Kako da se izjasnim na popisu?

stvar je u tome sto skoro na sva pitranja imaju podatke kao sto je poresko na primer
a ona tri najvaznija pitanja zbog kojih popis ima smisla nije obavezno da se odgovori sto je po meni nonsens..
ajd ono za veroispovest.koga briga mada nije ni to loše da se zna ali da ne moreas da se izjasniš koje si nacionalnosti
.... a zivis u drzavi Srbiji .. cemu onda popis ako se ne zna tacan broj Srba u Srbiji
Па не можеш ти никог натерати да буде Србин ако он то неће. Ако се осећаш Србином, тако ћеш се и изјаснити у попису. То и јесте смисао пописа, колико људи се осећа као Срби, колико као Мађари, а колико као Џедаји :D
 
stvar je u tome sto skoro na sva pitranja imaju podatke kao sto je poresko na primer
a ona tri najvaznija pitanja zbog kojih popis ima smisla nije obavezno da se odgovori sto je po meni nonsens..
ajd ono za veroispovest.koga briga mada nije ni to loše da se zna ali da ne moreas da se izjasniš koje si nacionalnosti
.... a zivis u drzavi Srbiji .. cemu onda popis ako se ne zna tacan broj Srba u Srbiji
svakako nas je sve manje i sve smo stariji izjasnio se ili ne...
imaju podatke za mene i tebe ali ya tajkune,politicare nema tih podataka o poreklu imovine i porezu
 
Па не можеш ти никог натерати да буде Србин ако он то неће. Ако се осећаш Србином, тако ћеш се и изјаснити у попису. То и јесте смисао пописа, колико људи се осећа као Срби, колико као Мађари, а колико као Џедаји :D
pregovaram s nekim crncima na zelenjaku da me prime u njihovu veroispovest rastafarijanaca
 
Pa ako VEC ZNA onda moze da prosledi tom *drugom* i BEZ popisa...Zasto bi onda radili popis ako vec ZNAJU to sto treba da *proslede*?
zasto pisete nesto bez imalo razmisljanja?
Naravno da lako moze da se prosledi broj trenutnih stanovnika "Nekom" to nije nikakav problem.
A sta je sa privatnom imovinom...Koliko se samo za 1 godinu dana otvore novih testamenata i privatna svojina predje sa jedne na drugu osobu,koliko se kupi novih stanova i uknjizi,koliko se samo stanova i kuca nasledi,koliko ljudi otvore svoje privatne firme i koliki prihod ostvaruju,koliko se za 1 godinu pojave domacih penzionera a koliko stranih i koja im je visina penzije,ko je poceo da radi i kolika mu je plata a ko je ostao bez posla i cime se sada bavi da bi ziveo.

Sve se to menja iz godine u godinu i zbog toga je najvise potreban novi popis da se uradi jer nekom su potrebni ti podaci zbog nekog plana koji su vec smislili da sprovedu.
 
Nije bas nista... Mislim da je predvidjeno da ako popisivac ne obavi popis u odredjenom domacinstvu koje realno postoji na *terenu* za koji je on zaduzen (i pored onih dodatnih pokusaja dogovora i ugovaranja termina telefonom) onda popisivac treba da taj *slucaj* prijavi svojoj popisnoj komisiji a popisna komisija onda to domacinstvo prijavljuje prekrsajnom sudu. I onda sud posle postupa kako je predvidjeno zakonom.
Mada je to tako u teoriji a ja, kao i ti, mislim da zapravo oni to nece raditi (jer bi se posle ta jurenja-trazenja i pokusaji sudjenja tim *opakim* prekrsiocima Zakona o popisu razvukla na godine i izazvala jos vecu pizmu naroda na *drzavu*) vec ovo sad galame i plase narod kaznama da bi zapravo DOVOLJNA vecina naroda i usla (pa i zbog pretnji kaznama) u popisnu proceduru dobrovoljno (kao sto ce i biti)... A da ce ona manjina neprikupljenih podataka *nepopisanih* biti ISPEGLANA (korigovana) statistickim metodama prilikom obrade podataka i dobijanja zavrsnih rezultata. Jer se u svakom vidu prikupljanja podataka uvek racuna sa odredjenim rasutim, neprikupljenim i sl. delom uzorka i metodologija naucnih istrazivanja je taj problem vec resila tj. *ukalkulisala*
 
Poslednja izmena:
dva pitanja za sve

- da li cete popisivace primiti u kucu/stan?

(ja necu. iznecu stolicu na hodnik i odgovoriti na sva pitanja)

- da li sam nenormalan jer ne zelim da mi neki popisivac koji nije policija razgleda MOJ zivotni prostor?

