Kako da žene pričaju sa muškarcima?

Pozdrav,

Da li smatrate da neke žene pričaju preopširno?
Trebaju li žene prilagoditi teme i opširnost pričanja kada pričaju sa muškarcima?

Ograđujem se od generalizacija, ne podrazumjeva ih pitanje.
Ne mislim, mislim da se neke suvise trude, a premalo daju, dok se druge premalo trude, bez obzira sto vrede mnogo vise....u principu intimno zene su onakve kakve jesu, za razliku od muskaraca....

Него..када треба бити ћутљив?
U kežual razgovorima, kada primjetiš da osoba nije zainteresovana. Kada ti je mrsko razgovarati. Kada primjetiš malicioznost u sagovorniku, kada shvatiš da sagovornik nije sposoban da shvati.. i tako dalje.
Često treba biti ćutljiv.

Pozdrav,

Da li smatrate da neke žene pričaju preopširno?
Trebaju li žene prilagoditi teme i opširnost pričanja kada pričaju sa muškarcima?

Ograđujem se od generalizacija, ne podrazumjeva ih pitanje.
Da li te interesuju automobili, kako rade motori, modeli i da li smatras da bi muskarac trebao da razvije senzibilitet prema zenskom mentalitetu i pristupu i kanalise ka zajednickim ispunjujucim temama i dinamici?

U kežual razgovorima, kada primjetiš da osoba nije zainteresovana. Kada ti je mrsko razgovarati. Kada primjetiš malicioznost u sagovorniku, kada shvatiš da sagovornik nije sposoban da shvati.. i tako dalje.
Često treba biti ćutljiv.
Ок,ал додао бих и ситуацију из чисте досаде...дали сам вулгаран ако некоме не објашњавам своја осећања у тренутку,а прија ми његово/њено друштво?

Ок,ал додао бих и ситуацију из чисте досаде...дали сам вулгаран ако некоме не објашњавам своја осећања у тренутку,а прија ми његово/њено друштво?
Ne. Vjerovarnije je da bi bio vulgaran ako bi previše objašnjavao.

Da li te interesuju automobili, kako rade motori, modeli i da li smatras da bi muskarac trebao da razvije senzibilitet prema zenskom mentalitetu i pristupu i kanalise ka zajednickim ispunjujucim temama i dinamici?
Iako sam odustala od teme, pogledala sam tvoju poruku jer sam primjetila da mi se dopadaju, i poštujem tvoja razmišljanja i odgovore na razne teme.
Odlična su ti pitanja, jasna mi je poenta.

Ne, ne, ne
i da.

Oboje trebaju razviti senzibilitet prema mentalitetu i pristupu suprotnog pola i oboje se trebaju truditi da vode zajednički i ispunjujući dijalog.

Iako sam odustala od teme, pogledala sam tvoju poruku jer sam primjetila da mi se dopadaju, i poštujem tvoja razmišljanja i odgovore na razne teme.

Ne, ne, ne
i da.

Oboje trebaju razviti senzibilitet prema mentalitetu i pristupu suprotnog pola i oboje se trebaju truditi da vode zajednički i ispunjujući dijalog.
Ko pravi plan, feministicki mediji , ti , on , i koliko procenata svaka od navedenih strana...

Sve to postoji u azbuci filozofije, ovo se zove pravilo samoposluge...
To znaci da ono sto ces sutra zeleti da uzmes iz samoposluge zavisi od onog sta si danas probao , a sta ces probati zavisi na kojoj visini je na polici pored kojih prolazis...percepcija....

Те што сажето причају су неке стално надрндане, бесне и фрустрирани...
И исфуране, "популарне", не занима их како ће се понашати према теби јер их чека неколико алтернатива. Што финија девојка, то боља

Ма каква либерална пропаганда, само кажем да ми треба искрена девојка. Која прича како она осећа да треба. Исто као и ја што то радим
Sigurnije ti traziti ona koja prati.....ta koja prati ima jednostavniji algoritam, prati te sta god da je tvoja inicijativa....razumes.....na tebi je da postavis dnevni repertoar, ona prati...
Mnogo jednostavnije a i zabavnije za sve..

