Quantcast

Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vselak

Obećava
Poruka
68
Hvala ti na odgovoru,a kada si predao aplikaciju mislim koje godine?Ko ga sisa i ja cu da predam sa sesticama ako ne budem mogao da dobijem bolju ocenu,nadam se da je zvanicni sajt relevantan.Onaj advokat je verovatno hteo ovde da otvori agenciju i da i ovde zgrce lovu kao i mnoge agencije ovde.A u kom si gradu u Kanadi i kako si se snasao?

sgoran72

Početnik
Poruka
9
Nocas me zvao prijatelj da mi kaze da sam dobio job offer.I sada mi je mnogo lakse.Samo da sakupim sve potrebne papire ;-),ali to nece biti problem.
Imam jedno pitanje:
-Da li mogu da posaljem Izvod iz maticne knjige rodjenih,i Izvod iz maticne knjige vencanih MEDJUNARODNI ili moram prevod i overu kod sudskog tumaca?

Vselak

Obećava
Poruka
68
Jos jedna stvar me zanima,koliko vidim na zvanicnom Kanadskom sajtu,ja mogu da predam prijavu sa pojednostavljeno prijavljivanje i bez POLOZENOG IELTS-a.Oni te obaveste cetiri meseca pre trazenja dokumenata,tako da ja mogu i sad da predam za dokumente za pojednostavljeni postupak da bih stao u red a IELTS mogu u medjuvremenu da polazem.

klika

Ističe se
Poruka
2.852
Jos jedna stvar me zanima,koliko vidim na zvanicnom Kanadskom sajtu,ja mogu da predam prijavu sa pojednostavljeno prijavljivanje i bez POLOZENOG IELTS-a.Oni te obaveste cetiri meseca pre trazenja dokumenata,tako da ja mogu i sad da predam za dokumente za pojednostavljeni postupak da bih stao u red a IELTS mogu u medjuvremenu da polazem.

A kako ces znati da li imas potreban broj bodova pre testa?

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
A kako ces znati da li imas potreban broj bodova pre testa?

Covjek je pitao moze li poslati aplikaciju bez IELTS-a.. I odgovor je da moze..

Da tacno da ne moze onda znati broj poena, ali kao sto sam vec u jednom postu napisao...
izracunaj ostale bodove koje imas bez IELTSa, ali budi objektivan.. posalji aplikaciju...
i slijedece dvije godine slobodno izlazi na IELTS dok ne dobijes minimum te poene koji ti fale do brojke 67... nemoj gubiti vrijeme.. ***. februar je 2008. a jos nisu dosli na red ni oni koji su predali po staroj proceduri.. jul 2006.

cekanje

Obećava
Poruka
84
mi smo tako uradilii, poslali bez IELTS-a, tako smo shvatili, u aplikaciji te niko ne tera da napises ni broj bodova ni broj pod kojim polazes test.
u jednom pasusu u AOR-u dobili smo da cemo morati dokazati znanje engleskog.
kasnije na ovom forumu javila se ta tema, misljenja su se razlikovala, pisali smo ambasadi da li da polazemo test posto nismo to uradili pre slanja aplikacije, njihov odgovor je bio o daljim koracima bicete blagovremeno obavesteni.
vreme ide, mozda je bolje poslati pa onda polagati, hvala Bogu, bar vremena ima.
pozdrav

klika

Ističe se
Poruka
2.852
vreme ide, mozda je bolje poslati pa onda polagati, hvala Bogu, bar vremena ima.
pozdrav

A sta recimo kada te budu kontaktirali i trazili rezultate testa, a ti tek onda odes na test, pa ne uradis onako kako si planirao? Pa onda opet zakazujes test za mesec dana, a prethodno si izgubio par meseci na zakazivanje/polaganje i cekanje razultata. Pa ti jos pritom,e na daj boze, zafali koji bod.........

