Quantcast

kako izostriti sliku

hak1

Obećava
Poruka
54
Zdravo
nabavio sam neke slike,ali im je rezolucija dosta losa.Postoji li mogucnost u fotosopu,ili nekom drugom programu da ih izostrim,ili da povecam rezoluciju,a da mi ne upropasti sliku.Probao sam sa programom PhotoZoom ,ali su rezultati losi.
Evo jedna od slika.

Prilozi

branaaa

Domaćin
Poruka
3.068
druga stvar je izostriti fotografiju, ovo o cemu sam pisao je povecati a da se ne izgubi mnogo u kvalitetu fotke..za samo izostravanje postoji gomila plug-inova za ps, a mislim da ima i neki softver za povecavanje fotki, ne znam kako se zove

Poslednja izmena:

hak1

Obećava
Poruka
54
Hvala na odgovorima.

Treba da je povecam i izostrim,da bih mogao preko nje iscrtati vektore.Treba mi za ArtCAM program,koji se koristi za izradu 3D modela,za CNC masine.vecinom se rade ornamenti,ikone , duborez....Ukoliko nije kvalitet slike dobar,nemoguce je u njemu iscrtati vektore,jer po vektorima podizem reljef.Dobre su slike sto vece rezolucije,a velicina sto znam oko 500x500 ili 1000x1000 mm.
Pozdrav

WinteRborN

Aktivan član
Poruka
1.530
Ja mislim da je najbolje da se ovo u Illustratoru prebaci u vektor i posle moze da se igra do mile volje.

Mada, nije ovo ni neki komplikovan oblik. Ima cetkica isith ovakvih verovatno. Probaj na DA da nadjes neke viktorijanske cetkice.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.