Kako da dobije na kilazi?

Maroon5

Početnik
Poruka
18
Imam drugaricu kojoj je veliki problem to sto je mrsava. Znaci fali joj negde oko 5-6kg.Ona redovno jede ,ali nekako u manjim kolicinama.
Trazi od mene savet,ali ne znam kako...Vec dugo zeli da dobije na kilazi,ali ne ide. Uglavnom voli skoro sva jela.
Msm maltene svakog dana joj se neko podsmeva ili zadeva,ali njoj to nije bitno sta drugi misle vec zeli da je ona srecna i zadovoljna ,koliko-toliko.
Drugi ljudi je cudno gledaju kada prolazi preko ulice,vise joj je dojadilo. Ona se brzo motivise ,i uziva u hrani ,ali ne jede puno.
Uglavnom ,ne zeli da se pojavi na maturi kao daska :( Ima 14 godina ,a teska samo 40kg :confused:
Ne znam ,nema mnogo tema o ovome na internetu jer svi zele da smrsaju.Kako treba da pocne da se hrani???
Mnogi ljudi kazu da treba jesti meso,pecenje,ali joj je to jedna od onih namirnica koje moze da jede,ali ne voli.
HELP!!!!!! :eek: :roll: :neutral: :think:
 
grofe nece se to skoro desiti :D

inace za pitanje, neka jede velike kolicine mesa i povrca pogotovo sargarepe jer dobija se na masi, jaca se imunitet itd... dovoljna su joj i 3 obilna obroka moze eventualno uzinu neku vocku i ne bi trebalo biti problema za kilazu
i jos kad ubaci nesto slatko :)
 
dovoljno je da sedne pored mene kad ja jedem,pa kad uzmem da seckam tanko,pa kazem vid ovo kako je lepo,pa objasnjavam lepo....moras jesti da ga jepeš

- - - - - - - - - -

mada to sve ide s godinama,i ja sam bio mršavko,a sad moram da se kontrolišem...bolje biti mršav nego debeo,lakse je iznivelisati
 
To znaci da ima dobar metabolizam.Bolje joj je tek,jer kad pocne da se goji to je posle tesko zaustaviti.Inace najbezbolmije je da jede normalni,nista previse,ali da se sto manje krece i ne trosi snergiju.I za 2 nedelj se primetiti da ima vise kilograma,ali opet kazem.To kad krene je teskozaustaviti.
 
Neka krka kasno,obrok zalije vodom,doručkuje čvarke,pije punomasni jogurt,u picu majonez obavezno,krompiriće da prži u tiganju a nikako fritezi,palačinke krem-plazma,svaki dan barem po pivo,bavarska peciva,Matijevićeve viršle(OK,ovo može da preskoči),od voća banane,kafu sa šećerom i nakon nje Bounty...
 
Za dorucak kajgana od deset jaja sa slaninicom topljeni sir i ajvar plus bela kafa sa slagom
Uzina pola kile bureka sa mesom i jogurt.
Rucak podvarak sa kolenicama kobasice pecene na krompiricima.sladoled torta
Vecera pihtije kiseli kupus sa aöevom paprikom svargle i cvarci a za dezert palacinke sa orasima i slagom.
Ako ovako budes krkala ima da se glacnes
 
Koliko je sada vioka ta tvoja drugarica?

Mozda je tesko da dobijes neki konkretan i savet od pomoci ako je bas dosta mrsava i posto je tako mlada, pa ko zna koliko joj fali misica ili sala ili oba ili je genetski, ili se nikako ne krece, ili je gladna ili joj nesto u celom procesu ne radi kako treba ili nesto ne dostaje, nzm i ja sam laik samo koliko sa interneta znam, ako neko zna bas bih ti(joj) voleo da napise.

Ja sam bio debeo tokom skole, a jedan drug je npr na 180cm imao 50kg, sigurno bi nam taj period bio lepsi da smo se ranije zainteresovali i li neko za nas, a ne tek nesmalo u 20im.

Mozda bi joj neki neprezauzet lekar dobrog srca i savremenih pogleda (sto je tesko naci u srbiji) dao neki savet ili uputio negde, nzm da li kod nas ima besplatnih nutricionista i ako ne koliko njhovo pracenj traje i kosta. Nek uradi kontrolu krvi.