Sigurnije ti traziti ona koja prati.....ta koja prati ima jednostavniji algoritam, prati te sta god da je tvoja inicijativa....razumes.....na tebi je da postavis dnevni repertoar, ona prati...
Mnogo jednostavnije a i zabavnije za sve..
Е како мене прати тако ће и неку јачу главу од моје. Мени треба она која прати своје срце а да су наша срца усклађена

Е како мене прати тако ће и неку јачу главу од моје. Мени треба она која прати своје срце а да су наша срца усклађена
Znas sta ti je srce....pecanje....kad se upeca, sva voda okolo joj dzabe...ona je na udici...
Ove sto pricaju da je to manipulacija, pre ili kasnije shvate da se plase udice...i tako i zavrse, ponosne sto nije bilo udice i mamca za njih..

I ko je bolje prosao , ona na udici ili ona sto pliva u jezeru a sto godina ima....najela se crva, ali udice nema nigde...dosla noc, a pecarosi otisli kucama..

Ne, ne, ne
i da.

Hvala. Ne znam sta si pratila od mog pisanja i svakako je lepo to cuti i znaci kada znas da te neko cuje.
Elem da dopunim.
Mislim da covek moze da se razvije, kada je ljubav u pitanju, jedino ako razvije tu sposobnost da cuje drugu stranu i oseti. Jer tada razvija i taj princip u sebi. Bilo da je zena ili muskarac. I tu je i lepota odnosa, zar ne? Taj poseban razgovor koji se ne obavlja sa drugaricama, drugarima, vec sa tom posebnom osobom i uzajamno se dopunjuju u dusevnom smislu.
Veoma mocna stvar.

Komunikaciona tehnika odgovaranja pitanjem

To mnogi koriste da bi izbegli odgovore, ali ima tu i mnogo jacih primena..

Npr prituzba osobe koja se odgovara pitanjem koje pokazuje da vas ne interesuje to sto je problem..
Npr, nosite ovako ili da upakujem, placate kesom ili karticom...

Da li je fer ovako odgovarati, ne...
Ali da li to donosi neke nove informacije u razgovor. da
Da li je nekad to snalazenje, jeste
da li je simpaticno ..
Nekad i jeste..
Kad bi baba imala m bila bi deda...kad bi na vrbi rodilo grozdje..

Varijanta ovoga je navodjenje likova iz bajki....I ja sam voleo malog pinokija...

Simbolika ili apstrakcija su neverovatno popularne narocito kad nude viseznacnost..
Tu bi covek rekao kuku , pa viseznacno znaci nepreciznost jer ima vise znacenja, ali neverovatno ljudi se loze na to , sto gluplji to se vise loze..

Inteligentni na to gledaju kao na igru ali cesto to promene u nesto drugo , visekanalno jednoznacje....ista stvar i znacenje kroz razlicite vidove i kanale izrazavanja, npr boja, zvuk, vise malih poklona, znakovi pored puta...

Znakovi pored puta su nekad za obicne ljude neverbalna komunikacija....medjutim, oni su signali i putanja koja se pre ili kasnije uprati...

Govori malo i nosi psa sa sobom.....je jedan primer znakova pored puta....pas pokazuje i stav ali nekad i primorava ostale ucesnike u komunikaciji da se prilagode poziciji onako kako mi hocemo..
Npr ako hocete da klijentu bude neprijatno vi ukljucite klimu da bude hladnije nego sto treba..

Ako hocete zastrasivanje onda tu bude prikaz agresivnog koje nije povezano sa vasom pojavom...
Sad mi recite da u komunikacijama ne koristite ovakve detalje?
Svesno i planirano ne, ali dosta ljudi to koristi....jos su ponosni sto to rade..
Recimo a i da ih suocis sa tim oni kao ne primecuju..
Moralna superiornost i cistota...

Играњем...динамичке културе.

Мушко-Женска динамика је игра...

Два Homoludens-a, који су своји играчи, а не туђе играчке са којима се неко други игра, треба да су стално у динамичкој (заједничкој) игри и ту је стална комуникација, тела, погледа, лица, душе, разговора...

Ето толико о Примордијалној традицији и заједничкој изворној пра-култури, из које су проистекле све културе. ..

