Quantcast

Kako da naucim da se bijem

Daka

Obećava
Poruka
77
Pozdrav zovem se Daris i ima 13 godina, ovih dana sam meta vrsnjackog nasilja od strane ostale dece, koja me udaraju i ja to ne mogu da podnesem takodje sam i prijavljivao pedagozima i nadtavnicima ali nista pa sam odlucio da to uradim na dtugi nacin jer ne mogu vise podneti ali ne znam kako da pocnem jer moj grad je mali pa nema sportova da se vezba pa ne znam sta da radim kad hocu da sr bijem ostali mi samo stave nogu iza moje noge i gurnu i tako dalje pa sta da radim da li vi znate hvala unapred

Srpski heroj

Zainteresovan član
Poruka
238
Imam prijateljicu koja uvek prica sa svojim muzem tepavim jezikom i on sa njom i ja njih dvoje ne mogu da slusam. Ma ne znam gde da gledam kad tako pocnu, ni kako da se ponasam, prosto mi neprijatno bude... Zamislite za stolom nekoliko ljudi i njih dvoje u tridesetim, i u tu njihovu pricu niti moze ko da se ukljuci jer je sve kao da dete od godinu dana prica, niti iko moze da ignorise i radi nesto drugo, prosto svi drzimo dah dok konacno ne prode. A jos najgore kad sam sama s njima, jaooo.... Neka rade sta hoce i neka pricaju kako hoce kad su sami ali brate u drustvu mogu da pricaju normalno, ne treba im to tepanje za lek pa da moraju.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
45.383
То је велики проблем, али решење није туча.

Пре свега, чак и да имаш клуб, у клубовима ништа не може да се научи са месец или два, већ су потребне године вежбања. Опет, ако ти је циљ туча, онда је погрешан мотив за одлазак у борилачки спортски клуб.

Ако будеш усмено пријављивао, ништа се неће десити. Знаш када ће педагози и наставници реаговати? Овако, их је брига, али ако постоји доказ да си им се обратио, онда ће се уплашити за своје дупе, јер ако се нешто деси, а постоји доказ да си им се обратио, онда ће њихово дупе да страда. Оно што си усмено рекао, све то напиши на папир. Два примерка тога што напишеш, и однеси секретару школе. Инсистирај да ти секретар школе потпише други примерак. Један предај њему, а други нека потпише, и имаћеш доказ да си се писмено обратио школи. Они ће бити у фрци и паници, и мораће да реагују. А ако усмено причаш, откачиће те.

Следећа ствар. Треба да радиш на себи. Као што те вршњаци сада дирају, и у будућности ти се могу дешавати сличне ситуације, целог живота, да будеш жртва. Зато мораш да радиш на себи. Гледај да код себе изградиш ауторитативан став према другима. Не дозвољавај да те газе, ни сада, ни у будућности. Знам да је лако написати, али ради на томе. Треба ти више мужевно понашање и став. Треба ти самопоуздање.

Нпр. оно што је доста једноставно, када је нпр. реч о самопоуздању, добар начин за дизање самопоуздања, а врло једноставан, је одлазак у теретану. Бићеш и изгледаћеш већи и јачи, посебно сад у пубертету кад кренеш да се развијаш, и ти ћеш се боље осећати због својих физичких промена, а и људи око тебе ће те другачије посматрати. Наравно, треба радити не само физички, већ треба радити и на психолошком плану. Имаш пуно литературе на ту тему. Разумем да ти тражиш моментално решење, али клуб борилачки није решење, јер су потребне године да се неко научи да бије. То ти је писана пријава вршњачког насиља. Обавезно ПИСАНИМ путем. А ради на свом самопоуздању, на својој мужевности, на ставу. Кад те буду поштовали, нико те неће малтретирати, зато немој од себе да правиш жртву и сисицу, већ израсти у снажног и паметног мушкарца.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
45.383
Imam prijateljicu koja uvek prica sa svojim muzem tepavim jezikom i on sa njom i ja njih dvoje ne mogu da slusam. Ma ne znam gde da gledam kad tako pocnu, ni kako da se ponasam, prosto mi neprijatno bude... Zamislite za stolom nekoliko ljudi i njih dvoje u tridesetim, i u tu njihovu pricu niti moze ko da se ukljuci jer je sve kao da dete od godinu dana prica, niti iko moze da ignorise i radi nesto drugo, prosto svi drzimo dah dok konacno ne prode. A jos najgore kad sam sama s njima, jaooo.... Neka rade sta hoce i neka pricaju kako hoce kad su sami ali brate u drustvu mogu da pricaju normalno, ne treba im to tepanje za lek pa da moraju.
Хахах...имам и ја пријатеље који плицају беби говолциц, свуда и у свакој плилици. Тако плицају беби говолциц између себе, а онда се занесу, па беби говолциц поцну да плицају и са нама осталима.

faraonn

Elita
Poruka
16.186
Mehovicu,
nemoj da se bijes
sebe ili drugoga
nauci da se branis
a, braneci se da napadas...to je moto
Sotokan_karate_a...u tvom gradu imas sigurno
kome mozes da se obratis...a,
ako nemas kome
onda se obrati meni...
Prolazim ja kroz tvoje mjesto sigurno
i veoma mi je tesko kad ovo tvoje citam...
...polazim od toga da si iskren
i dobar 'Covjek'
ucenik ...to je nesto drugo...

