Kako dospeti (emigrirati) u Kanadu?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Autorska tema.

Imam hrvatski pasoš, nemam završen fakultet i nemam rodbine u Kanadi, znanje engleskog jezika mi je solidnk. Koji su uslovi da odem za Kanadu i nadjem neki posao tamo. Znam da je Kanada medju prvim zemljama u svetu koja široko-grudo prihvata emigrante..
Kako bih mogao da dodjem u Kanadu? Za posao bih se tamo snasao na blef nesto..
 
Ne mozes da emigriras, ako nemas neki dokaz da te proganja drzava iz politickih razloga, li ako si jedini onda ti ni takav dokaz ne vredi.
Mozes da probas da kontaktiras nekog advokata u kanadi i za odredjeni novac koji mu isplatis kasnije trazis da ti regulise status. Prevara ima i sa jedne i sa druge strane....
 
kad googlaš "canada immigration" izađu neki linkovi. mene su jedni ovi čak i zvali telefonom, ali mi je veza bila loša, ili kad su čuli da imam 40 god su odustali
mislim ovi https://www.canadacis.org/immigrate-to-canada-sp-d/
ali da, valjda je kanada bila popularna i moguća za emigraciju
možda ima neki freelance posao za kanađane, mada znamo da ih sad juri država, al možda je i to neki ulaz. ako je kanada stvarno i dalje kul
 
Hvala ljudi. Ali...Meni treba neki jednostavan način, naravno, ukoliko je moguć. Kao sto npr sa Hr pasošem putujem po EU ili u Britaniju koja nije deo EU. Kupiš kartu pregledaju ti pasoš dodješ i to je to..Kanadani su ukinuli vizni režim za Hrvatski pasoš 2014. dakle sigurno imaju neke pogodonosti u odnosu na druge zemlje...
Da li moze nesto bez advokata i sl? Tipa sta bi bilo, recimo da kupim avio kartu za Kanadu i pokusam da se ukrcam na avion sa Hr pasosem? Po međunarodnim pravima i odnosima tim dveju drzava imam potpuno pravo na posetu Kanadi.
 
Hvala ljudi. Ali...Meni treba neki jednostavan način, naravno, ukoliko je moguć. Kao sto npr sa Hr pasošem putujem po EU ili u Britaniju koja nije deo EU. Kupiš kartu pregledaju ti pasoš dodješ i to je to..Kanadani su ukinuli vizni režim za Hrvatski pasoš 2014. dakle sigurno imaju neke pogodonosti u odnosu na druge zemlje...
Da li moze nesto bez advokata i sl? Tipa sta bi bilo, recimo da kupim avio kartu za Kanadu i pokusam da se ukrcam na avion sa Hr pasosem? Po međunarodnim pravima i odnosima tim dveju drzava imam potpuno pravo na posetu Kanadi.

Imas pravo da ides kao turista ali ne znam da li mozes da radis bez radne dozvole.
Ako bi prvo nasao posao tamo bilo bi ti mnogo lakse.
Posto nemas neke skole koje njima trebaju ostaje ti da polozis za tegljac i da radis malo po Evropi dok se popravis engleski i mozda naucis nesto malo francuskog.
 
Ako imaš hrvatski pasoš, ne treba ti viza za Kanadu. Odeš tamo kao turista i nađeš posao, pa ti poslodavci naprave vizu (što će biti malo teže ako nemaš fakultet), tako da ti uvek ostaje opcija da se oženiš, to je najbrži način. Možeš da dobiješ i studentsku vizu, studiranje u Kanadi je prilično jeftino u odnosu na USA.
 

Back
Top