Quantcast

Kako do Kanadske iseljeničke vize?

danijel m.

Zainteresovan član
Poruka
357
"Hello,

If you are planning to immigrate to British Columbia, Canada under the Federal Skilled Trades Program and wish to challenge the trade certification; please find all the information and requirements here http://itabc.ca/challengers/overview

You will require a BC mailing address to apply for the challenge process. You can do this by:

1. acquiring a PO Box

2. using a family member's address who resides in BC

3. through an immigration service.

You will also need a Canadian or US passport to write the Certificate of Qualification exam. We are currently reviewing our id requirements in order to write an exam and anticipate that this requirement will be changed in approximately 3 months. At that time you will be able to write the exam without a Canadian or US Passport. However, we urge that you do not make any travel arrangements to come to British Columbia, Canada until we have revised our identification requirements. For further updates, you may:

1. check our website http://itabc.ca/challengers/overview

2. check our Facebook page https://www.facebook.com/IndustryTrainingAuthority

3. email us at customerservice@itabc.ca

Regards,"

Jedino su BC nagovestili da planiraju neke promene što ne znači da će i u drugim provincijama biti drugačije. Moraju makar ovaj deo da olabave pošto ovaj program gubi smisao jer, ako imaš ponudu za posao, postoje već postojeći preko kojih možeš otići. A ovaj su, navodno, uveli kako bi lakše došli do radne snage koja im je zaista potrebna. Zato se i nadam da će vreme procesuiranja biti mnogo kraće nego za FSW. Nadam se da ćemo doći u tu fazu da sami procenimo........
Pogledala sam onaj sajt koji si spomenuo ali mislim da tu nema ništa za nas, bar što se sertifikata tiče. Sertifikat koji se traži izdaje strukovno udruženje provincije a avo je neka škola.
Hajde, javi ako budeš imao nekih novosti.
hvala Emiiuki! ...kao sto sam i mislio da nece biti,nego rekoh bolje jos neko to da potvrdi-na brzinu sam pregledao.... ma,otici cemo nekako :)

canboy

Početnik
Poruka
13
Aplicirali pocetkom Marta 2012 po FSW MI3 programu, PER dobili 30. 03. 2012., MR zajedno sa vojnom knjizicom 11.05.2012, MR odradjen 14.05. 2012. Treca linija na Ecasu od 28.06.2012. PPR sa uverenjem o nekaznjavanju + proof of settlement funds + evidence of the payment of the Right of Permanent Residence fee 15.02.2013. Planiramo da idemo u Toronto.

Hvala svima na informacijama koje su mi bile od velike koristi, zelim vam svima puno srece. Vidimo se u KANADI pozz... :hvala:

Poslednja izmena:

artistics

Zainteresovan član
Poruka
133
Aplicirali pocetkom Marta 2012 po FSW MI3 programu, PER dobili 30. 03. 2012., MR zajedno sa vojnom knjizicom 11.05.2012, MR odradjen 14.05. 2012. Treca linija na Ecasu od 28.06.2012. PPR sa uverenjem o nekaznjavanju + proof of settlement funds + evidence of the payment of the Right of Permanent Residence fee 15.02.2013. Planiramo da idemo u Toronto.

Hvala svima na informacijama koje su mi bile od velike koristi, zelim vam svima puno srece. Vidimo se u KANADI pozz... :hvala:

Vredelo je biti strpljiv!
Sve najbolje u novom zivotu u Canadi :ok:

draboca

Zainteresovan član
Poruka
101

Pre nego sto dignes sidro napisi nam kako si slao vojnu knjizicu, obzirom da lekarski salju ovi iz Beograda?

Milansel

Zainteresovan član
Poruka
159
@shark1986
Ni po jednom imigrantskom programu nemaš nikakve šanse, s obzirom da si bez fakulteta i nemaš staža. Po meni imaš vrlo sužene opcije, tipa da upišeš neki koledž (za čega opet treba dosta keša!) ili da se ženiš Kanađankom....
Ili da probaš preko nekih agencija otići na privremenu radnu dozvolu, ali tu opet imaš problem da dokažeš šta znaš raditi i koliko iskustva imaš.

Milansel

Zainteresovan član
Poruka
159
Gleda se ko i svagde, šta znaš da radiš i kako to da dokažeš budućem poslodavcu. To je oduvek najteži deo, kad imaš ponudu posla na konju si ;)

Ja te ne obeshrabrujem, ali treba da znaš da Kanada preko imigrantskih programa uvozi radnu snagu koja je stručna i koja joj je potrebna. Malih Kineza ima koliko oćeš u belom svetu, ako shvataš šta hoću da kažem...