Hvala unapred na odgovorima :)
Извини,али мени је то смешно.Ипак,фер је од тебе што не одбијаш попис.
 
IMG_20221002_010459.jpg
 
Gradjani koji se osecaju kao gradjani drugog reda u Srbiji gde vlada placa neprijatelje naroda da mu sude i hapse narod .ima prava da bojkotuje sve sto se od njega trazi. Ako vlada tj. drzava ne moze da stiti svoj narod nije ni zasluzila da je narod postuje.
Naravno da cu da bojkotujem sve svoje gradjanske obaveze dok su u vladi ljudi koji ne postuju drzavu srbiju i njen narod i dok su srbi u svojoj drzavi gradjani drugog reda.
Sasvim je nevazno ko ih je doveo u vladine organe iako se zna da je najveci deo demokrata , liberala i monarhista, a dobar deo je dosao sa sns, a ni jedni ne postuju zakone drzave srbije, pa ako oni ne moraju da ih postuju zasto narod ne bi bojkotovao takvu drzavu.
 
Poslednja izmena:
pitanje je šta je to istinitost.... da li slediti svoj unutrašnji glas ili davati očekivane i poželjne odgovore...

inače sam srbin ali razočarani srbin, ne indentifikujem se sa ovim mentalitetom i većinskim ponašanjem.

na prošlom popisu sam rekao za religiju ateista, to ću i sada reći. ali sam se izjasnio kao srbin po nacionalnosti tada, što ne verujem da ću i ovoga puta. a i zgrožen sam jačanjem desnice i nacionalizma.... neko lepo reče da je nacija poslednje utočište hulje....
„Patriotizam je poslednje utočište hulja“ a taj neko je Semjuel Džonson, engleski književnik. Inače ne znam da li si primetio dasnica jača svuda u Evropi u Francuskoj, Italiji, Nemačkoj, Mađarskoj... U Mađarskoj recimo postoji stranka Jobbik koja se otvoreno zalaže za proterivanje Roma i Jevreja iz Mađarske, a druga je po broju poslanika u parlamentu!!
 
Ја ћу да се изјасним ко Србин па куд пукло да пукло!
Можеш се изјаснити како год, биће уписано онако како уписивач одлучи, наиме, јутрос сам се затекао код пријатеља таман кад дође пописивач. Лик носи лаптоп, нема формуларе, пита и куца... шта куца бога питај... вјероватно му можеш зајахати на леђа па гледати шта куца, али и он може за инат што си га гњавио да ти поуписује шта год хоће кад изађе. Ово је стварно смијурија а не попис.
 
Poslednja izmena:
Можеш се изјаснити како год, биће уписано онако како уписивач одлуи, наиме, јутрос сам се затекао код пријатеља каман кад дође пописивач. Лик носи лаптоп, нема формуларе, пита и куца... шта куца бога питај... вјероватно му можеш зајахати на леђа па гледати шта куца, али и он може за инат што си га гњавио да ти поуписује шта год хоће кад изађе. Ово је стварно смијурија а не попис.
:tiganj:
 
Џаба ти и тигањ, наиме, пошто је прописана казна за погрешне податке, а ти немаш апсолутно никакав начин да будеш сигуран да ће у попису завршити оно што кажеш, могли би те и искажњавати за све што је пописиваш погрешно унио. Наравно, рећи ћеш да то нису твоји одговори, а сад види коме ће они вјеровати, својим овлаштеним пописивачима или теби...
Обашка, по новом закону подаци се трајно чувају (не уништавају се као досад након што се обраде), дакле, и неписменој баби би пало на памет да ПАПИР на ком су твоји одговори ПОТПИШЕШ као потврду да су то заиста твоји одговори. Овако, луд збуњеног па у круг...
 
Џаба ти и тигањ, наиме, пошто је прописана казна за погрешне податке, а ти немаш апсолутно никакав начин да будеш сигуран да ће у попису завршити оно што кажеш, могли би те и искажњавати за све што је пописиваш погрешно унио. Наравно, рећи ћеш да то нису твоји одговори, а сад види коме ће они вјеровати, својим овлаштеним пописивачима или теби...
Обашка, по новом закону подаци се трајно чувају (не уништавају се као досад након што се обраде), дакле, и неписменој баби би пало на памет да ПАПИР на ком су твоји одговори ПОТПИШЕШ као потврду да су то заиста твоји одговори. Овако, луд збуњеног па у круг...
:mafijas:
 

Back
Top