Quantcast

Kako do Kanadske iseljeničke vize?

KanadjaninAB

Zainteresovan član
Poruka
210
Nadam se da ce cook biti opet na listi...Imam dalju sestru u Torontu , njena baka i moja su rodjene sestre, ali nisam je navela jer mislim da to ne priznaju..sta vi mislite?

Pise sve u EG7000:

E. Relatives in Canada:

You or your accompanying spouse or common-law partner has a relative, i.e. parent, grandparent, child, grandchild, child of a parent, (sibling), child of a grandparent, (aunt/uncle), or grandchild of a parent, (niece or nephew), who lives in Canada and is a Canadian citizen or permanent resident.

teleporter

Zainteresovan član
Poruka
152
Da li ste te prekršaje navodili u obrascu Backround Declaration: Have you ever been convicted of, or are you currently charged with, on trial for, or party to a crime or offence, or subject of any criminal proceedings in any other country?

Šta mislite kako bi trebao na ovo da odgovorim?

Ne znam, ja nisam ni imao nikakve prekrsaje, samo pretpostavljam da te zbog prekrsaja nece odbiti. Probaj mozda da se konsultujes sa nekim advokatom. Nemam pojma....

KanadjaninAB

Zainteresovan član
Poruka
210
I jos me interesuje da li ako imas posao u kanadi i hoces da apliciras za FSW, da li je neophodno da si na listi HRDC i da li taj posao (koji imas u Kanadi) mora biti u skaldu sa tvojim obrazovanjem (na koje inace dobijas bodove pri aplikaciji za FSW)??? Samo deluje kao komplikovano pitanje :D

Ne mora, ali za sada nisam cuo nikada ni za koga ko je otisao sa obezbedjenim poslom preko FSW programa.
U svakokm slucaju srecno.

AtomskiMrav

Početnik
Poruka
18
Cao cao! Moja aplikacija se vratila jer sam ja konkurisala kao cook ali poslala kasno tako da i ja sad cekam 1 jul da saljem ponovo ..Ja sam moju aplikaciju poslala 08 05 .Srecno!!!

Шта, јел то значи да је сад нова тура за слање 1.јула?
Јел има посебних термина за слање или кад ко хоће? Ми би слали у септембру или октобру...

canboy

Početnik
Poruka
13
Pozdrav drugari, sjajan forum sa puno korisnih informacija. Imam par pitanja za Teleportera. Dali ides licno u Bec da viziras pasose ili ih saljes Fedexom ili DHLom? Ako ides licno koji prevoz je najpovoljniji i sta je potrebno od dokumenata osim pasosa? Unapred hvala na odgovoru. :hvala:

kris1610

Početnik
Poruka
37
Шта, јел то значи да је сад нова тура за слање 1.јула?
Јел има посебних термина за слање или кад ко хоће? Ми би слали у септембру или октобру...
Da nova tura krece od 1 jula.Mislim da je najpametnije poslati sto pre jer sto pre posaljes pre ide na obradu .Sve zavisi za koliko vremena prikupite papire..Srecno!!!

teleporter

Zainteresovan član
Poruka
152
Dali ides licno u Bec da viziras pasose ili ih saljes Fedexom ili DHLom?
Moze kako zelis. Ja sam poslao DHLom
Ako ides licno koji prevoz je najpovoljniji
Najjeftinije je autobusom. Ali najpovoljnije, nije jer je na kraju cimanje, a ne uzivanje u Becu. Osim, naravno, ako si spreman da potrosis malo vise novca.
Ja sam nasao Nish Expres (povratna iz Subotice 3850). Ima jos neki Oli Tours za oko 3500. Oba idu danju tako da moras tamo da prespavas.
Treca varijanta je neka linija koju svakog meseca vozi drugi prevoznik. Ovog meseca Lasta neparnim danima, a prevoznik iz Austrije parnim. Cena je 6130 iz BG ili bez obzira odakle polazish, ali ide nocu i stizes tamo u 3 ujutru.
Verovatno je jedino normalno resenje ici autom i ostati tamo bar dve noci, ali ja ovoga puta nisam mogao tako.

Osim pasosa ti treba uplatnica i kopija pasosa. Pisace ti u mailu koji dobijes.

U kojoj si ti fazi sa aplikacijom?

Poslednja izmena:

fl2010

Početnik
Poruka
38
mozda sam zakasnila ali dugo nisam bila na forumu......vec sam godinu u canadi.....ovako vadis uverenje o nekaznjavanju u policiji u mijestu rodjenja.....i ako ti je to cisto nemas problemtj.ako nisi krivicno kaznjen onda je ok a ako jesi opet zavisi kada je dijelo bilo i kada se to brise.......pogledacu ovaj koji dan a ti pitaj ako ti nije jasno....imala sam i ja zezanje oko toga pa dobro znam...pozzzz i srecno.....

Mimi 84

Obećava
Poruka
66
mozda sam zakasnila ali dugo nisam bila na forumu......vec sam godinu u canadi.....ovako vadis uverenje o nekaznjavanju u policiji u mijestu rodjenja.....i ako ti je to cisto nemas problemtj.ako nisi krivicno kaznjen onda je ok a ako jesi opet zavisi kada je dijelo bilo i kada se to brise.......pogledacu ovaj koji dan a ti pitaj ako ti nije jasno....imala sam i ja zezanje oko toga pa dobro znam...pozzzz i srecno.....

Uverenje vadis u mestu stanovanja,a ukoliko se to mesto razlikuje od mesta rodjenja,oni kurirskom sluzbom salju provere.

Poslednja izmena:

kris1610

Početnik
Poruka
37

micicv11

Zainteresovan član
Poruka
104
:(:(:(
Pauziran program za Skilled worker do januara 2013.
Effective July 1st, 2012, Citizenship and Immigration Canada will place a temporary pause on new applications to the Federal Skilled Worker Program (FSWP) and federal Immigrant Investor Program (IIP).
evo linka sa sajta http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2012/2012-06-28.asp
:(:(:(

Bezveze... za sve koji su planirali da apliciraju u julu.. a dobro za sve koji su trenutno u procesu....
ali mislim da ce ovo ubrzati ceo proces u buducnosti... prvo su sve stare aplikacije ukinuli, sad ce da naprave pauzu i za to vreme sve sto imaju od zadnje 2 godine zastoja da zavrse. i onda lepo od pocetka da se zalete.. pretpostavljam da ce se sve aplikacije zavrsavati sada u istoj godini.. sto je super..

ali mi je opet zao svih koji su se spremali da posalju u julu.. znam da bi ja sad jaaakoo odlepio :evil: da sam na njihovom mestu..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.