Kako je propao rokenrol (1989)

Koje su vaše omiljene scene iz Kako je propao rokenrol? Koja priča vam je omiljena? Da li volite Zelenog Zuba i delite li s njim omiljenu hranu(sarmu i knedle)? 😄
Po meni ovo je jedan od najpodcenjenijih domaćih filmova. Makar ovi mlađi ne znaju za ovaj film, sreća imam dobre roditelje😄
Zeleni zub prezire slavu, daj babo glavu

Sve tri price volim ali Zeleni zub mi na prvom mestu.
 
Najbolja mi je prva priča (Od izvora 2 putića), a najjača scena je:
"Ko vidi nindžino lice i priča o tome umreće u najstrašnijim mukama!"
"Ćuti bre Koma nemo da te udavim u šolju!"
Takođe i "Zeleni zube kaži dragička! Super Ridža je opet tu! Pametniji sam nego ikad, preći me nećeš više nikad!"

Nekada smo u Beogradu konduktere zvali ridza ili ridzovani. Sari Beograd Tasmajdanski park.
A ovo Kojino dizanje obrve je bilo legendarno, kao i sve uostalom..
 

Nekada smo u Beogradu konduktere zvali ridza ili ridzovani. Sari Beograd Tasmajdanski park.
A ovo Kojino dizanje obrve je bilo legendarno, kao i sve uostalom..

E ti kad pogledas ovo je vec Hip Hop jer tu je repovanje i tu je i DJ-ing i skrecevi i klasicni Boop-Bap dvotaktni beat koji je bio karakteristican za to vreme (posebno Nju Jork i Istocnu obalu).

Ja mislim da ni oni sami nisu bili svesni da ova stvar koju izvode nije R'n'R vec Hip Hop jer maltene tad krajem 80-ih kada je ovaj film i snimljen maltene niko nije ni znao ovde sta je Hip Hop (iako su i tad vec postoji neki reperi kao Badvajzer recimo i nesto malo drugih koji su bili ono totalni underground i koji su bili tek nekakvi demo bendovi i niko nije umeo da definise niti je imao pojma koja je to zapravo vrsta muzike koju oni rade).
 

Back
Top