Kako da prepravim tuđ logo ?

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Naišao sam na logo koji mi se baš sviđa, i želim samo prepravim tekst-naslov na njemu.
Sa kojim programom mi savetujete da to probam da uradim ?
Imam ja gomilu programa za pravljenje loga, ali imam razlog da ovaj bude potpuno identičan, samo sa drugim tekstom....
 
sch ako radish ishta iole ozbiljno sa tim logom mozes da naidjesh na frku sa © ali ako je neka sprdnja onda photoshop to napravi od ruzne ribe manekenku i od manekenke babu tako da ako ti ostali graficki editori ne pomazu photoshop garant to moze ;>
 
Da bi menjao originalnu sliku, makar i samo stavio zarez, moraš biti vlasnik pomenute. Onda menjaj kako hoćeš. Tako kaže copyright.

U stvarnosti to izgleda ovako:

1. kupiš sliku na nekom sajtu koji to prodaje, izabereš opciju da nemaš eksluzivno pravo na nju i onda ona košta desetak evra, a ne punu cenu. Nemati ekskluzivu znači da još neko može da je kupi, što tebi ništa ne znači, jer ćeš ti da je izmeniš svakako.

2. ako si sliku našao na nekom sajtu, piši webmasteru. Ako ti odgovori i dopusti, to ti je dovoljno, a email čuvaš kao dokaz o copyrightu. Obično daju bez problema ako nećeš da je upotrebiš u komercijalne svrhe.

Probaj!
 

Back
Top