Ono sto joj ne bi skodilo je da radi cucnjeve, sklekovei i jos tako nesto sto joj je tesko i ne moze vise od 7-8 puta da ponovi, neka pliva i nek trci 15min brzo, to ce joj moda podici apetit i poceti razvijati misice, jbg kad nisam zensko ni mrsav pa nzm stabi reko. Imaju i multi-vitamini-minerali za decu, nek jede ananas, polenov prah(granule), kiseli kupus i drugu tursiju. Neka jede ovsene sa mlekom i necim slatkim ili ovsene sa jogurtom, nek samelje suncokret, lan, susam pa nek dodaje u jela, sva tri imaju dosta proteini i zdravih masti. Neka rasporedi obroke na ceo dan i nek ne obraca paznju na ukuse i nek se ne snebdiva i ne bude u tom fazonu, jbt ja bih mogao zvkati bilo sta ceo dan, neka zdere kao medved i nek misli da ce se razgraditi i raspasti ako ne jede, neka pije dosta vode i ima redovan san, neka uzima dosta voca i povrca. Neka joj pomognu roditelji jer sam se sad setio da sigurno sam sebi jos ne nabavlja, neka ne stede na hrani kao moji i ne mora sve da ispadne skupo. Neka jede posle shavke aktivnosti i vezbe i pred spavanje to ce joj spreciti gubitak zbog od te aktivnosti, nek jede 2h pre aktivnosti. Nek se pocne interesovati koliko joja hrana procentualno ima proteina, ugljenih hidrata i masti a moze videti na netu koliko za mrsave treba.

Mozes nam jos reci koliko ti ili njeni roditelji znate o zdravlju i ishrani jer sam ja npr skontao da su moji mene totalno pogresno hranili.

Opet je najbolje da joj nutricionista kaze i ponavljaam se sto je dosta malda- dete i mozda previse mrsava, ovako internet deljenje sveta je kao okretanj sifre na kljucaonici i to samo u nerazvijenim zemljama je, u boljim se lepo savetuje komplet nacija, odrade se vremenom pregledi daju saveti to je kao kad neko sa kljucem dodje pa otkljuca. Zdravlje je najbitnije ali to covek pocinje shvatati tak kada bude malo stariji, a sigurno ce brigom o njemu i izgled dozaziti.
 
Poslednja izmena:
naravno,treba vise I obilnije da jede--meso,mleko,sir,jaja,banane I ostalo voce,povrce,krompir,pasulj,sve sto je bogato proteinima,ribu ili morske plodove-3 puta nedeljno za mozak(nikako da ne mesa mlecne proizvode I ribu ili morske!!!-ta kombinacija stvara lose otrove),cokolade-samo kinder ili najlepse zelje jedino su te zdrave na nasim prostorima I dobre su za misicnu masu-inace slatko samo na kraju obroka!!!,neka ubaci crni hleb umesto belog---I da zna-na 1gram ugljenih hidrata ide 4 grama proteina-to je mera za pravilno iskoriscavanje hrane-znaci hleb(ugljeni hidrati) ili krompir moze da koristi za zamenu umesto hleba obavezno uz meso(proteini) u toj razmeri,inace kada jede obroke bez mesa hleb I nije potreban,u svemu ima ugljenih hidrata,samo treba obilnije!!! I zdravije!!! da se hrani
limunada sa vise secera(ili medom) makar jedna dnevno(posle obroka ili na prazan stomak) za brz metabolizam I sveopste zdravlje!!!

I svakako fizicka aktivnost!-bez nje ce dobijati samo u salu tj mastima...malo trcanje ili preskakanje vijace,razgibavanje I na kraju malo vezbe snage-cucnjeve,trbusnjake,za dobijanje I misicne mase
obavezno-2 sata pre treninga da ne jede I ne pije nista,nezdravo je,i posle treninga nista da ne pije 10 minuta

iako ne voli da jede neke namirnice posle mesec dana pravilne ishrane zavolece sve to,samo treba da joj se privikne organizam,jer iako je mlada a nije nesto fizicki aktivna organizam skuplja otrove u telu(to je normalno I isto kod svih ljudi) koji se izbacuju samo treninzima I zdravom ishranom
 
Poslednja izmena:
Немој да форсира, има тек 14 година.Нека се бави неком напорнијом физичком активношћу, то ће јој изградити апетит и временом дати јачу фигуру, али ВРЕМЕНОМ, ипак је то, поново кажем, 14 година.
 
