Kako je biti srpski turista u Hrvatskoj?

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.721
Vi ste već dobili i iskoristili 90%predpristupnih sredstava;)
Mnogo ste uspješniji u tom pogledu, a I uvijek je bolje učiti od onih prije;)
Što da ne, treba učiti na tuđim pogreškama. Podržavam !
Ti predpristupni fondovi su obična prevara stranih banaka da uvale kredite i zarade. Recimo u turizmu kao bazen iz fondova te košta 50.000 evra a sam da ga napraviš 10 puta manje. I onda ti država "vrati" pola ako si bio dobar :lol:

Poslednja izmena:

Dr.Quinn

Zainteresovan član
Poruka
418
Ti predpristupni fondovi su obična prevara stranih banaka da uvale kredite i zarade. Recimo uturizmu kao bazen iz fondova te košta 50.000 evra a sam da ga napraviš 10 puta manje. I onda ti država "vrati" pola ako si bio dobar :lol:
Pa ne bi baš rekla da je tako. Strane banke baš i nemaju tu nekakav utjecaj.
Ti moraš sam napraviti svoj poslovni plan, aplicirati, pa ako imaš svu potrebnu dokumentaciju, ovisi koji natječaj je u pitanju prolazis i dobio si opet ovisi o natječaju 30-70%tih bespovratnih sredstva:)

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.968
Ti predpristupni fondovi su obična prevara stranih banaka da uvale kredite i zarade. Recimo u turizmu kao bazen iz fondova te košta 50.000 evra a sam da ga napraviš 10 puta manje. I onda ti država "vrati" pola ako si bio dobar :lol:
Znam da karikiras, ali svejedno cu pitati. Hoces li meni napraviti jedan bazen za 10k eura, ne 5?

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.968
Pa ne bi baš rekla da je tako. Strane banke baš i nemaju tu nekakav utjecaj.
Ti moraš sam napraviti svoj poslovni plan, aplicirati, pa ako imaš svu potrebnu dokumentaciju, ovisi koji natječaj je u pitanju prolazis i dobio si opet ovisi o natječaju 30-70%tih bespovratnih sredstva:)
Naravno da nije tako. Mariolino je cuveni bombas i voli jako balone :mrgreen:

Byron Sully

Početnik
Poruka
25
Pa o tome i pričam čista glupost i nebuloza posao za povlašćene firme i strane banke.
Još kažeš da ja fantaziram, a dobro si upućen u te prevare i krađe.? Neka fala na moru, još trebam da vas izdržavam za ništa i da me uz to i džeparite ? Odoh kod grka, oni to rade isto, ali bar nešto i daju.

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.721
Još kažeš da ja fantaziram, a dobro si upućen u te prevare i krađe.? Neka fala na moru, još trebam da vas izdržavam za ništa i da me uz to i džeparite ? Odoh kod grka, oni to rade isto, ali bar nešto i daju.
Počele te krađe i po srbiji samo na stari srbski način - dobiješ ono u oko :lol:

https://www.kurir.rs/vesti/biznis/3667883/stolarija-pvc-subvencije-drzava-novac-kriterijumi

Zamena dotrajale stolarije. Država dotira DO 50%. Pitate se gde je kvaka? Pa upravo u reči DO a i energetskom sertifikatu koji svako mora da uradi pre zamene stolarije a košta 500-1000 evra i rade ga lihvari bliski vlasti :lol:

Poslednja izmena:

Retkostmedjuzverima

Zainteresovan član
Poruka
319
298400640_1249791919105683_5454330351413810312_n.jpg

Mogu ja i u Zagorje,suma je moj habitat. :hahaha:

Poruka
8.183
E ovaj sin tisućljetni me urnebesi.

"Sad nam ne treba putovnica, možemo di oćemo". I? Šta ćeš s tim? Prvo, jel imaš pare za kartu? Drugo, tamo di oćeš, dal oni tebe oće, i šta ćeš tamo da radiš? Od čega ćeš da živiš?

Ja stvarno ne znam, to sve ko poludelo. Kao, imam putovnicu i sad je vasceli svet moj. JA imam CRO državljanstvo, i imam putovnicu. Nikad nisam mislila evo tamo negde samo mene čekaju sve sa crvenim tepihom i fanfarama. Koliko godina ti, sine, imaš? Jesi se kad mako iz Krapine il zaleđa Splita? Šta ti misliš, samo vas čekaju na divljačkom zapadu? Pa puna Nemačka Rvata koji peru babe po staračkim domovima, još samo ti da dopuniš broj. I, ima odmah da ti daju 5 tisuća EUR plate, ič se ne sikiraj :)))

Koji ste vi ludaci.

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.968
E ovaj sin tisućljetni me urnebesi.

"Sad nam ne treba putovnica, možemo di oćemo". I? Šta ćeš s tim? Prvo, jel imaš pare za kartu? Drugo, tamo di oćeš, dal oni tebe oće, i šta ćeš tamo da radiš? Od čega ćeš da živiš?

Ja stvarno ne znam, to sve ko poludelo. Kao, imam putovnicu i sad je vasceli svet moj. JA imam CRO državljanstvo, i imam putovnicu. Nikad nisam mislila evo tamo negde samo mene čekaju sve sa crvenim tepihom i fanfarama. Koliko godina ti, sine, imaš? Jesi se kad mako iz Krapine il zaleđa Splita? Šta ti misliš, samo vas čekaju na divljačkom zapadu? Pa puna Nemačka Rvata koji peru babe po staračkim domovima, još samo ti da dopuniš broj. I, ima odmah da ti daju 5 tisuća EUR plate, ič se ne sikiraj :)))

Koji ste vi ludaci.
Kakva si ti lujka :mrgreen:

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.968
Bazen košta oko 20k evra.
Za keš ali kada su pristupni fondovi u pitanju onda je troduplo sve skuplje.
Hvala na informaciji. Cijena bazena podize se zbog pozicije i cijene radnika. Pa tako nije ista cijena za napraviti bazen u primjerice Slavonskom Brodu ili Opatiji.
Lani mi je frendica radila bazen i dosao je kao sta sam napisao cca 35k eura. Ove godine mi ga je i brat napravio tako da mogu u cifri malo falit, ali to je u biti to.
E da, ni frendica ni brat nisu radili bazen uzevsi novac iz fonda.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.