KAKO IZ TOTALNE OKUPACIJE?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Ogromna većina ljudi u Srbiji živi loše bez izgleda da će se to popraviti bilo da ovi sadašnji nekim "novim trikom" ostanu na vlasti, bilo da ih zamene njihove kolege evrounionisti "narodnjačkog" smera.I, uopšte, ma koja parlamentarna partija.

Ista ta ogromna većina već odavno nema svoje predstavnike i zastupnike ni u vlasti, ni u parlamentu, u kojem sede partijski poslanici.

Narod sastavljen od seljaka, radnika, penzionera, službenika,studenata, stručnjaka i preduzetnika, koje ne bi trebalo brkati sa finansijerima partija, tzv. tajkunima - živi u uslovima koje mu nameću strani mešetari i domaći političarsko-tajkunski razbojnici /poslednja reč je potpuno adekvatna i nije plod emotivnog stava/.

ZATO SE MOŽE REĆI DA SMO POD TOTALNOM, I SPOLJAŠNJOM I UNUTRAŠNJOM, OKUPACIJOM.
SPOLJAŠNJI OKUPATORI SU STRANI MEŠETARI I NJIHOVI "IZASLANICI" I "KOMESARI", UNUTRAŠNJI OKUPATORI SU EKONOMSKI RAZBOJNICI, "TAJKUNI" I NJIHOVE SLUGE POLITIČARI.

Da li je to neizmenljivo?

Da, ako se nastavi po starom i ako ogromna većina ostane politički nezastupljena i neorganizovana.

Ne, ako ta ogromna većina uoči i podrži novu opciju, koja je po sadržaju sa jedne strane antipartijska i antipolitičarska, a sa druge se zalaže za potrebama života bliske metode za formiranje vlasti, političkog, socijalnog i ekonomskog sistema.

Prosto rečeno: da vlast, koja bi nastala putem JAVNOG KONKURSA, vrše znalci i preduzetnici, a da građani tu vlast kontrolišu preko svojih veća, preko zastupnika koje bi birali neposredno u lokalu, i to kao svoje sugrađane, a ne kao partijske ljude, i koje bi mogli da smenjuju kad god im se učini da bi trebalo, a ne tek posle četiri godine.

Novoj opciji je potreban legitimitet, odnosno podrška svih onih koji u ovakvoj situaciji ne samo da loše žive, nego, ne dođe li do realizacije te nove opcije, nemaju osnove ni da se nadaju boljitku.

Jer, da se ne lažemo: navodno narodni poslanici su partijski članovi i kadrovi, a partije i njihovi lideri, ma koliko da to ne priznaju i kriju, štite interese svojih finansijera i nalogodavaca - tajkuna i stranih mešetara.

Problem nije samo moralne, nego životne prirode.
Strani mešetari i domaći ekonomski razbojnici mogu upravljati partijskim vrhovima, ovi pak mogu upravljati navodno narodnim, a zapravo partijskim poslanicima.

Ali, ono što ne mogu, niti hoće, ni strani mešetari, ni domaći ekonomski razbojnici, ni političari jeste da narodu obezbede pristojan život, da ispoštuju taj demoekonomski imperativ.

Tako da su, počev od političara preko "tajkuna" do stranih meštara, svi pobrojani ništa drugo nego kočničari razvoja, koji bi se u slučaju oslobađanja od te ekipe, vrlo brzo dogodio.

OSLOBAĐANJE SE MOŽE ODVIJATI SAMO PREKO NOVIH SNAGA I METODA, ODNOSNO NOVE OPCIJE.
NARAVNO, POD USLOVOM DA TA OPCIJA DOBIJE LEGITIMITET, NE SAMO NA IZBORIMA, NEGO I PRE NJIH.
 
