Kako da uhvatim miša?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.872
Zavukao mi se miš negde u garažu i pravi mi štetu. Mislim se kako da ga se rešim. Opcije koje mi padaju na pamet
  1. Mišolovka da ga klepi i polomi mu kosti
  2. Lepak (mišolovka) pa da crkne sam polako
  3. Neka posebna mišolovka gde ga uhvatim živog pa ga onda pustim daleko od kuće?

mousetrapinstagram3.0.0.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavukao mi se miš negde u garažu i pravi mi štetu. Mislim se kako da ga se rešim. Opcije koje mi padaju na pamet
  1. Mišolovka da ga klepi i polomi mu kosti
  2. Lepak (mišolovka) pa da crkne sam polako
  3. Neka posebna mišolovka gde ga uvatim živog pa ga onda pusti daleko od kuće?
znao sam da je tvoja tema :D
glasam za opciju 3
 
kupi dobar kačkavalj i onda iseci na sitne komadiće...otvori kapiju dvorišta i kreni od nje ka garaži i postavljaj kockice na rastojanju od 10ak cm... onda čekaj u zasedi da miš počne da skuplja sir u svoj kofer...čim stigne iz garaže do kapije dvorišta zatvori vrata od garaže pa zatvori kapiju i mahni mu i nasmeši se :D
Neće ga namamiti tako, samo čokolada!
 
da ga uhvatim i dam mački?
Ma šta znam šta ćeš sa njim ali ubiti ga nemoj :( i on je nečije dijete

Ubijanje bilo kojih životinja prvenstveno nije dobro za naš ekosustav, a korištenje otrova za miševe može biti opasno i za nas. Stoga radije nabavite kaveze koji funkcioniraju kao klopke za miševe, postavite čokoladi koja će namamiti unutra i to je to.
 
sa lešnicima, mlečna, sa bademima, crna...? koja najbolje radi za miševe? :D
BRITANSKI su znanstvenici napravili mišolovku koja sadrži miris čokolade jer, kako su otkrili, ti mali sisavci imaju posebnu sklonost prema čokoladi, a ne prema siru.

U svojim su testovima znanstvenici sa sveučilišta u Warwicku ispitivali koje namirnice miševi najviše vole, prenosi Bild der Wissenschaft.

Tako su miševima ponudili, među ostalim, sir, ekstrakt vanilije i čokoladu. Suprotno uobičajenom mišljenju kako miševi najviše vole sir, pokazalo se da im je ipak poslastica čokolada.
 
ovo si stoposto u pravu!
Slučajno sam ostavio neku kesu gde su bile čokoladice i čokoladne bombone i vidim to je izgriženo
napravi ti njemu čokoladnu tortu...pitaj ga prvo koliko je star i dal mu je skoro rođendan...onda na dan rođendana napravi tortu stavi svećice na nju i hrabro uđi u garažu...kad vidi tortu i svećice pomisliće da ste prijatelji..onda mu daj komadić torte na plastičnom tanjiru..kad jednom proba tortu onda kreni polako da izlaziš iz garaže sa tortom...on će te pratiti iz čiste mišje radoznalosti (ili su beše mačke radoznale?)..spusti tortu ispred kapije od dvorišta...kad izađe napolje zatvori sva vrata...
 

Back
Top