Quantcast

Kako do Kanadske iseljeničke vize?

draboca

Zainteresovan član
Poruka
101
Mi smo aplicirali preko pokrainskog programa u Saskatchewan, grad Regina dokumente smo predali 16 Novembra 2012. Ja 45 god. supruga 39 god. i dvoje dece od 3 i 11 godina. Naime dobili smo garanciju za posao na . AEO (Arranged Employment Opinion), odnosno ponuda posla, pa je opcija da se posle direktno prijavimo za tzv. PR (Permanent Resident) program, i to u kategoriji Skilled Worker. Ponuda je za Admin. asistenta, u jednoj gradjevinskoj kompaniji. Ja sam inace pravnik, i polozio sam IELTS ocena 5 od 9. spremili smo svu dokumentaciju ( uverenja, diplome, uverenja o nekaznjavanju, kao i dobar bankovni racun sa kanaskim dolarima i maksimalnim brojem bodova po tom osnovu, kao i stan u vlasnistvu u Srbiji,). Imamo rodjake koji nam pomazu u Regini, i koji su tamo vec 17 godina, oni su nam i napisali pismo preporuke, i dali nam garanciju da cemo boraviti kod njih. Oni su direktno predali papire u Regini u njihovoj kancelariji. Mi smo njih opunomocili tako da sve ide preko njih. Inace kompanija koja je dala ponudu za posao je u vlasnistvu Kanadjanina. Opcija je da odemo svi skupa ako nas nominuju. Ja bih radio sam u pocetku, a posle godinu dana neprestalnog rada i boravka imamo pravo da apliciramo za stalni boravak PR (Permanent Resident). Interesuje ma da li je neko imamo iskustva sa ovim pokrainskim programom i koliko se ceka na odgovor, odnosno nominaciju. Hvala Vam.

Cao Nebojša.
Mi idemo preko tog programa.
Za nominaciju sam čekao tačno 6 meseci.
Posle sa nominacijom apliciraš za radnu vizu ili permanent.

djolens1

Obećava
Poruka
92
Quebec,
ima li iko neku novost sta se desava sa nasim aplikacijama?Da li je nekom nesto javljeno,bilo kakva informacija?z:(

Naša aplikacija nam je poslata nazad iz Montreala 16.10. zato što nisu uspeli da nam skinu pare sa kartice (taj dan je bio prekid u vezama u Banca Intesa), ali mi je do danas nismo dobili, mislimo da se izgubila negde na putu. Zvali smo nekoliko puta Quebec imigraciono, bili na pošti, kontaktirali Canada Post, ali ništa, svi dižu ruke. Poslato je običnom poštom i kažu da nisu u mogućnosti da prate pošiljku. Ne znamo šta da radimo, najgoe nam je to što su nam u pošiljci original diplome francuskog, a duplikate ne možemo da dobijemo.

faucon77

Obećava
Poruka
89
???????????U cemu je fora?Zasto su vam vratili kompletnu dokumentaciju?Nama su novac skinuli pre godinu dana,ali iz drugog pokusaja,isto je bilo problema jer je tada bila ona frka sa karticama u Austriji i Nemackoj.Ali su nam poslali pismo da odemo do banke i proverimo opet racun i ponovo damo nalog da se novac povuce.Ne razumem........
Naša aplikacija nam je poslata nazad iz Montreala 16.10. zato što nisu uspeli da nam skinu pare sa kartice (taj dan je bio prekid u vezama u Banca Intesa), ali mi je do danas nismo dobili, mislimo da se izgubila negde na putu. Zvali smo nekoliko puta Quebec imigraciono, bili na pošti, kontaktirali Canada Post, ali ništa, svi dižu ruke. Poslato je običnom poštom i kažu da nisu u mogućnosti da prate pošiljku. Ne znamo šta da radimo, najgoe nam je to što su nam u pošiljci original diplome francuskog, a duplikate ne možemo da dobijemo.

donivas

Zainteresovan član
Poruka
187
Quebec,
ima li iko neku novost sta se desava sa nasim aplikacijama?Da li je nekom nesto javljeno,bilo kakva informacija?z:(

Evo malo da se javim sa novostima. Mi smo federalnu prijavu poslali 11. oktobra, 17. novembra su skinuli pare, a 9. decembra smo dobili mail da je dosije poslat u office u Bec i da mozemo da pratimo online na njihovorm sajtu. Dobili smo brojeve UCI i Application number. Na cic sajtu stoji da im treba 12 meseci za ovaj deo procesa, tako da polovinom oktobra sledece godine tek mozemo da ocekujemo viziranje. Ako se nesto do tad ne promeni.

Pozz svima.z:poz:

micicv11

Zainteresovan član
Poruka
104
Ne znam kako je bilo ovim ljudima sto su po par godina cekali, ali mi smo poludeli od cekanja..
Mozda zato sto su bili ubrzali pa smo se ponadali da ce to nesto brze da se resi. Ali sad nas ubise u pojam.. Ovaj Bec je katastrofa.. 7 meseci nista od njih. kao da rade Milion slucajeva.
Plus jos od maja nisu dobijali nove slucajeve(FSW 1), ja ne mogu da verujem koliko su spori...
Ajde vise neko nek dobije neki poziv za medical od njih da znamo da su zivi! :-)

danijel m.

Zainteresovan član
Poruka
357
...News Release — New Federal Skilled Trades Program Accepts Applications Starting Today

Ottawa, January 2, 2013 — The brand-new Federal Skilled Trades Program begins accepting applications today, announced Citizenship, Immigration and Multiculturalism Minister Jason Kenney.

“The new Skilled Trades Program will address serious labour shortages that some regions of the country are facing, and will help grow Canada’s economy,” said Minister Kenney. “These long-overdue changes are part of the government’s plan to build a fast and flexible immigration system that is responsive to the needs of Canada’s economy. Canadian employers have long been asking for ways to get the skilled tradespeople they need to meet demands in many industries across the country. We’ve listened to their concerns and created this program in response.”

In the program’s first year, CIC will accept applications from up to 3,000 people in specific trades. The occupation list was designed to reflect current labour market needs and ensure the program delivers a diverse range of skilled tradespeople to fuel Canada’s economy. Within the 3,000, there will be no limit on 26 in-demand occupations, while 17 occupations will be subject to sub-limits of 100 applications each. In total, there are 43 occupations eligible for the Federal Skilled Trades Program. Applications are expected to be processed within 12 months.

In addition to being qualified for an eligible occupation, Federal Skilled Trades Program applicants must demonstrate basic language proficiency in either English or French at the Canadian Language Benchmark (CLB) level 5 for speaking and listening, and CLB 4 for reading and writing. This is due to the overall importance of language as a determinant of immigrant success and general health and safety reasons. CLB 4 is considered basic proficiency while those with CLB 5 can more effectively participate in and understand routine conversations.

Other criteria include: a valid offer of employment in Canada or a certificate of qualification from a province or territory in a qualifying skilled trade; at least two years of work experience in the occupation within the last five years; and meeting the employment requirements set out in the National Occupational Classification system, with the exception of licensing requirements, which are addressed separately.

“The Federal Skilled Trades Program is yet another tool in the Canadian employer’s toolkit to find the workers they need to build Canada’s future economy,” said Minister Kenney. “This new program, along with all other changes we are introducing, will help us move towards an immigration system that better supports Canada’s economic growth and long-term prosperity.”

Application forms for the Federal Skilled Trades Program can be found on the CIC website.

...sve je super,samo mi fali---have an offer of full-time employment for a total period of at least one year** or a certificate of qualification in that skilled trade issued by a provincial or territorial body....z:hm:

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.