Kako invalid da se zaposli?

valjda se asp. sindrom ne izjednačava sa žešćim autizmom ili samo autizmom, kao rain man
ne potcenjuj baš to što si završio ako je neka viša/faks pa i srednja
valjda ti daju % radne sposobnosti, ipak ne zvučiš kao hardcore invalid tipa kolica
 
Da li će neko da zaposli invalida a da je on pri tom nešto naučio?

Video sam mladog momka koji radi kao bravar u bravarnici gde izrađuje ključeve i ima stolicu gde može s vremena na vreme da sedne. Kad sam ga pitao da li si završio neki kurs i da li ima iskustvo sa bravama? On odgovara nemam, usput sam naučio dok sam radio. Ako ne laže da je ubačen preko veze, onda ne vidim zašto takav tip posla sa stolicom ne bih mogao da radim.

Ili da naučim neki zanat oko 3-6 meseci pa tražim posao.

Ljudi nisam potpuni idiot mogu da hodam. Pada mi nešto napamet da završim neki zanat ali neznam koji jer ne smem sve vreme da stojim i da se saginjem. Ako bih davao neke usluge preko flajera a onda nekome treba nešto a ja mu odradim i tako zaradim nešto.

Ne želim da me zato što sam invalid ili autističan da mislite da sam šupljoglavac. Meni je ispod dostojanstva da ništa ne znam u životu da radim. Ludi otac koji me je napravio nije ostavio nikakav kapital, a obrazovni sistem me je silovao u zdrav mozak, a ono što sam hteo i od čega znam da bih mogao da zaradim, nije mi bilo dozvoljeno da završim. Život bez dostojanstva nije vredan življenja i prezirem takav život. Radije ću se zaklati nožem nego živeti u bedi.
 
Poslednja izmena:
Možda pčelarstvo ili vinogradarstvo, pa i neke kokice semenke da prodaješ.

Plastenik, uzgoj prepelica , povrtarstvo, lubenice, krompir, paprika.

Zemlju uvek možeš da uzmeš u zakup

Koliko sam razumeo tvoj problem je nemogućnost da kod poslodavca sedneš kad hoćeš ili ustaneš i prošetaš kad hoćeš.

Kad si sam svoj gazda, onda to nije problem.

Možeš čak i da zaposliš još jednog radnika u danima kad je povećan obim posla.

Te fore sa zapošljavanjem invalida zaboravi. To pričaju al u praksi radije plaćaju penale

Meni su nudili da mi plate utvrđivanje statusa invalida nakon povrede glave na poslu uravo na foru kako im treba po jedan invalid na 20 zaposlenih.

Srećom pravni savet je stigao od drugara koji mi je pripremao varijantu da me zaposli kod njega u preduzeću.

Jednom kad te stave u kategoriju invaliditeta nikad više nećeš moći da se zaposliš na mnogim mestima gde traže radnu sposobnost.
 
Prso?
Ne isključujem mogućnost da nisu ispunili, to jest da kasne, ali jaganjci su 250 do 300 din po kilogramu.
Jagnje 10000.
100 jagnjadi -milionče
Od stana bi toliko godišnje mogao da zaradi jedino ako ga pretvori u kupleraj na sat
a pocetni kapital?
da je jedno grlo 200 do 300 evra za 100 jagnjadi ti treba izmedju 20 i 30 hiljada evra samo za grla..a gde je tu smestaj..ishrana.. logistika.. ne moze se u takav posao ulaziti (ako vec nemas nasledjeno) bez ogromne kolicine novca i dodatnog kapitala da se istrpe 2 do 3 lose godine..
 
Možda pčelarstvo ili vinogradarstvo, pa i neke kokice semenke da prodaješ.

Plastenik, uzgoj prepelica , povrtarstvo, lubenice, krompir, paprika.

Zemlju uvek možeš da uzmeš u zakup

Koliko sam razumeo tvoj problem je nemogućnost da kod poslodavca sedneš kad hoćeš ili ustaneš i prošetaš kad hoćeš.

Kad si sam svoj gazda, onda to nije problem.

Možeš čak i da zaposliš još jednog radnika u danima kad je povećan obim posla.

Te fore sa zapošljavanjem invalida zaboravi. To pričaju al u praksi radije plaćaju penale

Meni su nudili da mi plate utvrđivanje statusa invalida nakon povrede glave na poslu uravo na foru kako im treba po jedan invalid na 20 zaposlenih.

Srećom pravni savet je stigao od drugara koji mi je pripremao varijantu da me zaposli kod njega u preduzeću.

Jednom kad te stave u kategoriju invaliditeta nikad više nećeš moći da se zaposliš na mnogim mestima gde traže radnu sposobnost.

Ja ne živim na selu, već u Beogradu.
 
Moraces u saradnji sa nsz, zso da sredis status. Onda ces imati opcije prekvalifikacije, javnih radova,...itd.
Naoruzaj se strpljenjem i racunaj na to da ces morati pomerati granice ako hoces za sebe da izvuces najbolju mogucu opciju u datom trenutku. Budi spreman da se ne sapletes o tudje noge, ljudi bas vole da se protezu kad ne treba.
 
Imam 24 godine. Zbog bolesne kičme ne mogu sve vreme da stojim. Stajanje je smrt za moju kičmu. Mogu da hodam i sve to ali ne trpim stajanje, a potpumo sedenje nije opet zdravo.
Odgovarao bi mi posao koji mi omogućava da sedim, ali ne sve vreme jer opet nije zdravo za moju kičmu.

Završio sam uzaludan smer u kojem me sistem ubacio protiv moje volje, tako da nemam nikakvo znanje.