Poslednja izmena:
lepo ime za topik, al ostalo je onako.
pre no sto sam otvorio topik reko bice nesto o pozivu na oruzani otpor, neka snajperska akcija, zolja u novi stan ekonomste itd...
kad ono - pricica.

bato, docice ustaska joska broz i uradice ono sto se treba, taj ne haje, ta kaomunisticka banda dise na nacionalnoj nesreci.

vi cete da budete drugoligasi dok on obavi poso


pricaj pricice i uzivaj
 
onaj kapicic, tolko se bre napio srpske krvi, gde god je stigo, eto vam ga seta se bo BG, pise knjige, ide na sim,pozijume, stranacka posrela....

jel za tu staru svinjku nemate herca da prikoljete?

ce menjate nesto?

ocete ******.
dobicete *****
 
lepo ime za topik, al ostalo je onako.
pre no sto sam otvorio topik reko bice nesto o pozivu na oruzani otpor, neka snajperska akcija, zolja u novi stan ekonomste itd...
kad ono - pricica.

bato, docice ustaska joska broz i uradice ono sto se treba, taj ne haje, ta kaomunisticka banda dise na nacionalnoj nesreci.

vi cete da budete drugoligasi dok on obavi poso


pricaj pricice i uzivaj

Sa krste se banuje i za manje stvari od "poziva na oružani otpor", tako da topik ne bi opstao ni par minuta.

Što se tiče joske, nista od toga.

Jedina "opasnost" je da ogromna većina nekim slučajem ne prepozna opciju koja joj je spas i ostane politički neaktivna, te tako manjini prepusti da opet izabere "okupatorsku vlast".

A ti malo razmisli. Ako hoćeš.
 
lepo ime za topik, al ostalo je onako.
pre no sto sam otvorio topik reko bice nesto o pozivu na oruzani otpor, neka snajperska akcija, zolja u novi stan ekonomste itd...
kad ono - pricica.

bato, docice ustaska joska broz i uradice ono sto se treba, taj ne haje, ta kaomunisticka banda dise na nacionalnoj nesreci.

vi cete da budete drugoligasi dok on obavi poso


pricaj pricice i uzivaj

Imaš li zolju sa takvim dometom da iz Kanade strefiš kapičića i comp?

Mi ovde ozbiljno mislimo i radimo, a što se pričica tiče, pa bile one i snajperske, od slabe su nam vajde. Kako nama, tako i okupiranom narodu.
Zato, ako hoćeš da vidiš Maticu oslobođenu totalne okupacije, a ti nađi način da se javiš i daš svoj doprinos.
A ako ćeš da se "prepucavaš", nismo ekipa za to.
Imamo preča posla.
Pozz.
 
Imaš li zolju sa takvim dometom da iz Kanade strefiš kapičića i comp?

Mi ovde ozbiljno mislimo i radimo, a što se pričica tiče, pa bile one i snajperske, od slabe su nam vajde. Kako nama, tako i okupiranom narodu.
Zato, ako hoćeš da vidiš Maticu oslobođenu totalne okupacije, a ti nađi način da se javiš i daš svoj doprinos.
A ako ćeš da se "prepucavaš", nismo ekipa za to.
Imamo preča posla.
Pozz.

topik glasi: "KAKO IZ TOTALNE OKUPACIJE?"

okupacija je nasilje po definiciji. ako si onako hipotezirao da se radi o okupaciji i moj odgovor je hipotetican.
ne znam sta drugo da ti kazem u vezi nachina.

jesam u kanadi, vase oslobadjanje je vas posao, kao i kapicic. istina, da mi je kapicic ubio nekog u familiji naso bih nacina da ga upoznam.
ja sam ratni veteran, bio sam tamo gde je trebalo da se bude, iza mojih prica stoji nesto skoro uvek.

rusenje vlasti je vas i samo vas posao, meni je srbija maceha oduvek bila. priche su grozne da groznije ne mogu da budu.
nisam ja odabrao ove kod vas, nego vi i mnoge drzim za odgovornim za onaj kukavicluk i ljudski bedakluk 90-ih.
i ne glasam od 1991-e.

yedete govna koja ste zasrali, sad je vreme da se nesto uradi, da ne uradi joska

os se oslobodis od okupacije?
haha, osnuj stranku ;)
 
Ima li neki znak za stop demagogiji!
Ако је за тебе демагогија оно што стоји у топику, моли Бога да народ прихвати ту "демагогију", а не неку од већ виђених, рачунајући и стиропор-опцију. И бићеш, ако се то деси, пријатно изненађен. Само ће ти бити мало или више криво што си погрешио у процени. Али, људски је грешити;)
 
Srećom ima nas koji nas dobro poznajemo. Bar koliko i "strani faktor", a možda i bolje.
Da ne puštaju, ne puštaju.
Zato je i potrebna akcija miliona.