Polaganej testa te svakako ceka, pre ili kasnije. Ako to uradis ranije znaces na cemu si, imaces prilike da popravis rezultate ako nisi zadovoljan, bolje je to uraditi na vreme i mirno cekati ishod aplikacije.

cekanje

Obećava
Poruka
84
Test stoji, naravno, ali pitanje je odrediti pravu meru. Mi smo to uradili sasvim nesvesno, a onaj ko treba tek da preda svoju aplikaciju trebao bi da razmisli i sam odluci, ako je spreman za test - go for it, ako nije mozda je bolje predati aplikaciju, jer gotovo da mogu da racunaju na jos celu jednu godinu ucenja, usavrsavanja i probno izlazenje.
Naravno da je najbolje sve uraditi na vreme i spokojno cekati poziv od ambasade, ali mogu se naci dovoljno dobri razlozi i za drugaciju odluku...
Pozdrav]

Vselak

Obećava
Poruka
68
Samo mi jos jedna stvar tu nije jasna,ako aplikacija dolazi na red tek za dve godine,a ja sad polozim test,meni moze da prestane da vazi IELTS?IELTS vazi dve godine!I jos jedna stvar mi nije jasna,mozda je neko shvatio:na zvanicnom sajtu je za pojednostavljeno prijavljivanje napisano nesto kao da IELTS vazi ili se moze polagati godinu dana posle predaje pojednostavljene aplikacije.
Ustvari evo teksta pa mi kazite kako ste vi razumeli:
Submit your language test results with your other supporting documents. The visa office will contact you to request these documents about four months before your application is processed. If you take the language test within one year of submitting your simplified application, the results remain valid and will be accepted as supporting documentation by the visa office.
Znaci ja mogu u roku od godinu dana od predaje pojednostavljene aplikacije da polazem test i smatrace se validnim?
Jos nesto bih pitao ljude koji su izasli na IELTS:KOLIKO SU GA SPREMALI?Znam da je ovo individualno i zavisi od predhodnog znanja Engleskog jezika,ali se plasim da ne preteram sa spremanjem sobzirom da sam ceo zivot ucio Engleski?Prvo sam tripovao jer nisam dovoljno obratio paznju i gutao sve one knjige i IELTS testove koje sam mogao da nadjem na onom Ruskom sajt,pa sam tek posle skapirao da je u one knjige vecinom predvidjene za Akademski IELTS,a da samo ima po neka vezba za GENERAL.Ja ucio ko za akademski a ovaj general je boza!Ako ko moze neka mi odgovori na neka od ovih pitanja?Hvala unapred!

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
Sve si dobro shvatio... npr..

Ako danas predas aplikaciju, a sutra odes i uradis IELTS, kada dodjes na red za neke dviej godine recimo taj test ce ti i dalje vaziti. Bas kako su i naveli..

Ma ako si citav zivot ucio engleski, presao knjige sa ruskog sitea, nemas sta da se brines...
Izadji i probaj. Ima da kleppis bar 12 bodova..:D
Koliko inace imas bodova bez IELTSa?

Vselak

Obećava
Poruka
68
Stanje je ovako,ja sa dvanaest poena na IELTS-u,ja imam 67 bodova tacno.Ali tu nisam racunao da sam Master vec Bachelor,a trenutno na svom faksu posto sam Dipl.ing Masinstva mogu da uzmem Master bez problema i zeni sam racunao Bachelor a i ona je master posto je doktorka.Pored toga cu u cekanju verovatno da napunim i cetvru godinu staza posto sad imam 3 godine i dva meseca.Tako da trenutno sa 12 bodova na IELTS-u imam i preko 67 bodova!Samo mi nisi bas razjasnio ono moje prvo pitanje,na onom sajtu pise da ako smo polagali test u periodu od godinu dana od predaje pojednostavljene aplikacije rezultati testa se priznaju,a IELTS kao test nezavisno od nameme vazi 2 godine.
Jos nesto bih te pitao,ali izvini posto nisam citao nista do sad o ovoj pojednostavljenoj aplikaciji sto je pisano na sajtu a mozda jeste,jeli procedura komlikovana i za koliko moze da se skupe ta dokumenta,i mogu li se formulari uzeti u Kanadskoj Ambasadi u Bg-u?