Shark1986

Početnik
Poruka
16
Gleda se ko i svagde, šta znaš da radiš i kako to da dokažeš budućem poslodavcu. To je oduvek najteži deo, kad imaš ponudu posla na konju si ;)

Ja te ne obeshrabrujem, ali treba da znaš da Kanada preko imigrantskih programa uvozi radnu snagu koja je stručna i koja joj je potrebna. Malih Kineza ima koliko oćeš u belom svetu, ako shvataš šta hoću da kažem...

Pa znam sve to:confused: Ne znam da li mi je pametno da se obratim nekom advokatu/agenciji?

artistics

Zainteresovan član
Poruka
133
@Milansel
I ja bih postvaio kakvo je tvoje iskustvo sa agencijama, advokatima?

Za ljude poput Shark1986, koji ne znaju neke stvari oko imigracije, lepo trebaju otici u agenciju. Ja nemam iskustvo sa njima, al covek koji ima cvrstu volju i zelju da ode za Kanadu, a pritom ne zna nacin, agencija je prava stvar. Jedina i najbitnija stvar u celoj prici je odluka da se krene jedan novi zivot iz pocetka.
E sad kako je politika Kanadske administracije da maksimalno smanji broj novopridoslih, postavlja se pitanje kako pronaci rupu i doci do PR.
Mi ovde na forumu mozemo da damo neku preporuku ili da prenesemo svoje iskustvo. Kako je jedna velika vecina ovde na forumu platila za usluge agenciji, pa se polako ucila cakama i citavom procesu, Shark1986 bi mozda morao da prodje tu istu skolu, koja ce da ga skupo kosta u ovom trenutku, al ako je cilj PR nista nije skupo.

No ako mu se ne daju pare bas tako lako moze da razmislja o turistickoj vizi ili o nastavku skolovanja u Kanadi.

Milansel

Zainteresovan član
Poruka
159
Pomenuo sam da nemam iskustvo sa agencijama, a onaj ko razmišlja o advokatima treba da zna da isti može da ti pomogne u tehničkim stvarima, a sigurno ne može da izmisli program za tebe ili da te ''progura'' kako Srbi obično misle. A o cenama njihovih imigrantskih advokata samo glava boli, koga zanima: http://www.canadavisa.com/admin/fswcheadstart.htm

Jednostavno ako neko ne ispunjava uslove za FSW, nijedan avokat ne može pomoći. Ja npr ispunjavam uslove ali neću da ulazim u trku od Maja jer mislim da su šanse prilično male, već ću upisati njihove studije, usput i jezik usavršiti i naravno nakon toga nastojati da ostanem. To mi je sigurniji put, nego neizvesna FSW aplikacija...

artistics

Zainteresovan član
Poruka
133
Pomenuo sam da nemam iskustvo sa agencijama, a onaj ko razmišlja o advokatima treba da zna da isti može da ti pomogne u tehničkim stvarima, a sigurno ne može da izmisli program za tebe ili da te ''progura'' kako Srbi obično misle. A o cenama njihovih imigrantskih advokata samo glava boli, koga zanima: http://www.canadavisa.com/admin/fswcheadstart.htm

Jednostavno ako neko ne ispunjava uslove za FSW, nijedan avokat ne može pomoći. Ja npr ispunjavam uslove ali neću da ulazim u trku od Maja jer mislim da su šanse prilično male, već ću upisati njihove studije, usput i jezik usavršiti i naravno nakon toga nastojati da ostanem. To mi je sigurniji put, nego neizvesna FSW aplikacija...

Mislim da si se odlucio za pravu stvar i pravi put. Putem skole je najsigurnije jer FSW postaje sve zahtevniji. Mislim cak da su Kanadjani skoro imali neko predavanje u Beogradu u Domu omladine. Oni su tom prilikom rekli da ce u buduce posvetiti mnogo vecu paznju onima koji dolaze da studiraju u Kanadi i kako ce im po zavrsenim studijam pomoci oko dobijanja PR ukoliko ljudi to budu zeleli. Plan im je da proj studenata iz inostranstva u 2013/2014 god povecaju 4 puta.
Eto i Shark1986 puta u kojem pravcu da razmislja.

Pozdrav.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.