Quantcast

Kako da ubacim oglase na sajt?

taksistaZR

Zainteresovan član
Poruka
202
Postoji li takva skripta ili da li neko zna postupak izrade?
Ako ti nije potrebno nesto jako komplikovano najbolje je da sam napravis u php-u (pretpostavljam da radis u php-u posto si pitao za postupak izrade)

Ja sam napravio nesto slicno za sajt kinoloskog drustva pa pogledaj na http://www.kdnoviknezevac.com/legla.php

Postupak je da imas bazu u kojoj cuvas oglase, stranu za unos, ispis podataka iz te baze. Ovo je maksimalno uprosten prikaz:

- Napravi formu za unos oglasa (obrati paznju na validaciju unosa da nebi trpao svakakvo smece u bazu)
- Da bi korisnici mogli menjati svoje oglase kasnije napravi kratku registraciju sa sifrom prilikom unosa oglasa
- Kada korisnik popuni polja upisi u bazu
- Edit oglasa od strane korisnika omoguci preko sifre koja je uneta prilikom registracije
- Stranica za prikaz cita podatke iz baze i prikazuje po odredjenom redosledu
- Napravi paginaciju koja ce prikazivati odredjeni br. oglasa na jednoj strani

Pored toga mozes napraviti mali admin koji ce baratati sa tom bazom (edit/delete podataka)
Mozes omoguciti postavljanje slika uz oglas i sl. stvari, ali to vec sve zavisi od slucaja.

Ako mislis da je ovo suvise komplikovano pronadji neku skriptu i prilagodi je.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.