Quantcast

Kako do ugovora za posao u Nemačkoj

Ivan1976

Početnik
Poruka
5
Ima li neko predlog ili primer kako do ugovora za vozača? Koja je procedura ako se šalje CV na njihove oglase (vidim ima ih na Linkedin-u), treba li da se ide lično...? Ima li neko iskustva u vezi toga, to je najteži deo pripreme za ambasadu.
Neki su rekli gledaj na internetu , fejsu .... ali dajte da čujemo konkretna iskustva i primere.

rechner27

Primećen član
Poruka
753
Nisam vozac, sta vise daleko sam od te profesije. Ono sto znam je da bi trebao da trazis Nemacke oglase. Bar ono sto sam ja vidjao na indeed.de ili stepstone , ima potrebe za vozacima. neki su cak i uzimali kao prednost znanje srpskog jezika. Pogotovo za Austriju, ali i za Nemacku.

Spremi CV na nemackom, sa mogucnoscu da se svaka informacija proveri koju si napisao. Primera radi, vozio si u Gea tursu , dakle moras ostaviti kontakt od Gea tursa da mogu da provere da li si vozio... Naveo sam banalan primer cisto da ti pokazem da oni svaki detalj gledaju, posebno ljudima odavde, koji su poznati po prevarama. I to ti je savet, bezi od nasih ljudi tamo. Sa nasima pij i jedi, ali nista ne posluj, izvisices kad tad. Ako te pozovu na intervju budi kulturan i probaj da naucis sto bolje nemacki jer se to ceni.

Jos jedna stvar, spremi se da cekas jako dugo na termin u ambasadi. Osim ako te poslodavac jako ne zeli, u tom slucaju, spremi kofere jer putujes za 15 dana :)

Poruka
8.355
Ima li neko predlog ili primer kako do ugovora za vozača? Koja je procedura ako se šalje CV na njihove oglase (vidim ima ih na Linkedin-u), treba li da se ide lično...? Ima li neko iskustva u vezi toga, to je najteži deo pripreme za ambasadu.
Neki su rekli gledaj na internetu , fejsu .... ali dajte da čujemo konkretna iskustva i primere.
Pa nego kako nego preko interneta bracala?
Danas se ljudi zene i udaju preko neta, a tebi je frka traziti sljaku preko neta?
Imas na desetine agencija, posao sofera u Nemackoj spada u tezak deficit...sredice ti svako radnu dozvolu..
Prati oglase, ima ih na stotine...

- - - - - - - - - -

Kod 95 obavezno reguliši..i nema zime za tebe..

Dragissa

Primećen član
Poruka
872
Ljudi, čak i da uspete da nadjete posao i dobijete ugovor od budućeg poslodavca, najpre morate u Nemačkoj ambasadi u Bg da dobijete vizu. Na osnovu tog ugovora proces dobijanja vize jeste mnogo brzi / kraći ali se na sam termin za podnošenje zahteva čeka preko pola godine. Sledeću vizu dobijate u mestu gde zivite u birou za strance. Srećno vam bilo.