Kako da se izjasnim na popisu?

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...
 
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...

Ако тражиш шаљив одговор, можеш да се изјасниш као Србин.
 
Пошто си отворио тему на ПДФ Мушкарци,

реци ми,

шта мислиш да је мужевније?

- изјаснити се истинито

- терати шегу са студинтима и сиротињи која тог месеца ради попис?
 
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...
Има тако један што је мислио да је занимљиво да се изјасни као џедај. А онда је прошао голготу када је морао да мења документа која су му истекла. Каже да су га дрк.али на сваком кораку.
 
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...

A da probaš bar tada da se ponašaš kao da si normalan?
 
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...
Čovek...

Koji prezire nacionalne politike.
Ružni deo politike - geopolitike...

Kinez s nekineskim očima, belom kožom, i crnom dlakom... :) ali ti najbolje znaš u šta veruješ da si ubeđen da si...
 
Poslednja izmena:
Пошто си отворио тему на ПДФ Мушкарци,

реци ми,

шта мислиш да је мужевније?

- изјаснити се истинито

- терати шегу са студинтима и сиротињи која тог месеца ради попис?

pitanje je šta je to istinitost.... da li slediti svoj unutrašnji glas ili davati očekivane i poželjne odgovore...

inače sam srbin ali razočarani srbin, ne indentifikujem se sa ovim mentalitetom i većinskim ponašanjem.

na prošlom popisu sam rekao za religiju ateista, to ću i sada reći. ali sam se izjasnio kao srbin po nacionalnosti tada, što ne verujem da ću i ovoga puta. a i zgrožen sam jačanjem desnice i nacionalizma.... neko lepo reče da je nacija poslednje utočište hulje....
 
Има тако један што је мислио да је занимљиво да се изјасни као џедај. А онда је прошао голготу када је морао да мења документа која су му истекла. Каже да су га дрк.али на сваком кораку.
koliko je ovo tačna informacija?
kako mogu da prave problem, po kom osnovu?
 
Popis stanovništva počinje prvog oktobra i trajaće mesec dana. Svako ima zakonsku obavezu da odgovori na postavljena pitanja tačno. Ipak, postoje tri pitanja na koja ne morate da date odgovor ako ne želite.

Šta se dešava ako niste kod kuće

Ako niste kod kuće, popisivač stavlja obaveštenje u poštansko sanduče na kojem ostavlja svoje podatke i kontakt popisnog info-centra sa kojim zatim stupate u kontakt, a kasnije sa popisivačem ugovarate njegov dolazak.
Na koja pitanja ne mora da se odgovori
Zakonska obaveza je da se odgovori tačno popisivaču na postavljena pitanja. Ako neko ne želi, postoje tri pitanja na koja ne mora da se dâ odgovor – o nacionalnoj pripadnosti, veroispovesti i maternjem jeziku.
 
Naizgled neobična pitanja


Postoje pitanja koja su naizgled neobična, poput onog koje se postavlja muškarcima – koliko biološke dece imaju ili pitanja gde je živela majka u momentu rođenja deteta.

Korović ističe da su sva pitanja logična, iako možda ne izgledaju odmah tako.

„Deca iz seoskih sredina se rađaju u porodilištima najbližih gradova, i onda se u ličnim podacima navodi mesto gde su se rodili, a ne gde su živeli. U nekom selu, analizom podataka ispostavilo bi se da se nije rodilo nijedno dete, jer piše da su se rodili u opštini. Ovako dobijamo pravu informaciju gde ste živeli po rođenju“

Bezbednost podataka

Svi podaci koji se daju popisivaču su bezbedni i nigde neće biti publikovani, koriste se samo u statističke svrhe. Nijedna druga institucija ne može da ih koristi. To je garantovano Zakonom o popisu stanovništva, Zakonom o statistici, Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti.
https://nova.rs/vesti/drustvo/uskor...-samo-na-3-pitanja-ne-morate-da-date-odgovor/
 
koliko je ovo tačna informacija?
kako mogu da prave problem, po kom osnovu?
Формално не би требало да има проблема. Колегиница ми је то рекла за њеног мужа, још док су се забављали. Њему је тада то било занимљиво да се изјасни као џедај, нека врстабојкота система. Мораћу да је питам конкретно. Али прво му је истицала лична карта, па пасош, возачка итд... Увек је било неко издр.кавање. А свима је познато каква голгота може да се претрпи на српским шалтерима.
 
znam da na neka pitanja ne moramo dati odgovor, ali ću ja kao savesni građanin to ipak učiniti.

koji šaljiv odgovor mogu mi preporučujete za nacionalnost - indijanac, kelt, afroamerikanac.... ???
znam da je na prošlom popisu bilo likova koji su odvaljivali sve i svašta...

koji su uopšte dozvoljeni odgovori kad je reč o izjašnjavanju o nacionalnosti, npr mogu li reći, lupam sad - snorkijevac, jeti, neandertalac, štrumf...
Možeš
 

Back
Top