Kako ga nauciti da dize nogu dok piski

ivanica87

Početnik
Poruka
11
Moj mops ima 3 ipo meseca, obavlja nuzdu na terasi, za sada. Jos je mali da izlazi nesto duze napolje, tj. ja izbegavam jer je dosta hladno, a ta rasa je poznata da je nezna... KUCNI PAS u svakom pogledu... Brinem se, kad izadjemo napolje, da cemo imati poteskoca sa obavljanjem nuzde - mislim na to da on ne zna da podigne nogu (i to je normalno)... Ne znam da li i vi, dragi moji, imate ove slicne ''probleme'', ako ste ih imali - dajte savet!!!

Toliko od mene za sad....

Pozdrav,

Ivana.
 
Pas ti je jos uvek stene, tako da od dizanja noge nemoj da ocekujes nista. Oni pocinju sa time kad im prorade hormoni, tj kad udju u pubertet, a to je kod svakog psa u razlicito vreme, s tim sto se manjim psima to pre desava. Dakle racunaj na to da ce poceti sa najranije 6 meseci. Gornje granice nema.
Jos da objasnim da podizanje noge ima veze sa zapisavanjem teritorije, i tu se psi prakticno "takmice" ko ce vise da podigne nogu i da se popiski na visu tacku.
 
Nemas frke, naucice kad mu bude trebalo. Stanovala sam jedne godine na Vozdovcu i imala komsije ciji je bernski planinski pas sa 4 meseca prvi put isao s njima u setnju u Knez Mihajlovu i tad je prvi put digao nogu ne bi li se pokazao pred ostalim psima. Nije da ga je neko ucio, to je cisto stvar instinkta. Sa mojim Gizmom je citav taj period nekako zamagljen posto smo ga nasli u uzrastu izmedju 4 i 9 meseci (zubi promenjeni, predgriz od 2 metra i nepravilno trosenje zuba, fizicki rast jos traje) i sa stenecakom u inkubaciji tako da nam je bilo primarno da prezivi, te trivijalnosti su nam bile-trivijalnosti! Inace, posto je u pitanju mali pas, mozes da ga ocekujes i pre 6 meseci, oni brze rastu i sa 9 meseci je to otprilike to.
 
HVALA SVIMA. NISMO SE NESTO PUNO SETALI, BUKVALNO NE ZNA DA HODA... MA IMA VREMENA, SHVATAM JA TO.
UZELA SAM GA DOK SAM BILA NA GOD. ODMORU 3 NEDELJE, I SADA KAD SAM POCELA DA RADIM, TUUUGUJE PO CEO DAN, ''BOJKOTUJE'' HRANU I SL. ALI ZATO KAD DODJEM U POLA SEST, NIKO MI SE NE OBRADUJE KAO ON!!!!!!
JEL NEKO ZNA KAKO DA POSTAVIM NASE SLIKE, MOLIM VAS, JA POKUSALA - NECE!!!!

HVALA UNAPRED SVIMA.....

PATRIK I IVANA
 
NE ZNAM DA LI SAM USPELA DA POSTAVIM SLIKE... ALI TO JE MOJ PATRIK
 

Prilozi

  • 14-12-07_2155.jpg
    14-12-07_2155.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 40
  • 17-12-07_2200.jpg
    17-12-07_2200.jpg
    50,7 KB · Pregleda: 38

Back
Top