Do 18 ce prirodno da se razvije, a posle 18 ce da pocne i da se goji prirodno. Ipak je to dete i nema potrebe da se goji jer ce jos da se razvija.
Problem sa gojenjem je u tome sto nikada ne mozes ravnomerno da se ugojis, vec ti samo iskoci stomacina ili dupe ili ti noge zadebljaju a ostatak tela ti ostane mrsav i onda ides kao nakaza.
 
Koliko je sada vioka ta tvoja drugarica?

Mozda je tesko da dobijes neki konkretan i savet od pomoci ako je bas dosta mrsava i posto je tako mlada, pa ko zna koliko joj fali misica ili sala ili oba ili je genetski, ili se nikako ne krece, ili je gladna ili joj nesto u celom procesu ne radi kako treba ili nesto ne dostaje, nzm i ja sam laik samo koliko sa interneta znam, ako neko zna bas bih ti(joj) voleo da napise.

Ja sam bio debeo tokom skole, a jedan drug je npr na 180cm imao 50kg, sigurno bi nam taj period bio lepsi da smo se ranije zainteresovali i li neko za nas, a ne tek nesmalo u 20im.

Mozda bi joj neki neprezauzet lekar dobrog srca i savremenih pogleda (sto je tesko naci u srbiji) dao neki savet ili uputio negde, nzm da li kod nas ima besplatnih nutricionista i ako ne koliko njhovo pracenj traje i kosta. Nek uradi kontrolu krvi.

Ono sto joj ne bi skodilo je da radi cucnjeve, sklekovei i jos tako nesto sto joj je tesko i ne moze vise od 7-8 puta da ponovi, neka pliva i nek trci 15min brzo, to ce joj moda podici apetit i poceti razvijati misice, jbg kad nisam zensko ni mrsav pa nzm stabi reko. Imaju i multi-vitamini-minerali za decu, nek jede ananas, polenov prah(granule), kiseli kupus i drugu tursiju. Neka jede ovsene sa mlekom i necim slatkim ili ovsene sa jogurtom, nek samelje suncokret, lan, susam pa nek dodaje u jela, sva tri imaju dosta proteini i zdravih masti. Neka rasporedi obroke na ceo dan i nek ne obraca paznju na ukuse i nek se ne snebdiva i ne bude u tom fazonu, jbt ja bih mogao zvkati bilo sta ceo dan, neka zdere kao medved i nek misli da ce se razgraditi i raspasti ako ne jede, neka pije dosta vode i ima redovan san, neka uzima dosta voca i povrca. Neka joj pomognu roditelji jer sam se sad setio da sigurno sam sebi jos ne nabavlja, neka ne stede na hrani kao moji i ne mora sve da ispadne skupo. Neka jede posle shavke aktivnosti i vezbe i pred spavanje to ce joj spreciti gubitak zbog od te aktivnosti, nek jede 2h pre aktivnosti. Nek se pocne interesovati koliko joja hrana procentualno ima proteina, ugljenih hidrata i masti a moze videti na netu koliko za mrsave treba.

Mozes nam jos reci koliko ti ili njeni roditelji znate o zdravlju i ishrani jer sam ja npr skontao da su moji mene totalno pogresno hranili.

Opet je najbolje da joj nutricionista kaze i ponavljaam se sto je dosta malda- dete i mozda previse mrsava, ovako internet deljenje sveta je kao okretanj sifre na kljucaonici i to samo u nerazvijenim zemljama je, u boljim se lepo savetuje komplet nacija, odrade se vremenom pregledi daju saveti to je kao kad neko sa kljucem dodje pa otkljuca. Zdravlje je najbitnije ali to covek pocinje shvatati tak kada bude malo stariji, a sigurno ce brigom o njemu i izgled dozaziti.

