Kako iskoristiti liniju...?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Nadam se da ne ponavljam temu, nemam vremena da pretražujem...
Postoji li program kojim je moguće skinuti muziku sa linije, i koji je to?
Linija i komp su povezani, i sad nađem neku radio-stanicu, pa da li je moguće snimiti pesmu na hard?
Da li je moguće skinuti pesmu sa obične kasete na neki način?
Naravno, podrazumeva se da nemam mikrofon, ne mislim tako...
Pa?
Tenkju.
 
Pa nista, to ti je opcija za zvucnu karticu da snima samu sebe, to se obicno nalazilo sa realtek zvucnim karticama sa starim drajverima, to ti je podrska za "S/PDIF-Out = Output digital and analog". Pokrenes neki program za obradu zvuka na kome mozes da snimas, tipa recimo Sound forge, on je sasvim ok i zavrsava posao a i mozes da obradis snimljen fajl direktno, i snimis to sto zelis...

A za skidanje sa kasete na kompijuter, moras da kupis jednu malu stvarcicu, nema sanse da se setim kako se zoves 8), al mogu da ti opisem... To ti je slicno nalik starim vokmenima, i imas izlaz usb koji kacis na kompijuter, ubacis kasetu i pustis i reprodukujes sadrzaj u neki zvucni fajl.

Ja znam za to... sacekaj jos malo, mozda neko ima bolju ideju...
 
Pazi, programa ima raznih. Ja koristim Nero wave editor ali ima gomila drugih programa. Sto se tice kaseta, ne treba ti nikakav poseban uredjaj, kupi na pijaci obican stereo kabl koji na jednom kraju ima tzv. bananicu (vokmenski prikljucak) a na drugom kraju moze imati i neki drugaciji prikljucak, sve zavisi kakav izlaz imas na uredjaju sa koga snimas. Bananicu prikljucis na ulaz na kompu (line in) a taj drugi prikljucak na svoj uredjaj. Ovo je jednostavno, ja sam tako prebacio sve kasete i ploce u mp3.
 
Ma povezani su komp i linija, velim, nije to problem. Problem je što imam tih nekoliko tipičnih programčića, između ostalog i Nero...
Mogu li ja sad da prebacujem sa kaseta muziku na komp, Nerom? Nekako?
To me interesuje, ako te ne mrzi da opišeš gde da uđem, šta da radim :confused:
Taj, jel'te, softverski deo me interesuje... Ili mi ipak treba neki uređaj?
 
Ako su povezani onda nije problem. Uđi u Master Volume, ideš na Options prebaci onda na Recording i OK. Tako dolaziš do kontrola za snimanje zvuka u komp. Treba da označiš Line In na Select tako da ti snima sa linijskog ulaza ako ti već nije tako podešeno. I naravno, na Recording ne treba biti štiklirano Mute all.
Što se tiče software-a, moja preporuka je Cool Edit Pro zbog veoma dobrih filtera za čišćenje šuma, mada i Sound Forge završava posao.
 
Ja koristim Nero Wave editor ne zato sto je nesto bolji od svih ostalih vec zato sto je vec bio instaliran kada mi je trebao. Pretpostavljam da su, kada su ga pravili, uzeli u obzir razne druge programe za obradu zvuka pa je princip snimanja. verovatno, slican. Inace, ne postoji nikakva razlika izmedju snimanja zvuka sa kasete, ploce ili radija, kompjuteru je svejedno, sve je to neki ulazni signal. Dakle, na primeru Nera, otvoris ga, pritisnes malo crveno dugmence na kojem pise Record, pojavi ti se prozor u kome podesavas Sample rate i frekvenciju, ili samo pritisnes OK. Pojavice se konzola za snimanje sa dva vertikalna indikatora jacine tona koji poskakuju kada ima signala. Pritisnes dugme za snimanje i ono radi. Kada zavrsis pojavice se dve velike horizantalne sare koje su iscrtane u ritmu snimljenog zvuka i koje mozes da preslusas i po zelji modifikujes (da ubacis fade in, fade out, da ti zvuci kao na koncertu, da seckas pesme, lepis ih...). Jedina mana je sto ako line in povezes sa, recimo izlazom za slusalice na liniji, u toku snimanja ne mozes da cujes zvuk vec na osnovu poigravanja indikatora jacine treba da provalis da li je pesma gotova. Pre snimanja treba malo da eksperimentises sa podesavanjem izlazne jacine tona na liniji i ulazne jacine na kompu (ovo sto je pomenuo Fluid). Snimljen zvuk je u wav formatu ali ti ga mozes sacuvati i kao wma, mp3, mp4...
 
E, da, blizu smo... Moj je problem što mi verzija Nero-a, koji služi kao drajver za rezač, ne podržava taj Wave whatever... :evil:
Ustvari, ne znam koji program imam u kompu koji bi eventualno mogao da odradi taj recorde posao...
Uradila sam ovo što mi je FLUID rekao, ali i dalje ne znam čime da pokrenem snimanje...
Izgleda ničim :(
Linija može da čita one obične diskove, kasete i, naravno, ima radio.
A kad komp koristi njene zvučnike onda je na nekom VIDEO modu :)

U koju od one tri rupe treba da gurnem kabl da bi snimao? :lol:

Svejedno, ja sam ovo pitanje postavila da biste mi vi rekli da li uopšte mogu da snimam zvuke sa linije, ili mi je za to potreban neki spec. program... Imam lošu konekciju, tako da skidanje nekih komplikovanih programa sa interneta ne dolazi u obzir...
Može li to WMP da radi, možda? Nemam pojma... :confused:
 
Lexa:
Svejedno, ja sam ovo pitanje postavila da biste mi vi rekli da li uopšte mogu da snimam zvuke sa linije, ili mi je za to potreban neki spec. program... Imam lošu konekciju, tako da skidanje nekih komplikovanih programa sa interneta ne dolazi u obzir...
Može li to WMP da radi, možda? Nemam pojma... :confused:
Imaš na lepljivoj temi All Freeware programe koji su free i koji nisu nešto glomazni. Pronaći ćeš sigurno nešto.
 
Tebi je verovatno instaliran samo Nero Express koji sluzi samo za rezanje. Ja kao reklamer Nerovih

programskih paketa za Srbiju i Crnu Goru :D mogu samo da ti preporucim da se snadjes i nadjes Nero 6 ili 7ili

probaj da nadjes opciju za snimanje na bilo kojem programu koji imas na kompu a da ima veze sa zvukom.

Ja znam da, recimo, Audio grabber ima opciju za snimanje a mnogi ga koriste samo za prebacivanje audio

u mp3 fajlova. Mislim da wmp nema opciju sa snimanje ni u najnovijim verzijama a Sound recorderom

mozes samo da snimas kratke fajlove i to, mislim, samo mono zvuk.
 
Ma jok, nešto u vezi licence, kao - ne može da stane to na disk :lol:
Katastrofa... Kupiš nov rezač i oni ti uvale pola programa za njega :x

Eto, Audio Grabber sam imala, ali nikada nisam našla opciju za snimanje... Hm... Da li može da se skine sa neta ceo program, ili je i dalje onako polovičan?
Mućos vam grasias, u svakom slučaju...
 

Back
Top