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
Samo mi nisi bas razjasnio ono moje prvo pitanje,na onom sajtu pise da ako smo polagali test u periodu od godinu dana od predaje pojednostavljene aplikacije rezultati testa se priznaju,a IELTS kao test nezavisno od nameme vazi 2 godine.
Jos nesto bih te pitao,ali izvini posto nisam citao nista do sad o ovoj pojednostavljenoj aplikaciji sto je pisano na sajtu a mozda jeste,jeli procedura komlikovana i za koliko moze da se skupe ta dokumenta,i mogu li se formulari uzeti u Kanadskoj Ambasadi u Bg-u?

Da, rezultati testa se priznaju, iako IELTS vazi 2 godine.Dakle, ako budes cekao i tri godine da te pozovu da posaljes ostale dokumente, ovaj test ce biti validan za njih.

Formulare mozes skinuti sa http://cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-how-simple.asp
Tj. ne mozes ih snimiti na disk, vec ih mozes online ispuniti pa ih isprintati, ili isprintaj pa popuni. Mi smo prvo olovkom ispunili, pa onda na racunaru. i to isprintali.

Za dokumenta ces imati 4 mjeseca da ih skupis, kada ti se jave iz ambasade. To su ti diplome ovjerene i prevedene, IELTS test, onda dokazi o nekaznjavanju i sl.

Moj savjet ti je, ako vec apliciras za iseljenje, da najprije procitas sve sa zvanicnog sitea, a onda da neke corner cases trazis po forumima. Imigracija je ozbiljna i vazna odluka i nemoj joj pristupati tako olako, da ne procitas bar uputstva i zvanicnu stranicu.
Taj cin te moze kostati dosta zivaca, novca i vremena. Ja sam zaista proveo dosta vremena citajuci informacije na zvanicnom siteu i po raznim forumima, prije nego sam odlucio da posaljem aplikaciju.

Pozdrav i sretno.

svchost

Početnik
Poruka
49
Pozdrav svima!

Evo i mi smo se prijavili na forum i zelimo malo da procaskamo s vama. Imamo par pitanja, pa ako neko moze da pomogne savetom ili da da neki odgovor bili bismo vam zahvalni. Pretrazili smo na brzake ovu temu, pa moze biti da smo prevideli isto pitanje, ali nemojte biti ljuti ako se tako i pokaze :)

1. Zena i ja smo poslali aplikaciju 18.dec.2007. i jos uvek nam nije stigao nikakav odgovor, kao ono da smo usli u proces, dobili broj ili bilo sta. Culi smo da su neki taj odgovor dobijali za kratko vreme, nash komsija za 2 nedelje, a nama je evo proslo vec 1,5 mesec, bez odgovora, a shibnuli smo im i e-mail, ali nista nam nisu odgovorili. Zna li neko nesto blize o intervalima odgovaranja ili da pocnemo da panicimo, zovemo postu...?

2. Da li kontate da se po Simplified ceka duze na vizu u odnosu na onaj raniji fazon slanja i da li ukupan skor moze da znaci brze dobijanje vize, ili sve zavisi iskljucivo od datuma kad si poslao?

...Pored toga malo nam suludo izgledaju svi ti bodovi ako ja kao nosilac sa faxom, godinom i po staza + zena sa faxom i njenim ujakom + moj engleski sa maximumom iz svih oblasti imamo 72 boda, a kako onda neko sa srednjom skolom i osrednjim znanjem engleskog uopste ima sanse da dobije vizu?

Malo mi neverovatno deluje da ako vec primaju oko 200.000 ljudi godisnje da su to sve magistri i doktori nauka ili neki koji imaju ugovoren posao.....naravno moze biti neki zanatlija sa puno godina staza, ali opet... (malo smo razbija glavu oko toga...)...