Pa ,znas kako ,ona se bavi sportom,voli maltene sve sportove, i trenira plivanje,( ponedeljak ,sreda,petak svake nedelje) u vodi po 1 sat. Jedno vreme pre nego sto je plivanje trenirala, trenirala je karate.Da ,ovsene pahuljice obozava ,jede sa mlekom i medom i jos nesto , nzm tacno...Krv joj je ok .Ne znam stv ne razumem je... Hvala na savetima ,prenecu joj :bye:

- - - - - - - - - -
 
mislim da plivanje nije bas trening za rzvoj mase, nego kardio, u aerobnoj oblasti, a svako vezbanje tog tipa, nakon pola sata (bez obzira sa ili bez pauza) pocne trositi telesne masti u gorem slucaju i misice, pogotovo ako dugo pre toga nije dobro jela. Nek ne bude dugo i nek bude nesto tesko, hrana neko vreme pre, posle.

koliko je visoka?
 
Imam drugaricu kojoj je veliki problem to sto je mrsava. Znaci fali joj negde oko 5-6kg.Ona redovno jede ,ali nekako u manjim kolicinama.
Trazi od mene savet,ali ne znam kako...Vec dugo zeli da dobije na kilazi,ali ne ide. Uglavnom voli skoro sva jela.
Msm maltene svakog dana joj se neko podsmeva ili zadeva,ali njoj to nije bitno sta drugi misle vec zeli da je ona srecna i zadovoljna ,koliko-toliko.
Drugi ljudi je cudno gledaju kada prolazi preko ulice,vise joj je dojadilo. Ona se brzo motivise ,i uziva u hrani ,ali ne jede puno.
Uglavnom ,ne zeli da se pojavi na maturi kao daska :( Ima 14 godina ,a teska samo 40kg :confused:
Ne znam ,nema mnogo tema o ovome na internetu jer svi zele da smrsaju.Kako treba da pocne da se hrani???
Mnogi ljudi kazu da treba jesti meso,pecenje,ali joj je to jedna od onih namirnica koje moze da jede,ali ne voli.
HELP!!!!!! :eek: :roll: :neutral: :think:
resenje:neredovno u velikim

- - - - - - - - - -

Pa ,znas kako ,ona se bavi sportom,voli maltene sve sportove, i trenira plivanje,( ponedeljak ,sreda,petak svake nedelje) u vodi po 1 sat. Jedno vreme pre nego sto je plivanje trenirala, trenirala je karate.Da ,ovsene pahuljice obozava ,jede sa mlekom i medom i jos nesto , nzm tacno...Krv joj je ok .Ne znam stv ne razumem je... Hvala na savetima ,prenecu joj :bye:

- - - - - - - - - -
a kao ne radi se o tebi a:malav:
 
Ako mene pita, nek se opusti i uživa. Plus mlada je, njenih godina sam isto bio mršav, pa sam poslije 18-te počeo da se pretvaram u bure.

E sad savjet, iskren da budem, nemam ga. Ovima što hoće da smršaju mogu pomoći, a ovima što hoće da se poprave i ne baš, a i često se pitam da li im uopšte i treba pomoć, osim ako ne boluju anoreksije, što ovdje, na svu sreću, nije slučaj, jer ova želi da se popravi.
 
Neka radi sve suprotno od toga sta treba za mrsavljenje.
neka jede mekike ,ukusne i zdrave. (Sa pekmezom)
neka se bavi anaerobnim treningom (dizanje tegova) da joj popune misici izmedju kosti i koze. Nece se nabildovat vec suprotno izgledace seksipilnije.
ako ima bledo lice (sto znaci da nema dovoljno krvi) neka pije sok od cvekle. Jer bez trandporta krvi nema ni debljanja, ali ako bude trenirala (sto intezivnije) onda ce imati vise krvi.
Ali uglavnom cudno izgleda (kao daska
 
Za dorucak kajgana od deset jaja sa slaninicom topljeni sir i ajvar plus bela kafa sa slagom
Uzina pola kile bureka sa mesom i jogurt.
Rucak podvarak sa kolenicama kobasice pecene na krompiricima.sladoled torta
Vecera pihtije kiseli kupus sa aöevom paprikom svargle i cvarci a za dezert palacinke sa orasima i slagom.
Ako ovako budes krkala ima da se glacnes
:super: Lajk za Sugijev nutricionisticki program. Jos samo dodati po stanglu cokolade na svaka dva, tri sata, ili neke slane grickalice, ili orasaste plodove, i po mogucnosti bar tri litre crnog piva dnevno, ako joj vec ne idu gazirana bezalkoholna pica, koja su obavezna umesto vode. I bice mala k'o puslica. :ok:

:lol:
 

Back
Top