uredjenje. Ti tamo niti si ikad bio, niti si ti te drzave ikad video oism na slikama, nego kako ide ta kanadska socijala??

Pa i ne moram da ih vidim kad imam internet i sve informacije mogu da nadjem na internetu i na osnovu toga cu pisati diplomskir rad o zemljama jugoistocne Azije, Azijskim tigrovima i o zemljama ASEAN-a i o valutnoj krizi 1997, kad bude gotov pozvacu te preko privatne poruke da prisutvujes u publici - ako hoces nesto da naucis.
 
Ne mislim na tebe vec na ovog Bluz Bradersa, izgleda da je Sipac (etnicko ruglo Evrope), a i ja nisam Bosanac, ja sam Vojvodjanin.

Hahah u VOJVODINI niko ne govori ''NEBODERI''', glupi doseljeni Brozov/ Milosevicev PREKODRINAC, ti si onaj ''VOJVODJANIN'' sto vas je Broz iz DINARE dovukao i nama Srbima iz Srbije stavio na grbacu da nas pljackate i otimate nam imovinu i nasu dedovinu.
 
Hahah u VOJVODINI niko ne govori ''NEBODERI''', glupi doseljeni Brozov/ Milosevicev PREKODRINAC, ti si onaj ''VOJVODJANIN'' sto vas je Broz iz DINARE dovukao i nama Srbima iz Srbije stavio na grbacu da nas pljackate i otimate nam imovinu i nasu dedovinu.

Rodjem sa u Vojvodini, moj deda je doveden iz CG a drugi iz Makedonije u vojvodjansko selo koje je ocisceno od Nemaca, eto.
 
Nebac
Izgleda da Slovene ne mozes razumeti.

Arijski preci Slovena, jedan klan, su ziveli u negostoljubivim podrucjima Centralne Azije, koliko su to bili surovi zivotni uslovi i koliko su morali da se muce da bi preziveli.

Staroevropljani su ziveli na Balkanu i na prostorima Moldavije, i delova Ukrajine i Rusije, najvise oko Crnog mora, neuporedivo lepsa teritorija za zivot u odnosu na surovu Centralnu Aziju.

Sve ima svoje prednosti i mane, surovost predela prvobitnog stanista Slovena uzrokovala je da sami budu suroviji, da moraju vise da se bore da bi opstali, ali to je ucinilo da jedni druge vise stite i budu privrzeniji, takodje uticalo je da moraju da smisljaju vise razlicitih strategija i stvari da bi preziveli, sto je uticalo i na njihovu vecu inteligenciju.

Ne boj se sto medju Slovenima ima siromasnih, dosta su inteligentni i umeju da se snadju, danas prosecan Rus ima visi koeficient inteligencije od prosecnog stanovnika Srbije, to vazi za jos slovenskih naroda, samo sto su razlike uglavnom dosta manje.

Tako nemoj da te cudi sto Rusi dominiraju narodima po azijskom delu Rusije, a secas se da su u bivsoj SFRJ Slovenci i Hrvati dominirali ostakom zemlje, jednostavno Sloveni imaju mnogo jace izrazen nacionalni interes, cuvanje svog roda i zemlje plus sto imaju jacu zelju da ostvare sto naume, svakako sve to treba prvo razumeti, a kao sto sam vec rekao, nema smisla biti pretarani fil ili fob, to na neki nacin moze oslikavati frustracije

Naravno nema potrebe za tim, realnost cini da je osnova saradnje uglavnom interes, tako za svaku drzavu najvaznije je da nauci da vodi racuna o svojim interesima i onda je sve mnogo lakse.
 

Back
Top