Kako da ojačate imuninet tokom zime

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Текст у прилогу који нам не открива пуно тога о овом тренутно хипер актуелном питању, али покреће на размишљање
Стварање јаког имунитета није нешто за кампањце, већ нешто што се гради дуже време комбиновањем здравих животних навика и исхране.

Лично већ годинама практикујем кашичицу меда са млечом, поленом и пергом ујутро на празан стомак, током дана кашичица багремовог меда са семеном коприве и куркумом (ово сам правим) уз наравно балансирану исхрану. У зимском периоду се појача уношење намирница које су природан извор витамина Ц, гвожћа и цинка и све у свему не жалим се на болести.

Каква су ваша искуства?


Kako da ojačate imuninet tokom zime


Rasprostranjeno verovanje da masti u ishrani samo štete organizmu nije tačno, jer one mogu ojačati imuni sistem u zimskom periodu, smatra ruski doktor.

"Sada je imunitet veoma aktuelna tema. Kako bi se održao dobar imunitet, neophodno je unositi masti životinjskog porekla", rekao je lekar i gastroenterolog Nikita Harlov za Sputnjik.

On je objasnio da je od njih izgrađena sluznica koja štiti telo od virusa, uključujući i kovid 19. Savetovao je da se u jelovnik uvrste guščja, goveđa ili svinjska mast, kao i mast medveda i dabra.


"Najsigurnije i najzdravije su životinjske masti. Mogu se jesti u razumnim količinama. Omega-3 masnoće su na drugom mestu po sigurnosti, a to su riblje ulje i ulje jetre bakalara. Ove masti su takođe i korisne, ali brzo oksidiraju, tako da ne mogu da se kuvaju", naveo je Harlov.

Doktor je rekao da je telo mnogo manje prilagođeno biljnim mastima, a transmasti je nazvao apsolutnim zlom. Pojasnio je da je čak i kod najsigurnijih masti neophodno poštovati normu i uravnoteženo ih konzumirati sa ugljenim hidratima.
 
Bogu hvala, nikad nisam kuburila sa virusima, moj tamo zdravstveni karton je prazan, nikad nisam imala grip, nikad nisam još bolovala od bilo čega osim malih i velikih boginja...

Za rad u inostranstvu sam se podvrgavala rigoroznim sistematskim pregledima na kojima sam uvek prolazila kao apsolutno zdrava osoba-premda sam bila pušač jedno 10 godina.
Još su me pitale lekarke tamo-kako mi je koža tako svilena, mazile su me i nisu verovale.

Ovo bi bilo krajnje jadno da lažem, ako lažem, onda je meni teže, a vama ništa ne znači.

Od malena sam izbegavala životinje, bilo mi je žao kokošaka i svinja poklanih da bi se našle na stolu i to sam izbegavala da jedem, plačići sam gajila pritvoreni prezir prema ovima što uživaju u mesu... već sa 5-6 godina.
Šta da jedem, izbegavala sam da izađem iz svoje sobe kad se kolju-ti krici, vapaji, nasilje, krv, sečenje životinje na pola... Uh, to nisam mogla očima da vidim. Kak'e perverzije!

Ne znam šta oko Covid-a, ništa posebno nisam preduzela.
Ima nekih stručnjaka sada koji insistiraju da su neka T bela krvna zrnca zadužena da spreče virus da hara organizmom. Ona se genetski dobijaju manje ili više... sad, ko će ga znati.
 
И мој јеловник већ више година не садржи месо и месне прерађевине, као ни намирнице које су прошле индустријску обраду и имају разне додатке са предзнаком Е. Само здраве намирнице и монокомпонентни зачини. И такође могу се похвалити сличном здравственом сликом, као и то да не знам шта је грип, ту и тамо по нека лагана "шмркавица"
 
To je to! Ja ne kažem da bi ovo svakom bilo rešenje, ali znam da sam lično lišena problema oko bolovanja otakako sam stupila u radni odnos,
uzimanja dana off, neki dan da mi treba da se presaberem-meni to ništa ne treba.

Jačati imunitet tokom zime-čitaš-daj limun, daj supe, daj avokado, daj nar, daj zeleni čaj, đumbir, kurkumu... MESA, MESA, MESA!
Neke stvari koje niko unazad decenijama nije ni sanjao da može da dođu na meni... I neke stvari koje su nužno bile izvor života...
Mislim da je samo stvar genetike+discipline+osećaja+empatije.

