Kako da prestanete da štucate?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.048
Nije sasvim jasno šta tačno izaziva privremeno štucanje. To može da bude pun želudac, bilo hranom ili gasovima, promena temperature, a ponekad i stres. Kod čestog i hroničnog štucanja, priča je drugačija. U ovom slučaju, stalno štucanje može da pokaže da nešto iritira dijafragmu ili nerve koji je kontrolišu.Ako štucanje traje duže nego obično, najbolje je da posetite svog doktora.

Medjutim pre posete doktoru postoji nekoliko potencijalnih „lekova“ koji mogu da pomognu ili ne

- Promena ritma disanja: U ovom slučaju pokušajte da svesno promenite ritam disanja,
da zadržite dah neko vreme, ili da dišete u papirnu kesu.
- Konzumiranje ili ispiranje hladnom vodom: Veruje se da će štucanje verovatno prestati ako grlo isperete hladnom vodom ili ako popijete vodu.
- Plaženje jezika: Ovo je još jedan metod koji navodno sprečava štucanje.
- Plašenje: Do sada ste sigurno čuli da će štucanje prestati ako vas neko uplaši dok štucate.

Da li ste probali neku od preporucenih metoda ili znate za jos neku ?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam stucanje nastaje usled nadrazaja dijafragme....pa se ona nekontrolisano grci....
A za ove narodne razloge, neko misli na tebe, neko te mrzi, neko onanise sa misljenjem o tebi , necu da razgovaram..

To bi znacilo sledece...
Pijenje vode, posto je nadrazaj gutanja jaci od dijafragminog, dovodi do prestanka stucanja jer prekida ritam dijafragme...
Naravno ne provocirati misljenjem o tome...jer moze lako da se povrati...
Plasenje, kao promena ritma disanja i drasticnija promena disanja....mozda, ali sta cemo kod ovih koji se teze plase....
Promena disanja uz pijenje vode je mocnija metoda..
Ali ne znam kakve veze ima disanje u papirnu kesu....
Zadrzavanje daha moze kod blagih oblika ali onda ne bi o ovome ni pisali...
Pre ce biti promena polozaja dijafragme, znaci ona vezba kosenja sena, protezanje, da ce pomoci...
 
Na mene deluje stari savet iz Nedeljnog zabavnika o pijenju vode naopacke.

Sipate vodu u casu i onda pijete vodu sa suprotne strane naginjuci se polako u napred.

Ne naglo da se ispolivate nego polako. I nije cak ni bitno da popijete vodu nego da zauzmete polozaj u kom cete uspostaviti disanje kroz nos i smiriti stucanje. Deluje odmah.

Druga metoda je sa nekom cokoladicom, stavite parcence na jezik i pustite da se istopi, opet ce izazvati disanje kroz nos, plus uzivanje i opustanje zbog cokoladice.

Ovo je video za prvu metodu. Samo ne ovako naglavacke, pocinjete iz stojeceg stava da pijete i polako se saginjete i nije potrebno ovoliko da se presamicujete. Prestace pre toga.

 
Logično je da sam uglavnom sama kad štucam..

Možda neko ko bi pomogao baš izaziva štucanje 🤔

Samo voda, dosta vode i disanje
E eto pitanja za ove ucesnike, kad vise stucate, kad ste sami ili kad ste u drustvu....?
Ja vise kad sam u drustvu , a kad sam solo onda samo zbog prevelikog zalogaja, i to sam provalio i onda se ne desava....
U drustvu , u klubu , malo malo pa stucnem...jedan dva stuca...
 

Back
Top