Zbog Aspergerovog sindroma menadžeri ljudskih resursa me diskriminišu zbog procenjivanja emocionalne inteligencije.

- poluinvalid zbog bolesne grbave kičme
- autistican (Aspergerov sindrom)
- ne snalazim se u grupnom radu jer sam introvertan

Bez ikakvog znanja preti mi duga nezaposlenost. Ne mogu da trpim neizvesnost. Ne mogu da radim posao a da mesec posle toga dobijem otkaz. Ne mogu da živim u strahu od nezaposlenosti i gladi, radije ću sebe zaklati ili obesiti nego živeti kao neoliberalni rob u stalnom strahu od toga da li će biti posla ili neće biti posla.

Ne znam da li mi NZS može pomoći, mogu pokušati, ali im ne verujem da dobijam veća prava na zaposlenje samo zato što sam invalid. A i treba to papirima dokazati.

Iako je prilagodljivo invalidima, programiranje mi ne ide i nije za svakoga. Gledao sam kakva znanja i iskustva traže za programera i to je nadrealno i previše za pohvatati.

Da li bih mogao da budem samozaposlen, i kako? Da li postoji alternativni način da se zaradi novac u sistemu neoliberalne korporativne tiranije? Nemam vezu niti sam obdaren inteligencijom. Da li moram da igram po pravilima sistema?

Za šta bih mogao da se obučim, kakav kurs bi mogao da završim? Koji posao za koji bi se obučio mi daje mogućnost da sedim i sigurnu zaradu?

Kako se zaposliti?

Nisam video koja su mi prava.
Ma id u pemziju ko je lud da radi za dz
 
Da li će neko da zaposli invalida a da je on pri tom nešto naučio?

Video sam mladog momka koji radi kao bravar u bravarnici gde izrađuje ključeve i ima stolicu gde može s vremena na vreme da sedne. Kad sam ga pitao da li si završio neki kurs i da li ima iskustvo sa bravama? On odgovara nemam, usput sam naučio dok sam radio. Ako ne laže da je ubačen preko veze, onda ne vidim zašto takav tip posla sa stolicom ne bih mogao da radim.

Ili da naučim neki zanat oko 3-6 meseci pa tražim posao.

Ljudi nisam potpuni idiot mogu da hodam. Pada mi nešto napamet da završim neki zanat ali neznam koji jer ne smem sve vreme da stojim i da se saginjem. Ako bih davao neke usluge preko flajera a onda nekome treba nešto a ja mu odradim i tako zaradim nešto.

Ne želim da me zato što sam invalid ili autističan da mislite da sam šupljoglavac. Meni je ispod dostojanstva da ništa ne znam u životu da radim. Ludi otac koji me je napravio nije ostavio nikakav kapital, a obrazovni sistem me je silovao u zdrav mozak, a ono što sam hteo i od čega znam da bih mogao da zaradim, nije mi bilo dozvoljeno da završim. Život bez dostojanstva nije vredan življenja i prezirem takav život. Radije ću se zaklati nožem nego živeti u bedi.

ne znam zašto sebe proglašavaš invalidom kad nisi, u stvari nek ti daju tih 10% da si invalid ako uopšte formalno spadaš u tu kategoriju
išao si u obrazovni sistem kao i ostali
 
Veliki je problem i naso sam se za shodno da odgovorim i da dam par saveta i pomognem koliko mogu iako vidim da je tema stara nekoliko meseci. Imam telesno ostecenje neuroloske prirode, ne cujem dobro, tremor digitorum (bolest tresenja ruku), diskus hernija, i kolena u katastrofalnom stanju, giht lakta, ... bolovi svakodnevni, zaposljen sam kod privatnika, radim jako odgovoran administrativni posao koji se radi sat vremena dnevno a zavisi celokupno poslovanje firme + fizikalisem i majstorisem ostalih 6 - 7 sati. Uopste se ne libim da se prihvatm bilo kakvog posla sem da guram paletar (to sam u startu reko da ne mogu i to se postuje) jednostavno radim kao i svako drugi. Moras sam sa sobom da neke stvari rascistis pre nego uopste da krenes da sredjujes svoj zivot i trazis posao. Moras da ucis, imas razne kurseve ja npr jako tesko mi idu strani jezici zbog sluha ... i znam da to ne mogu da radim u bilo kom obliku npr da ucim nekog engleski ili da budem npr turisticki vodic, i ne pokusavam da idem u tom smeru uopste, onda call centri ... nema teoretske sanse da uopste razmisljam o tom poslu. Zbog tremora ne mogu da budem npr precizna mehaika ... Veruj mi samosazaljevanje ti nece pomoci vec ce samo da te gurne u jos vecu dubiozu. Kad nadjes posao i uopste u zivotu NIKAD ali NIKAD nemoj da zloupotrebljavas status invalida (radio dugo u invalidskoj firmi za rehabilitaciju i strucno osposobljavanje osoba sa invaliditetom sa preko 40 invalida raznih vrsta i znam kako je ...) Iii da, ..., prihvatice te 95% ljudi u svakom kolektivu gde god da se zaposlis, takvog kakav si, budi siguran u to, govorim iz iskustva.
 
Poslednja izmena:
Samozaposliš se tako što kupiš stado uz podsticaje od države mislim da je povraćaj do 90% za kupovinu matičnog stada za poljoprivrednike mlađe od 30 godina.

Državne subvencije po odraslom grlu su 7000 dinara plus 3000 po jagnjetu/ jaretu.

Oduvek su čobani bili ljudi tvog profila, često deca ili starci koji nisu u mogućnosti da rade teže poslove u domaćinstvu.

Ovo je već domaćinski prijatelju.Svaka čast za predlog.
 

Back
Top