Kako hrišćani objašnjavaju svesno kršenje druge božije zapovesti?

Fora je da obozavanje idola, nije ovo sto se danas radi. Dakle, kada bih napravio od recimo drveta nekog idola
i ophodio se njemu kao prema Bogu, klanjao se i pravio rituale, magijski pretvrajuci to drvo u Boga onda verujem
da komad drveta postaje Bog. Danas obozavamo pevace, glumce, politicare i njih dizemo u zvezde.
Dakle novo idolopoklonstvo nije vise kao nekad :P
 
Fora je da obozavanje idola, nije ovo sto se danas radi. Dakle, kada bih napravio od recimo drveta nekog idola
i ophodio se njemu kao prema Bogu, klanjao se i pravio rituale, magijski pretvrajuci to drvo u Boga onda verujem
da komad drveta postaje Bog. Danas obozavamo pevace, glumce, politicare i njih dizemo u zvezde.
Dakle novo idolopoklonstvo nije vise kao nekad :P
lepo si to sročio, ali ne pije vodu kao odgovor na moje pitanje.

Ne može da bude jasnije od toga kako je napisano, isti kao i "Ne ubij". To jednostavno ne radiš.
 
Druga božija zapovest

Ne obožavaj nikakav lik rezan niti ikakvu sliku od onoga što je gore na nebu ili dole na zemlji, ili u vodi i ispod zemlje


A ipak imamo ikone, krsteve i još štošta.
Kako hrišćani objašnjavaju ovakvo bezobrazno kršenje božije zapovesti?
Ne pada mi na pamet da objasnjavam jer to nisu idoli.
 
lepo si to sročio, ali ne pije vodu kao odgovor na moje pitanje.

Ne može da bude jasnije od toga kako je napisano, isti kao i "Ne ubij". To jednostavno ne radiš.
Ne shvatas sta je idolopoklonstvo. Idolopoklonstvo je kada komad drveta smatras za Boga.
Ikone i kipovi se ne smatraju za Bogove, tako da tvoja tvrdnja ne stoji.
Tu jedino mozemo postaviti pitanje da li postovanje i molitve svecima imaju smisla ili ne.
Ali ikona kao ikona ili kip nije obozavan kao Bog sigurno. Pa ono imam ikonu Bogorodice i Isusa
to je ok valjda, ne molim se sigurno drvetu :p
 
Druga božija zapovest

Ne obožavaj nikakav lik rezan niti ikakvu sliku od onoga što je gore na nebu ili dole na zemlji, ili u vodi i ispod zemlje


A ipak imamo ikone, krsteve i još štošta.
Kako hrišćani objašnjavaju ovakvo bezobrazno kršenje božije zapovesti?
A gde je onda ugradnja, biznis i ostali hostapleraj?
 
Druga božija zapovest

Ne obožavaj nikakav lik rezan niti ikakvu sliku od onoga što je gore na nebu ili dole na zemlji, ili u vodi i ispod zemlje


A ipak imamo ikone, krsteve i još štošta.
Kako hrišćani objašnjavaju ovakvo bezobrazno kršenje božije zapovesti?
filozofiraju nesto

ja kao hriscanka postujem tu zapovest i sve druge
postoje neke hriscanske religije koje postuju te Bozje zapovesti
Jehovini svedoci nemaju nikakve simbole idole
mislim da i mnogi protestanti to postuju
 
Fora je da obozavanje idola, nije ovo sto se danas radi. Dakle, kada bih napravio od recimo drveta nekog idola
i ophodio se njemu kao prema Bogu, klanjao se i pravio rituale, magijski pretvrajuci to drvo u Boga onda verujem
da komad drveta postaje Bog. Danas obozavamo pevace, glumce, politicare i njih dizemo u zvezde.
Dakle novo idolopoklonstvo nije vise kao nekad :P

I kao sto sam rekao >

Tesko vernici ovo mogu da objasne.
Sad ce da bude ovo-ono.....
filozofiraju nesto

ja kao hriscanka postujem tu zapovest i sve druge
postoje neke hriscanske religije koje postuju te Bozje zapovesti
Jehovini svedoci nemaju nikakve simbole idole
mislim da i mnogi protestanti to postuju

Tako je aeternum :ok:
 
Ateisti nazalost to bolje razumeju od nekih vernika sta je idolopoklonstvo.
Ateisti to odlicno razumeju mada za sebe mocu reci da sam samo nevernik ali ne i ateista.
U mojoj glavi stoji da ateisti ne postoje jer kad bi bilo kom ateisti dao pravi dokaz da bog postoji on bi momentalno postao vernik [ja takodje].
Ideopoklonstvo se zna sta je a i sama rec kaze a to sto sad Vi vernici filozofirate to je druga prica
 
Ateisti to odlicno razumeju mada za sebe mocu reci da sam samo nevernik ali ne i ateista.
U mojoj glavi stoji da ateisti ne postoje jer kad bi bilo kom ateisti dao pravi dokaz da bog postoji on bi momentalno postao vernik [ja takodje].
Ideopoklonstvo se zna sta je a i sama rec kaze a to sto sad Vi vernici filozofirate to je druga prica
Ajde glancaj tu Titovu bistu i klanjaj joj se idolopoklonice :P
 

Back
Top