Kako je jedan Dukljanin zvao svoju zemlju

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.071
Dakle, svi znamo da je monah Teodosije bio Dukljanin - i sam je pisao da je od Dioklitije. Cujmo sta jedan Dukljanin misli, u svom "Žitiju Svetog Save" iz poznog 13. stoljeca:

Овај беше син великог жупана Немање, владара српског, који самодржавно владаше свим српским земљама што се зову: Диоклитија, Далматија, Травунија,

Dakle, jedan Dukljanin smatra Duklju srpskom zemljom! Ne treba biti dvosmislen da ovaj Dukljanin obozava i velica dukljanske Nemanjice u svojim djelima.

Nego pitam se ja - sta kazu dukljano-montenegrini na ovo? :wink:
 
Evo jos jednog Dukljanina, ali - nazalost, ovaj je tek iz pocetka 16. vijeka (kada vise nema Duklje, ali ocito i dalje ima dukljanske srpske tradicije):

Dukljanski štampar Božidar Vuković, u Veneciji 1520. godine:

видех састављајуштих божаставнаја писанија на типарех Фруги же и Грки и иније језики, желанијем важделех и наша србскаја же и блгарскаја такожде на типарех саставити.

* 1536. godine:

Повеленијем господина Божидара војеводе трудих се о сих саписанијих аз грешни и мањши ва иноцех и јеродијакон Мојси от српскије земљи, отачаством же от места нарицајемаго Будимља.

* 1537. godine:

Повеленијем господина Божидара војеводе трудихмо се се о сих писанији, смерени ва иноцех свештеници Теодосије и Ђенадије парајеклисијарх монастира светаго Сави Србскаго иже јест ва Милешеви, отачаством же от места Пријепоља.

Evo sta kazu Dukljani; pravi Dukljani, a ne ova istorija koju zavrce DANU. Nemojte mrziti Dukljane zbog Rufima, evo prave istine o njima.
 
Ma ima toga josh mnogo.... Pomenuti Bozidar Vukovic, se izjasnjavao kao Srbin..... Potpisivao se tako chak.

"As we already know, Bozidar Vukovic of Podgorica lived and primed books in Venice in the 16th century. He was also active in the Orthodox Church commune and in the brotherhood of "St. George, the Greek", constituted by the Orthodox Greeks and Serbs. Bozidar Vukovic, as a prominent person, was the president of this commune. In the Brotherhood Register, when paying the membership fee, he was registered as "Bozidar of Vece, the Serb", and the same description was also found in all of the decisions that were passed by the Brotherhood under his presidency."
 
A evo i Petrovica, pre Njegosha "koji je izmislio srpstvo u Crnu Goru" :D

Bishop Danilo (1670-1735), the founder of the Petrovic dynasty, left a note reading: "Danil, the Cetinje bishop Njegos, the prince of the Serbian land, hereby purchased this sacred Gospel with gold."

Bishop Vasilije Petrovic (1709-1766) always signed himself: "Serene metropolitan of Montenegro, Skenderia, the Littoral and of the Serbian throne."





Tako da vidimo da se mnogo pre Njegosha "izmishljalo srpstvo u Crnu Goru" :lol:
 
A ima toga toliko josh..... Srba, Srbalja, u zemlji, Crnoj Gori, u kojoj ih nema.... shto po popisu stanovnishtva skorom :lol: shto po istorijskim izvorima :D

"Archbishop Vicko Zmajevic, in his address at the College of Venice, said of the people of his land: "The Serbian peoples of Montenegro and Grblja."




Kako su samo besomuchno izmishljali Srbe u Crnoj Gori..... vidite li ovo..... velikosrpska propaganda!! I to u XVI veku!!!! ;)
 
vuk_

U stara vremena ljudi su arhaizirali stvari. Recimo u 15. vijeku neki pisci nazivaju Srbiju Mezijom, po rimskoj provinciji Meziji, koja je ugasena 800 godina ranije.

Ja bih mogao da ti pokazem 1 000 000 dokumenata prije Njegosa dje nema nikakvih Srba u Crnoj Gori. Ti 5 - 6 nejasnih dokumenata istrgnutih iz konteksta, a ja milion!

Sto velis na to?
 
I tako dalje, i tako daljje......

"In 1702, a metropolitan Avramije of Russia sent a book as a gift "...to the monastery of Savina located in the Serbian country."

