Kako da uhvatim miša?

Nikad se nisam plasila miseva. Bas pre neki dan mali sivi misic dosao do mene i njuska okolo, htela da ga pomazim ali se uplasio i pobegao. Mica mala....
Ja sam nekad imala kucne ljubimce miseve..tj.kancelarijske ljubimce. 🙂
Izlazili su oz rupe u zidu,kao u crtanom filmu.
Citava porodica,sa onim skroz majusnim.Bas su bili slatki.🙂

tom-and-jerry-explode.gif

Umesto odgovora, kratka prica naseg knjizevnika, esejiste i prevodioca Vladimira D. Jankovica, po misolovskim standardima.... :cool:

"OMAZ NEPRIJATELJU

Jutros se u kujni, i to na najneocekivanijem mestu, uhvatio mis.
Jos jedan. Ali ovaj je bio poseban. (I neki raniji su bili posebni, istina, svaki na svoj nacin.)
Zabarakadirao se bio u kujni, gde je imao sve sto mu treba: vodu, hranu, gde da sere, gde da pisa.
Prvo su, jos 5.avgusta, na snagu stupile restriktivne mere: na svim mestima gde je primecen njegov izmet,
dakle ne samo na pragu kujne, nego i ispod sudopere, postavljene su trake s lepkom.
Sudovi su nemilosrdno prani i sklanjani, da nikad ni mrvica jedna ne ostane, da nema sta da pregrize.
Lepak na pragu ubrzo je izandjao, ali ga nismo menjali. Zamke ispod sudopere mudro je izbegavao.
Krenuo je, medjutim, da ostavlja izmet i na malom prolazu izmedju sudopere i frizidera. Izgladnjavanje je, dakle, pocelo 5.avgusta.
Vec 8.avgusta postavili smo klopke na radnoj ploci izmedju sudopere i susaca za sudove. Nije se uhvatio ni na prvu ni na drugu.
Nastavio je da sere u tom coscku, odakle je bezao iza frizidera.
Onda smo juce sin i ja i tu nalepili zamku, tu gde je zalazio i ostavljao tragove.
Dugo se borio, nije izlazio, sve vreme je bio u kujni, grickao, muvao se, cuo se.
Pre dva dana je utihnuo, kao da se vise nije ni mrdao, a onda ga je ova dodatna klopka udaljila i od te mogucnosti da dolazi do vode.
I onda jutros, eto, 13.avgusta ustanem, a on se zalepio na onu bazicnu, prvu zamku: na pragu.
Vec se na taj lepak bila nahvatala gomila bubica, jedan leptiric, jedna bubasvaba, mnogo dlaka i prasine.
Izgledao je kao ofucan pas skitnica, sasvim, sasvim mrsav, vidno izgladneo, nikakav.
Dok smo ga vise od nedelju dana vrebali i postavljali mu zamke, pricao sam kako cu svasta da mu radim kad se uhvati.
Te da ga prskam raznim deterdzentima i dezodoransima, te da ga udaram cekicem, da ga bodem iglama.
Jutros, medjutim, kad sam ga ugledao tako mrsavog i izgladnelog, a jos se grcevito borio u lepku i izgledalo je da ce se opet osloboditi
(jer on je, inace, jedini mis koji se vec bio uhvatio jednom pa se oslobodio!) - jutros, dakle, kad sam ga video tako ispijenog, a zilavog,
osetio sam neizmerno postovanje prema njemu, pa sam navukao hirurske rukavice, povukao trake sa lepkom, umotao ga, vezao u kesu i izneo.
Nije mi palo na pamet da ga mrcvarim.
Zbog njegovog izgleda, a i uopste, saosetio sam s njim, pa sam gledao sto dostojanstvenije da ga umotam u lepljivi pokrov i iznesem u djubre. "

Zavukao mi se miš negde u garažu i pravi mi štetu. Mislim se kako da ga se rešim. Opcije koje mi padaju na pamet
  1. Mišolovka da ga klepi i polomi mu kosti
  2. Lepak (mišolovka) pa da crkne sam polako
  3. Neka posebna mišolovka gde ga uhvatim živog pa ga onda pustim daleko od kuće?

Pogledajte prilog 1212496
Оставиш гаражу отворену, ставиш сирац испред гараже.... :roll:

pa da...treba nahraniti i miševe iz susedstva i privući ih u garažu da mišić zarobljen u garaži ne bi bio sam...lepo si se to setio... :p
Ма, да, сад ће сви мишеви из краја да му се скупе на једмо парченце сира, и да трче брисаним простором...
Видим да се разумеш у материју...

Back