Kako da operem motorašku gore tex jaknu

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.590
Hemijsko čišćenje ne dolazi u obzir jer piše na njoj da ne sme. Bitno je da joj ostanu sve karakteristike koje je imala, da ne propušta vetar i kišu.
Molim vas za proverene savete jer ovaj moj muž ima prijatelja kome je žena oprala takvu jaknu u veš mašini i godinama je najkrivlja na svetu i kada god se pomene kvalitetna jakna, priča se o tome kako je ...... žena oprala kvalitetnu gore tex jaknu u mašini i više nije ni za šta.
 
Hemijsko čišćenje ne dolazi u obzir jer piše na njoj da ne sme. Bitno je da joj ostanu sve karakteristike koje je imala, da ne propušta vetar i kišu.
Molim vas za proverene savete jer ovaj moj muž ima prijatelja kome je žena oprala takvu jaknu u veš mašini i godinama je najkrivlja na svetu i kada god se pomene kvalitetna jakna, priča se o tome kako je ...... žena oprala kvalitetnu gore tex jaknu u mašini i više nije ni za šta.

U svakoj Gore Tex jakni lepo stoji da jakna sme da se pere na 30 stepeni, da ne sme da se koristi omeksivac.
Postoji i neki sprej za impregnicaju( posle pranja i susenja), ali ja mislim da je to lazipara.

Pretpostavljam da je ova zena stavila omeksivac ( jer kod nas taj omeksivac stavjaju i gde treba i gde ne treba) i da je
tako upropastila jaknu. Mozda je i prala jaknu na 60 stepeni ili i iskuvavala:D

Pogledala sam kod prizvodjaca, lepo pise da se te jakne peru na 30 stepeni , bez omeksivaca.
 
Misija završena, dragi je oprao jaknu na ruke sa perwolom, valjda nije imao poverenja u mene, sušio je na ofingeru, cedila se po celoj terasi i juče je lepo pokisao u njoj, tako da je provereno ostala vodonepropusna.
Dakle rešenje za komplikovanja pranja je to da muževi operu ručno jer oni to najbolje znaju :)
 
ili ruke ili na program za osetljive stvari - bez oplemenjivaca, bez centrifuge i bez praska koji u sebi ima ona plava i crvena zrnca..znaci samo pervol ili sl tecna varijanta..
a moze i na ruke muza :)

ja to nisam naucila na vreme, ali najuspesnija recenica je ''ja to ne umem'' :mrgreen:
 
Hemijsko čišćenje ne dolazi u obzir jer piše na njoj da ne sme. Bitno je da joj ostanu sve karakteristike koje je imala, da ne propušta vetar i kišu.
Molim vas za proverene savete jer ovaj moj muž ima prijatelja kome je žena oprala takvu jaknu u veš mašini i godinama je najkrivlja na svetu i kada god se pomene kvalitetna jakna, priča se o tome kako je ...... žena oprala kvalitetnu gore tex jaknu u mašini i više nije ni za šta.

Moj stariji sin ima tu jaknu i pere je u veš mašini na 30 stepeni, ako je flekava, natrlja fleke domaćim sapunom i onda ubaci u mašinu. On inače umesto deterdženta koristi onu "loptu" i ne vidim da jakni išta fali, mislim da centrifugu ne koristi već je samo onako izvadi iz mašine i stavi da se suši.
 

Back
Top