Како и зашто се неко одлучује за војни позив?

Npr. Uvek sam tezio da postignem vise... Velika manjina uspe da se upise i zavrsi srednju vojnu...izazov (bio najbolji u klasi)! Velika manjina upise vojnu akademiju...izazov ( upisao sam je i ja, ali zbog nekih problema sam se zaposlio pre nego sto sam i krenuo...)! Padobranac...izazov! Specijalna brigada...izazov... Takav sam, sta cu! Ne dokazujem nikom nista, vec jednostavno tezim boljem! Drugi imaju druge razloge... Ko voli nek izvoli! Zakljucak...vojni poziv-izazov!
 
Obecavaju im stan. Postoji novac iz budzeta koji se redovno izdvaja za tu svrhu. Ocigledno je da nesto koci tu proceduru.

doba komunizma je proslo .... danas vise od 50% pripadnika nema reseno stambeno pitanje .... tako da novac koji dobijemo iz tog BUDZETA ide za nase plate , nabavke i opremanje ;-) ...Evo danas si jos nesto naucila sto nisi znala :lol:
 
Pa koliko vidim ovde se za vojni poziv odlucuju samo veliki entuzijasti koji veruju da mogu nesto da ucine. Zao mi je sto vojsku vise niko ne postuje, niko vise ni ne pominje vojsku u dobrom kontekstu, ova moja generacija pogotovo, to ih SMARA. Gadim ih se, seka perse, cime su im sve napunili glavu.
Vojska treba najvise da se postuje, oni su tu da bi narod mirno spavao.
 
Dosla sam ovde da kazem da se pametni decaci odlucuju za vojni poziv zbog toga sto ih ceka stan kad zavrse studiranje.

Gdje??? Kad???? Nije vrag da sam zadnjih 15 godina prespavao. Ili ti pricas o nekoj drugoj vojsci. U ovih 7(JNA, VJ, SVRSK, TO AP ZB, SVRS, VSCG i na kraju VS) koliko sam ih do sada promenio ja ne dobih ni kvaku a kamo li stan.
 
Pa koliko vidim ovde se za vojni poziv odlucuju samo veliki entuzijasti koji veruju da mogu nesto da ucine. Zao mi je sto vojsku vise niko ne postuje, niko vise ni ne pominje vojsku u dobrom kontekstu, ova moja generacija pogotovo, to ih SMARA. Gadim ih se, seka perse, cime su im sve napunili glavu.
Vojska treba najvise da se postuje, oni su tu da bi narod mirno spavao.
Kamo srece, da nikada nismo imali vojsku, ne bi izgunulo i prognano milione ljudi.
 
Kamo srece, da nikada nismo imali vojsku, ne bi izgunulo i prognano milione ljudi.

Slazem se s tobom u potpunosti. Samo prvo moras da ubjedis i komsiluk da je tvoj stva ispravan, pa onda kosije od nasih komsija i tako dalje. Kad ti to uspije ocekuj poziv iz Stokholma da ti dodjele sve preostale nobelove nagrade za mir jer, CESTITAM, uspio si da ostvaris WORLD PEACE i vise nema smisla dodjeljivati istu.:worth::worth::worth:
 

Back
Top