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
6.598
Pozdrav zovem se Daris i ima 13 godina, ovih dana sam meta vrsnjackog nasilja od strane ostale dece, koja me udaraju i ja to ne mogu da podnesem takodje sam i prijavljivao pedagozima i nadtavnicima ali nista pa sam odlucio da to uradim na dtugi nacin jer ne mogu vise podneti ali ne znam kako da pocnem jer moj grad je mali pa nema sportova da se vezba pa ne znam sta da radim kad hocu da sr bijem ostali mi samo stave nogu iza moje noge i gurnu i tako dalje pa sta da radim da li vi znate hvala unapred
Сачекаш да почне час, онда устанеш на сред часа и тог ко ти је подметнуо ногу и гурнуо те, опалиш столицом у главу. Онда директор више неће моћи да се прави блесав према твом проблему, јер ће у противном он имати проблем.

Јесте мало радикално, али са стоком не може другачије. Види само да пре тога добијеш писмене потврде о пријави насиља над тобом. Захтевај од школе те папире.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
45.383
Сачекаш да почне час, онда устанеш на сред часа и тог ко ти је подметнуо ногу и гурнуо те, опалиш столицом у главу. Онда директор више неће моћи да се прави блесав према твом проблему, јер ће у противном он имати проблем.

Јесте мало радикално, али са стоком не може другачије. Види само да пре тога добијеш писмене потврде о пријави насиља над тобом. Захтевај од школе те папире.
И онда он да испадне агресор, а не жртва? Па и директору и педагозима ће бити лакше да од њега направе агресора, него да уђу у суштину проблема.

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
6.598
И онда он да испадне агресор, а не жртва? Па и директору и педагозима ће бити лакше да од њега направе агресора, него да уђу у суштину проблема.
Баш зато сам му и рекао да набави папире. Нек снима и разговоре са разредним, психологом, педагогом или директором. Каже отворено - Ја хоћу да снимам овај разговор. - и стави телефон на сто.

Moljac64

Elita
Poruka
16.311
ne mozes svakog da prebijes ali ako jednog napickas ostali ce se skloniti sami. kupi bokser i sledeci put pre casa, kad svi sednu, zaleti se direkt u nos serijski i najebi mu se milosne majke. nemoj da prestajes i ako te preklinje, samo ako vidis da je izgubio svest.

Izgubljeni Slučaj 2

Aktivan član
Poruka
1.222
Imaš dva moguća rešenja, prvo je da popričaš nasamo sa "vodjom" ili par njih i da im kažeš da ti smeta to šta ti rade, oni imaju uticaj na sve ostale i mogu da im zabrane da te maltretiraju. ako to ne upali, drugo rešenje je da im uzvratiš kad te napadnu samo što i to može da te uvali u nova sranja i probleme a možeš i da dobiješ batine da ti ne bude dobro ali j.ebi ga nemaš drugog izbora. Ako im budeš uzvraćao nemoj ni slučajno mlako i sa pola snage nego svom snagom budi nemilosrdan i nemoj da prekineš da udaraš ako protivnik prestane da se brani. Kuliranje obično samo pogoršava tvoju situaciju jer onda misle da si kukavica i da mogu da ti rade šta hoće i onda maltretiranje postaje sve gore i gore i sve će teže da te ostave na miru. Nekada upali kuliranje ali retko. Najbolje ti je da kreneš sa teretanom da bi nabio snagu ali ne verujem da imaš živaca da trpiš 6 meseci ili godinu dana dok se nagruvaš već ćeš morati da se biješ iako si fizički slabiji, jbg.

skura58

Stara legenda
Poruka
99.313
Počni da vežbaš neku borilačku veštinu,
ali da je upotrebiš samo u nužnoj samoodbrani.

Dobar sensei (trener) će te prvo to naučiti.
Kao mlad sam trenirao karate.
Osećao sam se kao da mogu da poletim ako želim.

PS:
Upotrebio sam to znanje samo jednom.
Za pola minuta je bio patosiran jednim udarcem.

Više me niko nije dirao

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.310

Ovo je glupost. To sto si mu predlozio ce samo da ga uvali u problem i to ogroman.