Mrzi me vishe..... :lol:
Evo npr ovaj ruski mitropolit je očigledno citao neke Nemanjićke knjige i zakljucio da je manastir Savina u srpskoj zemlja!
A čim su Balšići preuzeli vlast od Srba u Zeti, odbacili su sva srpska titulisanja.

A znamo fino da su Srbi zapadno od Tara - Drina smišljeni u Vukovom članku Srbi svi i svuda.
 
Ja se izvinjavam, nisam dobro prochitao topic, zbunih se ;)

Nego, vidim da se odvezao Drobnjak..... shta da se uradi povodom toga....... ?

Nestalo apaurina opet?? :lol:

Kad su tvoji naselili Srbiju?
Otkud su tvoji došli? Iz solunskog kraja? Bugarske? Bosne? Hrvatske? Arnautluka? Hercegovine i Crne Gore? Cincar? iz Indije su tvoji pristigli? Kojem narodu pripadaš po korijenima?
 
Evo npr ovaj ruski mitropolit je očigledno citao neke Nemanjićke knjige i zakljucio da je manastir Savina u srpskoj zemlja!
A čim su Balšići preuzeli vlast od Srba u Zeti, odbacili su sva srpska titulisanja.

To je brabonjak istorija, svetosavske bajke, mitići i nebuloze.
Srpski kakademici skupljaju brabonjke i od njih prave srpsku istoriju po Balkanu.

A znamo fino da su Srbi zapadno od Tara - Drina smišljeni u Vukovom članku Srbi svi i svuda.

A sta je sa samim Dukljanima - Teodosijem i Bozidarom Vukovicem? Da vjerujemo montenegrinskim novo-dukljanima - ili samim Dukljanima?

I sta pricas ti to, kako su Balsici, koji su se pozivali na Nemanjice i sanjali o obnovi Srpskog carstva, "odbacili srpska titulisanja"?
 
daj ljudi sta se uopste raspravljate sa ovakvim budalama poput ovog drobnjaka:lol:
do juce je bio SRBIN a danas izmisljaju neku novu naciju,po popisu vecina ljudi u Crnoj Gori prica SRPSKI jezik i to sve pokazuje...pustite takve budale da pricaju neke BAJKE iz nekakve istorije koju uopste nemaju:lol:
 
daj ljudi sta se uopste raspravljate sa ovakvim budalama poput ovog drobnjaka:lol:
do juce je bio SRBIN a danas izmisljaju neku novu naciju,po popisu vecina ljudi u Crnoj Gori prica SRPSKI jezik i to sve pokazuje...pustite takve budale da pricaju neke BAJKE iz nekakve istorije koju uopste nemaju:lol:

Još jedan blistavi dokaz kako je iskonstruisana srpska nacija.
Kasnije je ova fabrikovana nacija napravila svoju istoriografsku školu - najlažljiviju na planeti.
Zadatak te škole je bio i ostao, da ako nađe neki istorijski dokument,
da se neđe našao nekakav Srbin - opančar, ili zidar, ili moler,
da se odmah čitav taj kraj proglasi za istorijski srpski !


Vasa Pelagić je ove savjete davao kako da se srbiče đeca u Bosni i Crnoj Gori đe su krajcare bile korišćene.

Vasa Pelagić je samo mali pion, izvođač radova koji su zacrtani u 2 programa za osrbljavanje Balkana.

Evo ta 2 programa u kojima su teoretski izmišljeni Srbi zapadno od Tara - Drina.

SRBI, SVI I SVUDA ! i Načertanije


srbinzakrajcare4qu.jpg

res300vasapelagiclq7.jpg
 
Još jedan blistavi dokaz kako je iskonstruisana srpska nacija.
Kasnije je ova fabrikovana nacija napravila svoju istoriografsku školu - najlažljiviju na planeti.
Zadatak te škole je bio i ostao, da ako nađe neki istorijski dokument,
da se neđe našao nekakav Srbin - opančar, ili zidar, ili moler,
da se odmah čitav taj kraj proglasi za istorijski srpski !


Vasa Pelagić je ove savjete davao kako da se srbiče đeca u Bosni i Crnoj Gori đe su krajcare bile korišćene.

Vasa Pelagić je samo mali pion, izvođač radova koji su zacrtani u 2 programa za osrbljavanje Balkana.

