• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kako je propao rokenrol (1989)

Kasvataja

Još uvek živi tamo gore
Poruka
22.916
Koje su vaše omiljene scene iz Kako je propao rokenrol? Koja priča vam je omiljena? Da li volite Zelenog Zuba i delite li s njim omiljenu hranu(sarmu i knedle)? 😄
Po meni ovo je jedan od najpodcenjenijih domaćih filmova. Makar ovi mlađi ne znaju za ovaj film, sreća imam dobre roditelje😄
Omiljeni film. Gledala sam ga nekoliko puta i opet ću. Svaka priča je sjajna ali ajde sa Anicom i Nebojšom- "Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi".

Poruka
50.194
Koje su vaše omiljene scene iz Kako je propao rokenrol? Koja priča vam je omiljena? Da li volite Zelenog Zuba i delite li s njim omiljenu hranu(sarmu i knedle)? 😄
Po meni ovo je jedan od najpodcenjenijih domaćih filmova. Makar ovi mlađi ne znaju za ovaj film, sreća imam dobre roditelje😄

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.700
Ja mislim da ni oni sami nisu bili svesni da ova stvar koju izvode nije R'n'R vec Hip Hop jer maltene tad krajem 80-ih kada je ovaj film i snimljen maltene niko nije ni znao ovde sta je Hip Hop
Izvini, to je kao da si rekao da profesor ne zna ono o cemu predaje... :P Koja jeste vedeta nju vejva, ali je relativno rano dosao u kontakt s tadasnjom crnackom muzikom, mozda jos od `85./`86. i odlicno je znao za rep i hip-hop, o tome svedoce uostalom i sami kasniji albumi Discipline, kao i ovi uradci za film. :) Mozda si mislio na domaci zivalj..? Tu si donekle u pravu, premda ni to nije skroz tacno, jer je do `89. kad je film snimljen televizija RTB vec bila otvorena za neke popularne zapadne izvore i tadasnju muziku, pustani su neki proto-rep spotovi, pa se tako i narod Jugoslavije u to vreme hteo-ne hteo :lol: odjednom susretao i sa ovim novim zanrom muzike... :) Koja je doduse nesto duze od ostalih bio upoznat sa njim, pa je cak za nase uslove revolucionizovao originalni hip-hop miks, koji se u osnovi sastoji iskljucivo od matrice i repovanja... ;) Koja je dodao i treci element: zivu muziku (wah rok-gitaru, trube...), tvoreci tako sopstveni kreativni miks kao kompromis izmedju svog dotasnjeg r`n`r angazmana i tvrde hip-hop linije... :cool: Zato i ovi filmski songovi, kao ni albumske pesme nisu bas klasican hip-hop, vec ... "Koja-rep..." :):mrgreen::cool:
,,Он болује од љути бор"
"...od ljutijeh rana." :cool: ;)

deda tripko

Aktivan član
Poruka
1.019
Ako smo kod propalog rnr nemojmo zaboraviti ni ovaj biser!

Paula

black cat
Moderator
Poruka
13.597
1989.. tada sam bila II ili III srednje.. Uopšte se ne sećam tog filma. Msm, te godine je izašao film Društvo mrtvih pesnika / Dead poets society/, to se sećam, jer sam o njemu pisala u svom dnevniku i odredio mi dalji put. Naši filmovi, naše serije.. prenaglašeno i pretužno, govore o nekom besmislu, praznini. Svi na sličnu foru. Tada sam bila oduševljena filmovima Pitera Vira. RTB je imao lep običaj da su se nedeljom popodne davali strani filmovi. Neki su bili sa oskarom, neki umetnički. Pa su bili ciklusi filmova poznatih režisera ili ne čak poznatih, već baš onih koji su vredeli.. valjda smo tada imali sposobne i obrazovane urednike. Kako je sa Vučelićem postao RTS tako je počeo nasrtaj narodnjaka, sa SPSom je došao i "progon" rokenrola. Jbg, ne mogu iz glave da izbacim kontekst vremena. Imala sam otpor prema svemu "domaćem".

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.