Како да из иностранства примим новац на свој девизни текући рачун

Mislim da je to sasvim dovoljno. Možda još ime?
Međutim, moje iskustvo je drugačije, što opet zavisi od slučaja. Meni su slali novac preko manigrama. Mnogo dobra opcija i provizija je mnogo manja nego kad petljaš čekovima ili preko vestern uniona. Raspitaj se.



Za ovu varijantu potrebna ti je samo šifra koju ti pošalje onaj ko ti šalje pare i tvoja l.k. Isplata je,mislim, samo u eur.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Изгледа да тај Маниграм није лош. Да ли ја морам бити клијент банке, или као просто физичко лице без рачуна у Алфа или Волкс банци, са само личном картом могу подићи новце?
 
Преко банке и дев. рачуна се чека неколико дана да "легне лова". Колику провизију плаћа пошаљилац из иностранства преко Вестерн Униона?

WESTERN UNION je naskuplja varijanta.
 
Које податке да доставим ономе који ми шаље новац.
Да ли је довољно број рачуна и име банке у Србији?

Otidi u banku u kojoj imas devizni racun i trazi da ti daju instrukciju za uplatu iz inostranstva. Tu instrukciju skeniraj i posalji onome ko treba da ti uplati novac. Kada ti stigne novac na racun trazice ti odakle ti i od koga je taj novac pa tu mozda bude problema. Najbezbolnije je vuci na debitnu kreditnu karticu novac iz inostranstva al` to je malko drugacija prica.
 
Otidi u banku u kojoj imas devizni racun i trazi da ti daju instrukciju za uplatu iz inostranstva. Tu instrukciju skeniraj i posalji onome ko treba da ti uplati novac. Kada ti stigne novac na racun trazice ti odakle ti i od koga je taj novac pa tu mozda bude problema. Najbezbolnije je vuci na debitnu kreditnu karticu novac iz inostranstva al` to je malko drugacija prica.

Mislim da grešiš. Po mojim iskustvima, i iskustvima meni pozbatim, najbezbolnija varijanta je ipak manigram. Čeka se 10ak minuta na transfer, nije ti osim šifre i l.k. potrebno ništa više...
A, da...potreban ti je neko da pošalje ljuti keš! :hahaha:
 
Mislim da grešiš. Po mojim iskustvima, i iskustvima meni pozbatim, najbezbolnija varijanta je ipak manigram. Čeka se 10ak minuta na transfer, nije ti osim šifre i l.k. potrebno ništa više...
A, da...potreban ti je neko da pošalje ljuti keš! :hahaha:

Sve zavisi koliko ima tog ljutog kesa :per:
 
Које податке да доставим ономе који ми шаље новац.
Да ли је довољно број рачуна и име банке у Србији?
nije dovoljno.
moras ici u banku gde imas devizni racun.reci ces odakle treba da ti uplate novac,dace ti stampanu (kratku) instrukciju.
to skeniras i posaljes onome ko ti uplacuje....ili ako nemas skener,prekucaj podatke.sa tim ce ta tvoja osoba otici na uplatno mesto,i greske nema.
znam da komercijalna banka uzima vrlo mali procenat.
 
nije dovoljno.
moras ici u banku gde imas devizni racun.reci ces odakle treba da ti uplate novac,dace ti stampanu (kratku) instrukciju.
to skeniras i posaljes onome ko ti uplacuje....ili ako nemas skener,prekucaj podatke.sa tim ce ta tvoja osoba otici na uplatno mesto,i greske nema.
znam da komercijalna banka uzima vrlo mali procenat.

Tačno tako.
Prekjuče sam morao u banku jer mi je hotel u italiji greškom skinuo novac sa kreditne kartice.
Poslao sam im reklamaciju na mail, potvrdili su grešku i tražili instrukcije za povraćaj novca.
U intesi su mi instrukcije poslali na mail, to možete da tražite u banci, tako da ne moram ni da skeniram ni da sam prekucavam instrukcije (ima puno brojeva i šifri)..
Prosto je, naravno mora se imati devizni račun.
 
Домаћа банка н.н.у Холандији, да би послала новац на моју Рајфајзен у Србији дев. тек. рачун, на 100 евра узима 27 евра провизије :lol: и то свом клијенту за своје трошкове 7 евра, и 20 евра трошкова за моју Рајфајзен :lol::dash::evil:

Живимо у 2011. години или 1993.? :eek:
 
Домаћа банка н.н.у Холандији, да би послала новац на моју Рајфајзен у Србији дев. тек. рачун, на 100 евра узима 27 евра провизије :lol: и то свом клијенту за своје трошкове 7 евра, и 20 евра трошкова за моју Рајфајзен :lol::dash::evil:

Живимо у 2011. години или 1993.? :eek:

Šta te to čudi, moguće da da postoji minimalna tarifa na iznose npr. do 1000 evra.
 
Probajte preko Komercijalne banke, oni se reklamiraju za najpovoljniji transfer iz zemalja EU, trebate samo da imate devizni racun kod njih i da trazite instrukcije za datu zemlju posto nije isto za sve zemlje EU. Ja upravo cekam nekih 100e bas iz Holandije pa mogu da podelim iskustva kad to legne. Mada ako taj ko vam salje hoce da salje putem WU to vam je najbrze i najbolje, moja preporuka.
 

Back
Top