• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kako čistite tepih?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.075
Mislim naravno bez da ga odnesete na pranje. :)

Dakle u kucnoj varijanti.

Videla sam neki metod sa kapuslom za pranje veša. Rastopi se u litar mlake vode, potopi se sunđer ili krpa, iscedi i sa time oriba tepih. Međutim to može da bude i toksično. Takođe ako se ne ispere ta hemija zar ona posle ne privlači još više prljavštine tj. bolje se lepi nekako na nju?

U suštini da li imate neki predlog za suvo pranje tepiha. Koji preparat preporučujete?

Hvala :cvet:

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
44.962
Nije skupo mašinsko pranje, to je nekih 200 din po kvadratu tepiha.

Nikada tepih ne može "na suvo" da se dobro opere, nema ništa dok voda ne odnese u potocima svo đubre, grinje, prašinu i ostalo što se unutra nakupi. Ovako bi samo zalepili ono što je već bilo unutra.

Druga stvar je kad je neka fleka, pa treba da se ukloni. Za temeljno pranje nema ništa bez šmrkova vode.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
44.635
mislis na neku gumu? :lol:

pa ne moze se uvek...
može uvek neka zaštita.
Ima ovako na primer. Samolepivo. Raznih veličina

20221003_235653_resized.jpg

gost 439018

Aktivan član
Poruka
1.524
Mislim naravno bez da ga odnesete na pranje. :)

Dakle u kucnoj varijanti.

Videla sam neki metod sa kapuslom za pranje veša. Rastopi se u litar mlake vode, potopi se sunđer ili krpa, iscedi i sa time oriba tepih. Međutim to može da bude i toksično. Takođe ako se ne ispere ta hemija zar ona posle ne privlači još više prljavštine tj. bolje se lepi nekako na nju?

U suštini da li imate neki predlog za suvo pranje tepiha. Koji preparat preporučujete?

Hvala :cvet:
Onim starim peraćim sapunima

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
44.962
Ne znam, Sizife, napisala sam da sam to ranije čitala.
Ne guglam da bih se spremala za odgovore u temi.
Možda možeš i pronaći negde nešto o toj tehnici ;)
Можда рецимо поспеш со равномерно по целом тепиху, и после кад кренеш да усисаваш, тачно видиш где си прошао са усисивачем јер ту нема соли да ти боде очи.

Duki Lu

Buduća legenda
Poruka
27.203
Можда рецимо поспеш со равномерно по целом тепиху, и после кад кренеш да усисаваш, тачно видиш где си прошао са усисивачем јер ту нема соли да ти боде очи.
Ne znam, nisam probala.
U vezi soli, čitala sam nešto po Feng Šui tehnici.
Ipak, nemam živaca za eksperimente.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.