Kako izbeći stres od ponedeljka?

Više ne radim, ali sam 18 godina radila. Mislim da svi koji rade ne vole ponedeljak. Ko radi od ponedeljka do petka, odmara se tokom vikenda.

Tada se i psiha odmara, tačnije, ljudi su opušteni.

Volela sam svoj posao koji sam radila 12 godina i upravo ta ljubav prema poslu je bila motiv za novu radnu nedelju.

Odlično sam se slagala sa kolegama sa kojima sam radila.

Zbog čega sam se ljutila? Znale su ponekad stranke da me naljute ali ja to nisam pokazivala.

Potiskivala sam tu ljutnju jer sam znala da svako od nas ima loš dan i zbog tog lošeg dana može da bude neljubazan.

Nervirala me je nedorečenost tadašnjeg zakona po kome sam radila. On je i danas nedorečen.

Više ne radim, ali sam 18 godina radila. Mislim da svi koji rade ne vole ponedeljak. Ko radi od ponedeljka do petka, odmara se tokom vikenda.

Tada se i psiha odmara, tačnije, ljudi su opušteni.

Volela sam svoj posao koji sam radila 12 godina i upravo ta ljubav prema poslu je bila motiv za novu radnu nedelju.

Odlično sam se slagala sa kolegama sa kojima sam radila.

Zbog čega sam se ljutila? Znale su ponekad stranke da me naljute ali ja to nisam pokazivala.

Potiskivala sam tu ljutnju jer sam znala da svako od nas ima loš dan i zbog tog lošeg dana može da bude neljubazan.

Nervirala me je nedorečenost tadašnjeg zakona po kome sam radila. On je i danas nedorečen.
Mene više muči pasivna agresija kolegi oko mene, ima nas malo manje od deset, ali neki pojedinci su baś znatno bahatiji.

Isplaniram nesto za petak ili sredinu nedelje i jednim delom mi kroz to iscekivanje ponedeljak upadne u drugi plan.

U svakom slucaju ako mi je ponedeljak (ilil bilo koji dan) stresan tako u kontinuitetu onda je vreme za razmisljanje o promeni posla. Cak i samo trazenje novog posla i novih prilika me smiruje.

Doduse stvarno nikada nisam imao problema sa kolektivom u mom slucaju to mi je najmanji problem, ako primetim tako nesto transformisem se u strogi profesionalizam i gledam samo da sto pre zavrsim ono za sta sam placen, ali svaki stresan posao pokusavam da posmatram sa druge perspektive kao recimo neki komprimis/trade off, ako mi je posao koji radim vrhunska prilika za usavrsavanje izdrzacu jedan stresniji period ali cu zauzvrat dobiti vetar u ledja i iskustvo za neku dosta bolju priliku. Tako da mi je ta misao stalno u glavi.

Ponajviše se to odnosi na ponedjeljak

Kako se pripremiti za radni dan, i kako se motivirati?

Što vas osobno najviše raduje, a što ljuti na poslu?
Jednom je jedan čovek rekao da mu je najveći uspeh u životu bio
to što nikada nije radio. Pitam se ja tako, kako nije ništa radio.
Ko je skakao i pevao po onim binama, organizovao koncerte,
vodio bend ludaka i držao ga na okupu, snimao ploče..
ali on eto nikada nije radio..

Stresni ponedeljak se može rešiti jedino tako što ćeš da živiš
ono što jesi i da ti to bude posao. Onda ćeš jedva čekati da
ti se ukaže prilika da radiš.

Isplaniram nesto za petak ili sredinu nedelje i jednim delom mi kroz to iscekivanje ponedeljak upadne u drugi plan.

U svakom slucaju ako mi je ponedeljak (ilil bilo koji dan) stresan tako u kontinuitetu onda je vreme za razmisljanje o promeni posla. Cak i samo trazenje novog posla i novih prilika me smiruje.

Doduse stvarno nikada nisam imao problema sa kolektivom u mom slucaju to mi je najmanji problem, ako primetim tako nesto transformisem se u strogi profesionalizam i gledam samo da sto pre zavrsim ono za sta sam placen, ali svaki stresan posao pokusavam da posmatram sa druge perspektive kao recimo neki komprimis/trade off, ako mi je posao koji radim vrhunska prilika za usavrsavanje izdrzacu jedan stresniji period ali cu zauzvrat dobiti vetar u ledja i iskustvo za neku dosta bolju priliku. Tako da mi je ta misao stalno u glavi.
Ja sam i volela stres na poslu. Adrenalin me je držao. Da mi bude
makar intelektualno izazovan, kad već neki viši smisao takvog
posla ne vidim. Kad je postalo beskrajno dosadno, više se nije moglo
izdržati.