Evo ta 2 programa u kojima su teoretski izmišljeni Srbi zapadno od Tara - Drina.

SRBI, SVI I SVUDA ! i Načertanije


srbinzakrajcare4qu.jpg

res300vasapelagiclq7.jpg

Evo najboljeg primjera zlonamjernog falsifikovanja istorije, kojoj si izgleda kivan.

Reci mi molim te, što to tačno piše u Sretenjskom ustavu? Ajde, citiraj, ako smiješ.
 
Evo najboljeg primjera zlonamjernog falsifikovanja istorije, kojoj si izgleda kivan.

Reci mi molim te, što to tačno piše u Sretenjskom ustavu? Ajde, citiraj, ako smiješ.
Акценат је на прављњу Срба за једну крајцару. Тако је и твој предак - православни Морлак из Хрватске посрбљаван.
 
Акценат је на прављњу Срба за једну крајцару. Тако је и твој предак - православни Морлак из Хрватске посрбљаван.

Нема акцента - већ те лијепо питам и ти ми одговори. ШТА ТО пише у једанаестом дијелу Сретењскога устава? Цитирај цијелу точку.

А што се тиче мог поријекла - шта се то тебе тиче? Шта ти је то толико стало? Сигуран сам да сам у мојој породици имао Морло-влахе, несумњиво - али поријекло моје породице знам у тачне детаље само да знаш (и не припадају морлачком локалитету). А како се усуђујеш да пљујеш тако наоколо на људе, тврдећи да су "лажне крви" и овдје сад захтијевајући од мене да народност промјеним из "Југославен" у "Морлак" (иако се тако више ама баш нико не изјашњава), када си и ти сам од католичких Арбанаса, прво посрбљених, а затим поцрногорчених - данас ти под дукљанизацијом.
 
Нема акцента - већ те лијепо питам и ти ми одговори. ШТА ТО пише у једанаестом дијелу Сретењскога устава? Цитирај цијелу точку.

А што се тиче мог поријекла - шта се то тебе тиче? Шта ти је то толико стало? Сигуран сам да сам у мојој породици имао Морло-влахе, несумњиво - али поријекло моје породице знам у тачне детаље само да знаш (и не припадају морлачком локалитету). А како се усуђујеш да пљујеш тако наоколо на људе, тврдећи да су "лажне крви" и овдје сад захтијевајући од мене да народност промјеним из "Југославен" у "Морлак" (иако се тако више ама баш нико не изјашњава), када си и ти сам од католичких Арбанаса, прво посрбљених, а затим поцрногорчених - данас ти под дукљанизацијом.
Ma ja čak mislim da ti nijesi loš tip, hoćeš da priznaš da si u krivu kad te neko činjenicama sabije u ćošak, to je pošteno od tebe, ali si previše ostrašćen.
Ko je kakve krvi nije tako važno, al da meni neko nameće sebrdijsku, ratarsku slugeransku kulturu, koja je odrobovala vjekove i vjekove ... hej Morlače????
Jesi lud???? Da ja Nemanjiće, najgadniju lozu koju je Evropa imala, pedofile, bratoubice, ocokoljiće... proglasim za stub svoje kulture i identitete hej Morlače??? Jesi pri sebi????
 
Ma ja čak mislim da ti nijesi loš tip, hoćeš da priznaš da si u krivu kad te neko činjenicama sabije u ćošak, to je pošteno od tebe, ali si previše ostrašćen.
Ko je kakve krvi nije tako važno, al da meni neko nameće sebrdijsku, ratarsku slugeransku kulturu, koja je odrobovala vjekove i vjekove ... hej Morlače????
Jesi lud???? Da ja Nemanjiće, najgadniju lozu koju je Evropa imala, pedofile, bratoubice, ocokoljiće... proglasim za stub svoje kulture i identitete hej Morlače??? Jesi pri sebi????

Ne vidim zašto sam ostrašćen. :) Kad sam u krivu - u krivu sam. Kada sam u pravu - u pravu sam!

Ne smije i ne treba tebi niko ništa da nameće, svoj identitet i ideale sam gradiš i sam postavljaš sebi.

Nego, haj'mo se mi vratit na Sretenjski ustav. Molim te, citiraj mi tu tačkicu u njenoj punosti.
 

Back
Top