Hvala puno unapred, a i javicemo se svakako!!!

Sve najbolje svima!!!

Nazz Dvoje :)

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
Pozdrav i dobro nam dosli...

1. To sto vam jos nisu poslali ID pod kojim se vodi vasa aplikacija, ne mora jos da vas zabrinjava, jer ipak su bili bozicno - novogodisnji praznici i sl. Ranije su odgovori bili expresni, cak od 5 do 14 dana. U zadnje vrijeme, recimo za ambasadu Buffalo, USA, ceka se i po 2,5 mjeseca.
Za detaljniji pregled pogledajte stranicu na kojoj se mogu pratiti ostali slucajevi
http://www.trackitt.com/canada-immigration-trackers/federal-skilled-workers/
Mozete se i vi registorvati, i postavljati kada ste poslali aplikaciju, kada ste dobili odgovor i sl.
super stvar.
Samo mi je cudno da vam nisu poslali odgovor iz ambasade na vas mail.

2. Dosadasnja iskustva su takva da se duze ceka po SAP, nego prije. Pogotovo je u nasem regionu (Vienna) to izrazeno. Jer jos nisu ni da rade aplikacije po SAP-u.

Vselak

Obećava
Poruka
68
Hvala ti na brzom odgovoru!Malo sam pogledao obrazac i video da treba navesti ocenu sa IELTS-a znaci ako bi predao pre polaganja IELTS-a ja bi posle morao naknadno dobijene ocene sa testa da poklopim sa navedenim u prijavi,sto je malo nezgodno.Mozda cu ipak prvo polagati test,ali mi i dalje nije jasno vazenje samog testa.Ako je zvanican vek vazenja testa 2 god,a ja polozim test sad i oni me pozovu da predam dokumente za 3 god,meni IELTS vise ne vazi!Gde si ti nasao to pojasnjenje ili si pitao nekog zvanicnika?
Bio boh ti zahvalan ako ti nije tesko i ako imas bilo sta vezano za IELTS test ili dokumentacije i pojasnjenja posaljes uopsteno u vezi iseljenja na moj mejl:selakovic1@gmail.com.
Bio bih ti zahvalan kad bi mi dao neki mejl,na kome bih mogao da te pitam bilo sat u vezi postupka koji si ti vec prosao,ako ne hvala svakako i ovo je znacajno.

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
Hvala ti na brzom odgovoru!Malo sam pogledao obrazac i video da treba navesti ocenu sa IELTS-a znaci ako bi predao pre polaganja IELTS-a ja bi posle morao naknadno dobijene ocene sa testa da poklopim sa navedenim u prijavi,sto je malo nezgodno.Mozda cu ipak prvo polagati test,ali mi i dalje nije jasno vazenje samog testa.Ako je zvanican vek vazenja testa 2 god,a ja polozim test sad i oni me pozovu da predam dokumente za 3 god,meni IELTS vise ne vazi!Gde si ti nasao to pojasnjenje ili si pitao nekog zvanicnika?
Bio boh ti zahvalan ako ti nije tesko i ako imas bilo sta vezano za IELTS test ili dokumentacije i pojasnjenja posaljes uopsteno u vezi iseljenja na moj mejl:selakovic1@gmail.com.
Bio bih ti zahvalan kad bi mi dao neki mejl,na kome bih mogao da te pitam bilo sat u vezi postupka koji si ti vec prosao,ako ne hvala svakako i ovo je znacajno.

Naravno, da bih ti mogao dati mail da me kontaktiras, ali sta ako se onda pojavi jos neko kome budu potrebne iste informacije? Sve sto te interesuje do zadnje sitnice, slobodno pitaj, svi ovde na forumu su spremni da pomognu. A i bolje da ovde sve pitas, ako ja nesto ne znam onda ti moze neko drugi ponuditi precizniji ili bolji odgovor...