Мени треба она која прати своје срце а да су наша срца усклађена
Problem je sto to ne postoji. Morao bi da se spustis na njen nivo a to onda ne bi bilo dobro za tebe. Ti si taj koji treba da vodi i da je uci. Ti bi trebao da budes glas razuma, ne ona. U najboljem slucaju, mozes da nadjes neku dobro odgojenu, tako da se u startu poklapate oko mnogo stvari, ali ljudi se formiraju tokom citavog zivota, ne samo tokom detinjstva. Tako da, ako nisi ti taj koji je oblikuje, onda je oblikuje neko drugi, kao sto su to mediji, i jos gore, onda je ona ta koja oblikuje tebe.

E sad . . . tu ces naici na otpor zato sto je savremena kultura okrenuta protiv toga.

Problem je sto to ne postoji. Morao bi da se spustis na njen nivo a to onda ne bi bilo dobro za tebe. Ti si taj koji treba da vodi i da je uci. Ti bi trebao da budes glas razuma, ne ona. U najboljem slucaju, mozes da nadjes neku dobro odgojenu, tako da se u startu poklapate oko mnogo stvari, ali ljudi se formiraju tokom citavog zivota, ne samo tokom detinjstva. Tako da, ako nisi ti taj koji je oblikuje, onda je oblikuje neko drugi, kao sto su to mediji, i jos gore, onda je ona ta koja oblikuje tebe.

E sad . . . tu ces naici na otpor zato sto je savremena kultura okrenuta protiv toga.
Slažem se. Ljudi se sa vremenom prilagođavaju jedno drugom, naravno karakterne osobine i temeljne vrijednosti su neprilagodljive tako da ako sa nekim nađeš osnovu, dalja nadogradnja je moguća.

Играњем...динамичке културе.

Мушко-Женска динамика је игра...

Два Homoludens-a, који су своји играчи, а не туђе играчке са којима се неко други игра, треба да су стално у динамичкој (заједничкој) игри и ту је стална комуникација, тела, погледа, лица, душе, разговора...

Ето толико о Примордијалној традицији и заједничкој изворној пра-култури, из које су проистекле све културе. ..
Potseti me na jednu zensku , kako mi je legla u seksu.....
I ja njoj verovatno , i krece igra...
Mozda bude malo problema ako svaki dan to budemo radili pet i vise sati...
Bice sigurno problema , necu zavrsiti fakultet.
Hajde onda dva, tri puta nedeljno...
E kazes dva a mislis na pet
Hajde, zakljucacu vrata utorkom i cetvrtkom da ne mozes da udjes
Hehehe, znam te tico dok si petlic bila...
Dobro razvalicu te ponedeljkom i sredom da ne mozes da dodjes
wow, to su vec ozbiljne pretnje...
Samo mi je drago da redovno dodjes..
Tucas ko konj
Cuo sam da komsiluk navija, jel ti smeta
Necu moci da imam svalera
Ako budes tisha mozda ces i moci.

I ostalo da cenzurisem...

Potseti me na jednu zensku , kako mi je legla u seksu.....
I ja njoj verovatno , i krece igra...
Mozda bude malo problema ako svaki dan to budemo radili pet i vise sati...
Bice sigurno problema , necu zavrsiti fakultet.
Hajde onda dva, tri puta nedeljno...
E kazes dva a mislis na pet
Hajde, zakljucacu vrata utorkom i cetvrtkom da ne mozes da udjes
Hehehe, znam te tico dok si petlic bila...
Dobro razvalicu te ponedeljkom i sredom da ne mozes da dodjes
wow, to su vec ozbiljne pretnje...
Samo mi je drago da redovno dodjes..
Tucas ko konj
Cuo sam da komsiluk navija, jel ti smeta
Necu moci da imam svalera
Ako budes tisha mozda ces i moci.

I ostalo da cenzurisem...
Ajde sad Don Zuane...
bez ikakvog ad hominem odgovora
KAKO JE OVO VEZANO ZA TEMU?
Eto.
Ako ne mozes da ljudski odgovoris ne trudi se.

Jel tema pricanje m i z?
Jel covek pomenuo dinamiku?
Jel u dijalogu ima cak dve izmene dinamike...i zastupnistva?
Jel dijalog pokazuje kako se ublazeno iznose vazne cinjenice i usaglasavanje koje je cesto pipavo, npr seks, kad , koliko , gde zasto , to ubitacno pitanje zasto tako...itd..
Naravno , kad dodju godine staza i zaposlenje onda sve te dinamike nekad predju...

Joj spava mi se, imas 15 min, i to da me ne probudis....jel ok...?

Back