@DarisMehovic Pobi se sa kolovodjom ili nekim od njih, moras da im pokazes da nisi piccka i da se ne plasis. Ali i tu ima zamka, sve i da ga dobijes na ferku, ako nastavis da se ponasas kao kukavica oni ce posle nekog vremena opet da nastave po starom..

Zapravo Alter ego ti je lepo rekao, drzi do sebe, ne daj na sebe i budi jak psihicki u smislu da ako te neko podbada, podbadaj i ti njega, ako te psuje, psuj i ti njega, ako te fizicki ugrozava raspali ga iz sve snage pesnicom po faci.. Znaci prosto je, moras se boriti i napraviti neko ime, ne sad da budes krimos i siledzija, ali da ne das na sebe.. Ni devojke ne vole kad je neko *****..

A ovo sa stolicom sto ti je cronnin rekao, jbg, to treba da ti bude poslednja opcija, ako na tebe krenu nekom stanglom ili te ozbiljno namlate vise njih.. Mada cak ni tad nisam siguran da li ti je to najbolje resenje, mislim ja bih to uradio ali budi svestan da mozes ozbiljno najebati, da ne bude da ti nismo rekli

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
6.598
Ovo je glupost. To sto si mu predlozio ce samo da ga uvali u problem i to ogroman.
Он је већ у огромном проблему. Зато што је жртва. Ако треба да буде у проблему, нека бар буде у другој врсти проблема.
А ево, ја се слажем да прво проба да уради твојом методом.

Нека их свеједно све пријави у школску управу и каже да ће пријавити полицији ако не реагују и не заштитегае од будала.
Нији дужан да трпи иживљавање искомплексираних јадника са малим пенисима.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.310
A sto se tice teretane i tih borilackih sportova, to nije nikakva garancija da smes i znas da se bijes. Nije isto sparingovati u ringu i pobiti se na ulici ili u skoli.. Nemoj se plasiti jer ne moze nista da ti bude, modrica, krv iz nosa ili izbijen zub, pa sta, nije kraj sveta, jednom si mlad, svi normalni su to prosli, i bolje je da ostanes bez zuba nego da trpis zlostavljanje.

Znaci samo savladaj strah, u trenutku reci sebi ovo moram da uradim zbog sebe, i ako mislis da se bolje bije od tebe ti ga onda udri prvi, na prepad i ne staj, sto neko rece serijski... A mozes i da ga izazoves 1 na 1 na ruke, proceni sam sta ti vise odgovara i gde su manje sanse da njegovi drugari ulete..

I ono sto vec svi manje vise rekosmo, promeni ponasanje generalno, budi autoritativan jer ako ne promenis tu crtu svoje licnosti, onda ti dzabe i tuca i sve... To je sigurno tezi deo posla, ali moras.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
Poznavao sam ljude koji su bili vrlo dobri karatisti, ali na ulici to znanje u tuci nisu umeli da primene, zbog straha ili ko zna cega...
Jedan nas vrhunski karatista, moj nekada dobar prijatelj, danas na zalost vec mrtav, se bio sav ukenjao kada ga je neki beznacajan tip izazivao i gadno provocirao...A mogao ga je zivog pojesti, bez napora...

faraonn

Elita
Poruka
16.186
Blajb,
misliom se da pruzmem tog malog i da ga obucim kroz moju masinu ali samo mora biti u skoli osrednji bar i da dolazi redovno...normalnoisa saglasju roditelja...to prezime je posteno i dobi su ljudi kako sam cujao...ja sam cesto po gradovima na sjeveru tacnozna iz koja dva grada je...naucucu g a i nacimo jos par njih radi moje razonode a njima dosta...ako se pokazu i budu ozbiljni ...lako je napredovati...Blab...

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
Blajb,
misliom se da pruzmem tog malog i da ga obucim kroz moju masinu ali samo mora biti u skoli osrednji bar i da dolazi redovno...normalnoisa saglasju roditelja...to prezime je posteno i dobi su ljudi kako sam cujao...ja sam cesto po gradovima na sjeveru tacnozna iz koja dva grada je...naucucu g a i nacimo jos par njih radi moje razonode a njima dosta...ako se pokazu i budu ozbiljni ...lako je napredovati...Blab...
Pordzavam prijatelju i zelim ti da ostvaris dobre namere.:ok:

tropicoflame

Iskusan
Banovan
Poruka
6.263
nauci da agresore cistis nogama na zemlju i zapamti da ko prvi udari po pravilu dobija tucu... ako vec biras i ako su jaci ne udaraj nikad u glavu no u jetru jer tad padaju ko snoplje...svako dobro i pamet u glavu i izbegavaj take stvari ako mozes...

e da od pistolja nikad ne bezi, ali od noza begaj kolko te noge nose.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.