Akcija miliona, dok ne zaustavite Kolubaru i kopove uglja neće niko mrdnuti svoje dupe nigde.
A za strane faktore samo treba pustiti one koji su utamničeni, na samo jedan jedini dan, ne bi tih faktora bilo ni u tragovima, tražila bi se karta više za bežanje iz Srbije.
 
topik glasi: "KAKO IZ TOTALNE OKUPACIJE?"

okupacija je nasilje po definiciji. ako si onako hipotezirao da se radi o okupaciji i moj odgovor je hipotetican.
ne znam sta drugo da ti kazem u vezi nachina.

jesam u kanadi, vase oslobadjanje je vas posao, kao i kapicic. istina, da mi je kapicic ubio nekog u familiji naso bih nacina da ga upoznam.
ja sam ratni veteran, bio sam tamo gde je trebalo da se bude, iza mojih prica stoji nesto skoro uvek.

rusenje vlasti je vas i samo vas posao, meni je srbija maceha oduvek bila. priche su grozne da groznije ne mogu da budu.
nisam ja odabrao ove kod vas, nego vi i mnoge drzim za odgovornim za onaj kukavicluk i ljudski bedakluk 90-ih.
i ne glasam od 1991-e.

yedete govna koja ste zasrali, sad je vreme da se nesto uradi, da ne uradi joska

os se oslobodis od okupacije?
haha, osnuj stranku ;)

Ako zaista misliš da je to naš a ne i tvoj posao onda ok.Samo bi bilo dobro,kad bi mogao, da prestaneš da pljuješ po narodu iz kog si potekao jer ostavljaš utisak ostrašćenog čoveka i time samo postaješ sumnjiv. A ako takav svoj stav pokazuješ i pred svojim kolegama iz Kanade, neće te poštovati veruj mi. Verovatno si čuo za onu narodnu da je od turčina gori samo poturica.
 
Vidi ovako, Omladinac.
Priču razumem i nisi jedini iz rasejanja koji je tako prošao, pokušavajući da učini nešto za ljude ove totalno okupirane zemlje.

Razumem i gnev i rezignaciju. Nešto manje razumem toliko obrušavanje na svoj rod i paušalno ocenjivanje svih njegovih pripadnika.

Mi, zagovornici i realizatori nove, antiokupatorske, antipolitičarske opcije, Srbe, nas, delimo na natalne, koji su to samo po rođenju, i one koji služe na diku i ponos ili nas bar ne sramote.

Možda nisi obratio dovoljno pažnje na ovaj i neke druge topike, koje sam postavio ja ili neko od pripadnika Pokreta.

Mi nismo ni moralisti, još manje smo nemoralni, a kamoli idealisti.
Na stvari gledamo realno.
Pa i na Dijasporu.

Znamo da su vas, ali jednim delom i vašom zaslugom, prevejali razni, od Slobe do Bote, a preko Vuka, Šešelja, Đinđića itd.

Mi Dijasporu vidimo kao strateškog partnera, od kojeg kada nešto tražimo, nešto mu zauzvrat i dajemo.
Od gore pobrojanih Dijaspori je ostao samo gorak ukus prevare.
Naša Dijaspora nije za uloženi novac dobila ni koliko svojevremeno hrvatska, koja je dobila bar "čist hrvatski zrak" u konzervi, kao suvenir.

Ako nas vi iz Dijaspore podržite, ali ne preko "zajmova za preporod", ne kao kobajagi četničke vojevode i sl., nego kao sunarodnike koji ništa neće tražiti, a da nešto i ne daju - brže ćemo uspeti.

Ako podrška izostane, ići će nešto sporije.

Prošetaj malo do sajta: ustanak.rs
Ako hoćeš.
Ako ne, nikom ništa.
 
Eno okupirana omladina na Obilicu razmislja uz kaficu kako iz Okupacije....zanimljivo je da je iste te Omladine na splavovima jos vise !!! Bore se protiv Okupacije !!!

Pa znaš kako...omladina je i za vreme nekadašnje ratne okupacije išla u tadašnje kafane, a splav ova nije ni bilo. pa i tada, kao i sada, nisu baš svi išli, niti, kao i sada, imali para za to.
Ova totalna, a neočigledna okupacija zahteva i drugačije oblike borbe.
Ta borba se može i mora vodiri i na internetu, pa i u kafićima, kao mestima okupljanja i informisanja, svakako objektivnijeg nego u prodatim i okupiranim medijima.
 

Back
Top