Quantcast

Kako da nadjem planete?

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.795
Naravno,to je kljucno :)
Samo mesto odakle planira da gleda, da li ima svetlosnog suma, kakav je stalak ,od svega zavisi koliko ce uspesno videti bilo sta...
Iz grada (stana) će videti ništa posebno,smetaju svetlosti. MOra se udaljiti na neku poljanu,sa sela nije problem,uglavnom.
Ja sam imao neki beli pre jedno 5-6 godina kome mogu da menjam sočiva od 24 hiljade,msm da se zvao Sky Optic,kupio sam ga sa neke net stranice,godinu dana kasnije sam ga prodao za hiljadu manje preko kupujem prodajem,bio dobar,ali sam jako brzo izgubio želju. Živcirali me ravnozemljaši tad kao teleskop ne radi i te fore,i ja rešim da kupim neki malo jači nego u robnoj kući,čisto da budem jedan od tih :D

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.350
Iz grada (stana) će videti ništa posebno,smetaju svetlosti. MOra se udaljiti na neku poljanu,sa sela nije problem,uglavnom.
Ja sam imao neki beli pre jedno 5-6 godina kome mogu da menjam sočiva od 24 hiljade,msm da se zvao Sky Optic,kupio sam ga sa neke net stranice,godinu dana kasnije sam ga prodao za hiljadu manje preko kupujem prodajem,bio dobar,ali sam jako brzo izgubio želju. Živcirali me ravnozemljaši tad kao teleskop ne radi i te fore,i ja rešim da kupim neki malo jači nego u robnoj kući,čisto da budem jedan od tih :D
Da,za to treba vremena i nerava...To bas treba da volis da bi se zanimao dugo.
Ja iskreno ne bih mogao.Nekako mi vise lezi neka aktivnija zanimacija.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.