Što se mene tiče, sve životinje mogu da dožive duboku starost i uginu kako je Bog rekao.
Imam 5 kokošaka od kojih svaka zna svoje ime i petla koji je naučio da može da mi skoči na rame.
Ne da sam zabranila da se kolju, nego sam garantovala-kupiću nove, mesožderi, kupiću vam poklane već da ih kuvate i pečete, a ove ostavite.
Znaš koja egzibicija bude kad deca dođu i vide da petao skače na rame? :zcepanje:
 
Mesojedi su suviše tromi i mrski da bi na ovoj temi nešto rekli.
Da ih pitam-kako su im kosti?
Kako reuma, kako neželjene promene u gipkosti?
I jos jedna stvar za vegane niko ne moze da digne nista teze od 10kg
Ja dižem 25 kg bez problema, toliko mi je bilo glet mase i sa toliko sam se izborila u više navrata.
Dižem šta hoćeš, digla bih i tebe. :zcepanje:
Digla sam svet u oku, obrati pažnju na moj avatar! :)
Ako se snaga meri po tome koliko dižemo-ja dižem 25kg i nosim... hm... od gvožđare do kuće... nekih 0,5km bez da se umorim.
Žensko sam i imam trenutno 63kg.
 
Ko god hoce neka proba sa veganskom ishranom godinu dana i neka ode da radi na ciglani mesec dana. Kako ce da se trese. Uopsteno moj post se odnosio na muskarce, ali svakako i imati devojku veganku je pain in the ass, been there done that. Ne znam ni za jednog vegana, a da mu ne fali barem 10kg. Gipkost, reuma i energija su vise proizvodi zivotnih okolnosti, etc posao. Evo ja sam mesojed i mogu da uradim perfektan olimpijski cucanj i cucanj sa sipkom iznad glave. Bilo kakav fizicki napor zahteva ishranu baziranu na mesu. Kako dodati misicnu masu bez mesa, kako izdrzati tezak fizicki rad, ako ti je jelo paprika i paradajz. Ako ti je zivot fizicki jednostavan onda mozes eksperimentisati, ali u suprotnom ces doci do crvene linije i bice problema.
 
Vi tako mislite i to je ispravno sa vašeg stanovišta.
Poštujem to.
Ja svog oca nisam uspela da ubedim, brata, sestru... neću se truditi da vas ubedim u bilo šta.
Vi ćete ako ste u mogućnosti sami to sve da shvatite.
Ja samo mislim da generalizujes stvari, tipa da su mesojedi nervozni, bolesni da nemaju energije, a to nije bas tako. Sto ljudi sto cudi
 
Ja samo mislim da generalizujes stvari

Nikoga ne pozivam da prati moj primer. Imam pravo da napišem šta imam, a ko shvati shvati, ko ne-ljudi, svi smo gospodari svog života. Ja nikome još nisam mama, da sam mama, da vidiš kako bi sijalice letele iznad glava... ali nisam mama.
Tu smo da podelimo šta imamo, ko hoće-uzme, ko ne-idemo dalje. :cvet:
 
xvegan-food-pyramid-3.jpg.pagespeed.ic.os_lZQYtYw.jpg
 
Svi sportisti koji su se oprobali u veganskom rezimu su brzo iz njega izasli etc Djokovic. Covek laze 100% dajem levu ruku

Ја рецимо нисам спортиста, али сам приметио да након скоро три године од како сам избацио месо из исхране имам много више енергије и физичке и оне која долази из душе. У физичком смислу сам издржљивији него раније. А већ сам рекао да ми је и имунитет јачи. У себе не уносим никакву хемију, ништа што је прошло процес индустријске обраде. Не узимам никакве лекове, пилуле и сл.
Једноставно, не можеш ништа тврдити у туђе име, све док се сам у нешто не увериш
 
Ја рецимо нисам спортиста, али сам приметио да након скоро три године од како сам избацио месо из исхране имам много више енергије и физичке и оне која долази из душе. У физичком смислу сам издржљивији него раније. А већ сам рекао да ми је и имунитет јачи. У себе не уносим никакву хемију, ништа што је прошло процес индустријске обраде. Не узимам никакве лекове, пилуле и сл.
Једноставно, не можеш ништа тврдити у туђе име, све док се сам у нешто не увериш
Prvi cu da kazem sto ljudi sto cudi. Ali moje misljenje ostaje, ako radis fizicki tezak posao i kada dodjes kuci i jedes voce i povrce neces dugo tim tempom izdrzati. Opet licno misljenje, ja sam sebi bolji malo krupniji nego malo mrsaviji.
 
