Kako cuvati kapital?

Opancha

Početnik
Banovan
Poruka
3
da ok da sačuvaš ono što si zaradio transformacijom u tvrdu valutu, msm da će $ još dugo vremena biti svetska valuta , a i dolar je plivajući i nema nikakvu zlatnu podlogu
te priče o nekakvim "federalne rezerve" su priče za malu decu , sve je to privatno korporacijski kapital , ali ako se pogleda kako taj dolar finansijski sistem radi kao sankcije i ograničenja u odnosu na druge valute ipak, bar po meni $ ostaje favorit
iPS. ili najsigurnije , bilo koja valuta utopljena u zlato
pitanje je kolko to ima uticaja ako ja imam lupam 2500 eura nema ni veze jeli to u svajcarcima ili dolarima

paketije

Domaćin
Poruka
3.635
Tacno :ok:
zlato je uvek imalo vrednost mada mi i ono u zadnje vreme ima velike uspone i padove
Zlato i danas ima vrednost, i dio kapitala (u visini inflacije) ulazes u zlato (zlatne poluge, ili plocice) jer te to stiti od inflacije. Mnogi ljudi ulazu u dijamante, jer im je cena zbog monopola stabilna. Postanske marke su dobre za ulaganje, jer ne gube na vrednosti.Medjutim, kapital mora cirkulirati da bi se mogao uvecati.Postavio sam ti knjigu od B.Grahama: "Inteligentni investitor", pa mozda tamo nadjes neke odgovore
Inteligentni investitor

Baba_Beba

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.233
Zlato i danas ima vrednost, i dio kapitala (u visini inflacije) ulazes u zlato (zlatne poluge, ili plocice) jer te to stiti od inflacije. Mnogi ljudi ulazu u dijamante, jer im je cena zbog monopola stabilna. Postanske marke su dobre za ulaganje, jer ne gube na vrednosti.Medjutim, kapital mora cirkulirati da bi se mogao uvecati.Postavio sam ti knjigu od B.Grahama: "Inteligentni investitor", pa mozda tamo nadjes neke odgovore
Inteligentni investitor
Jane verujem ute dajamante čim mogu dase fabrički ura de sacu stabilni ali po traga zanjima može dajim spusti cenu onisu mi isto kao one krptičke valute štas sad bezvredne samo zlato srembro i platina mai bakarče uvek da vredi neš ta znaju cigani

Baba_Beba

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.233
Zlato trenutno uopste ne stiti od inflacije.
Prosle godine sam kupovao dukate po "nekoj" ceni a sada im je cena 10 % veca od proslogodisnje.
A kolika je inflacija za godinu dana boga pitaj.....
Vrednost zlatase menja ali uno ni kad neće da bidne bezvredno jer nemože dase replikuje iuvek će dase koris ti dokto ni je slu čaj za pare čaki milijun evra možeda preko noči posta ne bezvred no

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
20.405
Nisam te najbolje razumeo ali ok.
Ne mislim da ulazem u berze i sl. vec zelim samo da sacuvam zaradjeno.
Sad me razumes ?
Ako je to novac koji ti duze vreme nece tebati onda nekretnina. Ako nemas za dovoljno para za nekretninu onda berza ali moras pratiti trend, sto rece Manga. Kad pada kupujes pa cekas, kad raste cekas pik pa prodajes. I tako uvecas kapital i cekas sledeci pad…