Ne mogu ti ponuditi link za IELTS, sa odgovorimana ovo pitanje koje se tice godina valjanosti IELTSa, osim onoga koji su oni dali, a koje si naveo u svom postu. Citao sam rasprave na drugim forumima, i na svim su bila misljenja kao sto sam ti vec rekao. Bez obzira sto je zvanicno vrijeme vazenja IELTSa proslo, ako si u toku godinu dana od podnosenja aplikacije polagao test ce ti vaziti.

Kazes ne znas broj bodova. To je tacno. Opet cu ti ovaj svoj post ponoviti:
"izracunaj ostale bodove koje imas bez IELTSa, ali budi objektivan.. posalji aplikaciju...
i slijedece dvije godine slobodno izlazi na IELTS dok ne dobijes minimum te poene koji ti fale do brojke 67..."

Vec si rekao da sa 12 poena imas 67, i da si master a da si stavio bacheleor itd.
stavi 12 bodova za jezik i posalji aplikaciju. S obzirom da cijeli zivot ucis engleski ne bi trebao imati problema da dobijes 12 poena na IELTSu. To su ti recimo dvije sedmice i dvije sestice.

Poz.

svchost

Početnik
Poruka
49
@ landlord

Hvala puno na odgovoru, nadamo se da ce malo da ubrzaju stvari. ...mada probao sam da zovem u Bech da vidim da li mogu da dobijem bilo kakav feedback, ali tamo su se samo vrteli i vrteli oni: "Za engleski pritisnite 1, za francuski2, za.....3, 4, 5 i tako onda stisnes i pocne da ti prica stvari koje svako zna, o tome sta se boduje i kako se prijavljuje.....a na kraju kaze ako zelite da ponovo cujete ovu informaciju pritisnite 9..." :( katastrofa...................

Aj, hvala ponovo i laku noc svima koji sad idete spavati :)

Ma umoran sam pa vec lupetam...i preterujem............................

Sve najbolje!

klika

Ističe se
Poruka
2.852
1. Zena i ja smo poslali aplikaciju 18.dec.2007. i jos uvek nam nije stigao nikakav odgovor, kao ono da smo usli u proces, dobili broj ili bilo sta. Culi smo da su neki taj odgovor dobijali za kratko vreme, nash komsija za 2 nedelje, a nama je evo proslo vec 1,5 mesec, bez odgovora, a shibnuli smo im i e-mail, ali nista nam nisu odgovorili. Zna li neko nesto blize o intervalima odgovaranja ili da pocnemo da panicimo, zovemo postu...?
Nema nikakve potrebe za panikom, samo strpljenja..........

2. Da li kontate da se po Simplified ceka duze na vizu u odnosu na onaj raniji fazon slanja i da li ukupan skor moze da znaci brze dobijanje vize, ili sve zavisi iskljucivo od datuma kad si poslao?
Ukupan skor ne mora da znaci i ubrzanje procesa, to ne moze niko da ti kaze kada ce se tvoja palikacija resiti.

...Pored toga malo nam suludo izgledaju svi ti bodovi ako ja kao nosilac sa faxom, godinom i po staza + zena sa faxom i njenim ujakom + moj engleski sa maximumom iz svih oblasti imamo 72 boda, a kako onda neko sa srednjom skolom i osrednjim znanjem engleskog uopste ima sanse da dobije vizu?
Pa i nema velikih sansi, ..........nista tu nije suludo........

Malo mi neverovatno deluje da ako vec primaju oko 200.000 ljudi godisnje da su to sve magistri i doktori nauka ili neki koji imaju ugovoren posao.....naravno moze biti neki zanatlija sa puno godina staza, ali opet... (malo smo razbija glavu oko toga...)...
Ko je rakao da su sve magistri i doktori, niti im trebaju iskljucivo obrazovani ljudi, zanatlije su trazenije na trzistu rada u ovom momentu.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.