Quantcast

KAKO DA KUPUJEM?

Black Moon

Početnik
Poruka
32
Htela bih da kupujem knjige preko Interneta (imam virtuon karticu kod Rajfajzena), ali mi ne polazi za rukom. Isla sam na americki i britanski Amazon, ali kad ukucam adresu, svaki put mi stize poruka da nece da salju u nasu zemlju, iako je prodavac naznacio, "international shipping available". Probala sam i Barnes and Noble, ali tamo je polje 'drzava' obavezno, a date su samo americke.

U cemu je stvar? Jel' ima neki sajt preko koga mogu da kupujem?

Hvala!

NICS

Iskusan
Poruka
5.711
Evo ovako najjednostavnije objasnjenje:
1. moras da vidis koji sajt isporucuje robu u SiCG pa tek onda kupujes preko njih (ako nadjes ono sto ti treba). Jednostavno banka ti daje virtuon karticu za kupovinu preko neta platis 20€ iko koliko vec to neznam i banka je sa tobom zavrsila a ti ne mozes tako lako da kupujes preko neta jer je nasa zemlja na crnoj listi kupovine a koliko cemo jos da budemo ne smem da kazem i tu je tacka oko price virtuon kartice i ostalih katrica.
Mislim da sam ti malo pojasnio, drugim recicma NE VERUJTE BANKAMA

Incognito

Poznat
Poruka
8.155
Visa Virtuon radi perfektno na 80% mesta na net-u... Problem nije u kartici, problem je u lokaciji... Naime, nasa zemlja je medju prvih 10 zemalja (svojevremeno je bila prva u toj listi) iz kojih je izvrsena neka prevara sa kreditnim karticama, pa se sajtovi stite tako sto odbijaju sve sto ima veze sa tim zemljama...

Sad but true... Dakle, no-amazon for us...

http://www.knjizara.co.yu/ moze malo toga da zameni ;) ...

Sto se Amazon-a tice, znam coveka koji je ovde otvorio Visa karticu u Delta Banci, i koji je uspeo da naruci knjige... Moras da napravis accout, a onda da posaljes svoj broj kartice na verifikaciju... To ume da omane nekoliko puta za redom, ali kad proradi, eto i amazona za tebe... Doduse, nisam siguran da li tako nesto radi i sa Visa Virtuon karticama...

Poz.