Prvi cu da kazem sto ljudi sto cudi. Ali moje misljenje ostaje, ako radis fizicki tezak posao i kada dodjes kuci i jedes voce i povrce neces dugo tim tempom izdrzati. Opet licno misljenje, ja sam sebi bolji malo krupniji nego malo mrsaviji.
Da li ti znas sta je veganska ishrana ? Samo voce i povrce ? Gde se ti informises o veganstvu ?
Easy Baked Vegan Falafel
easy-vegan-falafel-2.jpg


Ingredient Black Bean Veggie Burgers
k_archive_9fbb73a7cba9b7b75c3d05484f6b6d087470641d.jpg
 
Da li ti znas sta je veganska ishrana ? Samo voce i povrce ? Gde se ti informises o veganstvu ?
Easy Baked Vegan Falafel
Pogledajte prilog 795572

Ingredient Black Bean Veggie Burgers
Pogledajte prilog 795573
Moj stav je da ishrana zavisi od zivotnih faktora. Ako radis kancelarijski posao mozes da eksperimentises sa svime i svacim, ako vozis kamion ne mozes. Jos sam dodao da su muskarci koji su vegani mrsaviji od svastojeda, a to meni LICNO ne odgovara. Sve je stvar ukusa. Bivsa mi je bila veganka, spremala mi je sve i svasta. Licno nisam fan toga, ali ko sta voli nek izvoli.
 
Ko god hoce neka proba sa veganskom ishranom godinu dana i neka ode da radi na ciglani mesec dana. Kako ce da se trese. Uopsteno moj post se odnosio na muskarce, ali svakako i imati devojku veganku je pain in the ass, been there done that. Ne znam ni za jednog vegana, a da mu ne fali barem 10kg. Gipkost, reuma i energija su vise proizvodi zivotnih okolnosti, etc posao. Evo ja sam mesojed i mogu da uradim perfektan olimpijski cucanj i cucanj sa sipkom iznad glave. Bilo kakav fizicki napor zahteva ishranu baziranu na mesu. Kako dodati misicnu masu bez mesa, kako izdrzati tezak fizicki rad, ako ti je jelo paprika i paradajz. Ako ti je zivot fizicki jednostavan onda mozes eksperimentisati, ali u suprotnom ces doci do crvene linije i bice problema.

Indija ima preko milijardu stanovnika, a ne hrane se mesom. Nazalost nemaju ni sireve
jer je zbog klime nemoguce praviti sir. Jedu jaja, piju jogurt, jedu sve moguce povrce,
mahunarke koje su pune proteina. A kako tesko rade ( barem 90% stanovnistva) to
vidjamo po raznim dokumentarcima.

Ja nisam vegan, jedem meso, veganstvo bi me i zamaralo, ali bih mogla od danas
na sutra da prestanem da jedem meso nego ne zivim sama, a i nisam ja ta koja kuva,
pa tako:D
Mene ubija u pojam ovo zdranje mesa od jutra do sutra. Ne moze ova Zemlja da snabde
8 milijarde ljudi svakog dana sa 500 grama nekog mesa ili mesnih preradjevina.
 
Indija ima preko milijardu stanovnika, a ne hrane se mesom. Nazalost nemaju ni sireve
jer je zbog klime nemoguce praviti sir. Jedu jaja, piju jogurt, jedu sve moguce povrce,
mahunarke koje su pune proteina. A kako tesko rade ( barem 90% stanovnistva) to
vidjamo po raznim dokumentarcima.

Ja nisam vegan, jedem meso, veganstvo bi me i zamaralo, ali bih mogla od danas
na sutra da prestanem da jedem meso nego ne zivim sama, a i nisam ja ta koja kuva,
pa tako:D
Mene ubija u pojam ovo zdranje mesa od jutra do sutra. Ne moze ova Zemlja da snabde
8 milijarde ljudi svakog dana sa 500 grama nekog mesa ili mesnih preradjevina.
Indija ti je najlosiji primer. Svi su mrsavi, neishranjeni, zivotni vek ~ 50 godina. Oni nisu vegani zeljom nego silom prilika
 

Back
Top