Ja sam i volela stres na poslu. Adrenalin me je držao. Da mi bude
makar intelektualno izazovan, kad već neki viši smisao takvog
posla ne vidim. Kad je postalo beskrajno dosadno, više se nije moglo
izdržati.
Pa gotovo isto :lol: Par poslova sam napustio kada bukvalno nije bilo sta da se radi :lol: Ne smatram sebe radoholikom ali imam podsvesni strah da cu da "zakrzljam" na tom radnom mestu ako pocnem da radim sve rutinski, gledam da jos uvek iskoristim potencijal dok ne odlucim konacno gde cu da docekam penziju :lol:

Trenutno radim najstresniji posao kojeg sam ikada imao i sto je zanimljivo znao sam otprilike sta me ceka i pre nego sto sam dosao tu ali je bukvalno ono gore sto sam naveo u prethodnom postu glavna stvar koja me stimulise da jos uvek ostanem tu gde jesam.

Pa gotovo isto :lol: Par poslova sam napustio kada bukvalno nije bilo sta da se radi :lol: Ne smatram sebe radoholikom ali imam podsvesni strah da cu da "zakrzljam" na tom radnom mestu ako pocnem da radim sve rutinski, gledam da jos uvek iskoristim potencijal dok ne odlucim konacno gde cu da docekam penziju :lol:

Trenutno radim najstresniji posao kojeg sam ikada imao i sto je zanimljivo znao sam otprilike sta me ceka i pre nego sto sam dosao tu ali je bukvalno ono gore sto sam naveo u prethodnom postu glavna stvar koja me stimulise da jos uvek ostanem tu gde jesam.
Meni je maksimum bio tri godine na jednom radnom mestu. Dok se
uklopim u sredinu, dok savladam posao, postignem svoj maksimum
i onda puf.. Samo me muka uhvati i neizdrž.. Mada sam se ja šetala
unutar jedne firme. I prekvalifikovala sam se da bih mogla da
nastavim da se šetam. A onda sam upala kod nekih koji nisu hteli
da me puste i uguših se.

Čovek mora naći nešto što mu daje snagu. Al zdrav način. Zavisnost
od adrenalina nije baš zdrava. Makar kao hobi. Recimo, kada slikam,
mogu da počnem mrtva umorna i fizički i psihički i nakon par sati
budem kao nova.

Ponajviše se to odnosi na ponedjeljak

Kako se pripremiti za radni dan, i kako se motivirati?

Što vas osobno najviše raduje, a što ljuti na poslu?
Keep Going You Can Do It GIF by NETFLIX

Jednom je jedan čovek rekao da mu je najveći uspeh u životu bio
to što nikada nije radio. Pitam se ja tako, kako nije ništa radio.
Ko je skakao i pevao po onim binama, organizovao koncerte,
vodio bend ludaka i držao ga na okupu, snimao ploče..
ali on eto nikada nije radio..

Stresni ponedeljak se može rešiti jedino tako što ćeš da živiš
ono što jesi i da ti to bude posao. Onda ćeš jedva čekati da
ti se ukaže prilika da radiš.
Ja ovaj posao radim zbog novaca i relativno dobrog radnog vremena.

Ja bih mogao naći posao s viśe novaca, ali ja imam dojam da bih tada psihološki jako stradao

Pola života sam mrzela ponedeljak.
U školi zbog nekih predmeta, na poslu zbog obaveza. Zbog ponedeljka sam pola nedelje bila nervozna i tako godinama. I onda sam shvatila da je to glupost, traćenje dana i vremena.
Ponedeljak kao ponedeljak, sada ga više volim od srede npr. jer mi je ponedeljkom vikend iza mene blizu, većinom po mojoj volji. Petkom je vikend posle blizu, planiran, u većini slučajeva lepo, a sreda ni 'tam ni 'vam - vikend iza daleko, vikend ispred daleko.

Back