Kako da ubrzate spor računar

Neno

Elita
Moderator
Poruka
16.200
Ako nister znali..
Ako imate spor računar, na ovaj način će se značajno ubrzati..
U komandnnoj traci u tražilici ukucajte %temp%. Otvorite folder temp.. sve u njemu je kreirano u prošlosti i nije vam više potrebno.
Selektujte sve sa CTRL+A i obrišite (delete).. sada će vam računar raditi mnogo brže. :)

Značajno ubrzanje računara, postiže se defregmentacijom hard diskova.. ovo i nije nešto nepoznato ali nije na odmet ponoviti.
Otvorite My computer/ Računar, desni klik na local disc C zatim kliknete na alatke i odaberete Optimizaciju tj defregmentaciju. Ne dirajte dok ne završi.

pikax

Elita
Moderator
Poruka
17.398
Ako nister znali..
U komandnnoj traci u tražilici ukucajte %temp%. Otvorite folder temp.. sve u njemu je kreirano u prošlosti i nije vam više potrebno.
Selektujte sve sa CTRL+A i obrišite (delete).. sada će vam računar raditi mnogo brže. :)

Značajno ubrzanje računara, postiže se defregmentacijom hard diskova.. ovo i nije nešto nepoznato ali nije na odmet ponoviti.
Otvorite My computer/ Računar, desni klik na local disc C zatim kliknete na alatke i odaberete Optimizaciju tj defregmentaciju. Ne dirajte dok ne završi.
misliš na keš memoriju ?

Neno

Elita
Moderator
Poruka
16.200
Keš memorija je nešto drugo.
Ovo o čemu Neno priča može da pomogne samo ako je puna particija, defragmentacija pomaže ali pošto ssd košta 20e, nema smisla u 2022. patiti se sa sistemom na hard disku.

Ako imate spor računar... ok? Ako nemate, tutanj odavde :mrgreen:
Nemaju svi ssd a i ako imaju poželjno je s vremena na vrijeme očistiti temp folder..

Kao drugo.. puna, poluprazna ili samo osnova sistema u hdd-u , defregmentacija diska značajno ubrzava računar.

pikax

Elita
Moderator
Poruka
17.398
Keš memorija je nešto drugo.
Ovo o čemu Neno priča može da pomogne samo ako je puna particija, defragmentacija pomaže ali pošto ssd košta 20e, nema smisla u 2022. patiti se sa sistemom na hard disku.
radila sam na starom laptopu , ali šta mi je rečeno da kucam ne sećam se , verujem da je to
bustovala sam memoriju i naravno ništa
na kraju sam kupila bolji laptop, jer procesor ne možeš da ubrzaš
Ja to sve zovem keš memorija , jer nemam blage veze o računarima
gde se sistem nalazi takođe nemam pojma

Zika34

Poznat
Poruka
9.655
radila sam na starom laptopu , ali šta mi je rečeno da kucam ne sećam se , verujem da je to
bustovala sam memoriju i naravno ništa
na kraju sam kupila bolji laptop, jer procesor ne možeš da ubrzaš
Ja to sve zovem keš memorija , jer nemam blage veze o računarima
gde se sistem nalazi takođe nemam pojma
Najuže grlo kod tih sporih računara je hard disk, ja sam neki prastari laptop poprilično ubrzao ssd-om. Jer su u laptop računare mahom ugrađivali spore hard diskove sa 5500obrtaja

Puž brži za 20% je i dalje puž, ili ssd ili novo.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.397
Ako nister znali..

A lakše bi bilo i korisnije da si samo napisao "kupite SSD"

Sve ostalo su gluposti.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.101
Ako nister znali..

Mislim da brisanje temp foldera i nije pametno, posto tu Windows cuva stvari koje se mogu obrisati
ali koje mora ponovo da napravi ako ih nema...

retka zver

Iskusan
Poruka
5.845
Ne postoji carobni stapic,spor racunar sa malo rama,losom konfiguracijom ce biti spor sta god mu radili.Ciscenje je ok,ne skodi ali ne ubrzava primetno rad racunara,jedino sto je mozda od koristi je odabir antivirusnog programa,oni znaju biti veliki problem,sve drugo se resava kupovinom jake masine.

jolemisa

Elita
Poruka
22.465
Ne postoji carobni stapic,spor racunar sa malo rama,losom konfiguracijom ce biti spor sta god mu radili.Ciscenje je ok,ne skodi ali ne ubrzava primetno rad racunara,jedino sto je mozda od koristi je odabir antivirusnog programa,oni znaju biti veliki problem,sve drugo se resava kupovinom jake masine.
Nisam ni rekao da ubrzava,ali prvi slobodan prostor.Sto je i te kako bitno

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.