Kako će nam Majkrosoft oteti i prosjački štap!?

Apple je krsh, za vece pare. Mislim ajde daj 130k dinara za mini koji ne vredi ni 50... o govancetu iMac da i ne govorim.
Nego jedino sto tu nesto vredi je Macbook.
aj necu te razuveravam jer tako svako prica ko nije nikad ni seo za meka :lol: navikao sam hbg..
mac book pro znaci ne macbook imam ali verovao ti ili ne ne korsitim ga stoji mi jer vise volim desktop masine kao mac pro ili ovo cudo hp-ovo sto ga zbudzih uz dve kafe.
a taj macbook pro ima i7 radeon 16gb i 500 gb ssd ... i kostoa me 1800 evra... macbook pro posebna ta serija iz 2006 je najtrazenija i danas jer svi studiji photo i audio se najbolje linkuju sa eksternim periferijama sa tom masinom... i na njoj najbolje radi final cut.
novi mac book pro su prica za sebe, malo vise sminke i nepotrebnih stvari ali rade solidno, skupo za laptop ali sve sto vredi je skupo.
imac :lol: 27 sa retinom i isto i7 i ssd i 2 tb... 32 gb... za posao... sta da ti kazem kad vidis retinu ukenjao bi se momentalno :lol:
mac pro...o njemu ne treba pricati.... da imam love za ovaj novi ne bi zalio 5 soma ali samo pod uslovom da sljakam kao ranije montazu..i nije samo 5 vec dodje na 15-20 kad uracunes monitore i svasta nesto..ali otplatis od prvog posla i mirna backa.
 
aj necu te razuveravam jer tako svako prica ko nije nikad ni seo za meka :lol. navikao sam hbg..
mac book pro znaci ne macbook imam ali veraovao ti ili ne ne korsitim ga stoji mi jer vise volim desktop masine kao mac prop ili ovo cudo hp-ovo sto ga zbudzih uz dve kafe.
a taj macbook pro ima i7 radeon 16gb i 500 gb ssd ... i kosato me 1800 evra... macbook pro posebna ta serija iz 2006 je najtrazenija i danas jer svi studiji photo i audio se najbolje linkuju sa eksternim periferijama sa tom masinom... i na njoj najbolje radi final cut.
novi mac book pro su prica za sebe, malo vise sminke i nepotrebnih stvari ali rade solidno, skupo za laptop ali sve sto vredi je skupo.
imac :lol: 27 sa retinom i isto i7 i ssd i 2 tb... 32 gb... za posao... sta da ti kazem kad vidis retinu ukenjao bi se momentalno :lol:
mac pro...o njemu ne treba pricati.... da ima love za ovaj novi ne bi zalio 5 soma ali samo pod uslovom da sljakam kao ranije montazu..i nije samo 5 vec dodje na 15-20 kad uracunes monitore i svasta nesto..ali otplatis od prvog posla i mirna backa.
Meni star macbook pro i danas radi perfektno ,sve na njemu funkcionise ,,,samo ram memoriju moram da nadogradim
 
Radio sam na iMac-u i miniju. Ne svidja mi se. Treba mini da se prosiri RAM na minimum 8GB da bi moglo
pristojno da se radi. Kuci sam macOS stavio u virtualku i to radi prilicno kljakavo. Windows 10 je premija za
to.
pa zabranjeno i ja da koristis sitem osx u virtualu ako cemo bas da cizeliramo... :lol:
ne mozes porediti virtual mac sa pravim..mac mini je igracka...imao i njega sa c2duo i smejurija dobar je za media server i zato ga ljudi danas i koriste...ali da si stavio na minija napr snow leopard ili snow leopard server ne bi verovao kako to gowance radi... to je za neverovati. drugar me preklinjao da mu ga prodam ja mu ga poklonio... hbg sad mi zao jer snow leopard je najbolji sistem operativni za bilo koji komp koji sam video
jedino problem je sto neme browsera za njega... ima neki distroi od ff ali to je q.... ako ti ne treba browser, svi programi za njega se i dan danas apdejtuju.... i jedini sistem koji se placao. to dosta govori.
 
Pa imas apdejt i na macOS, i isto treba reboot. Samo sto na Mac-u to ne moras da radis
ako neces.
vis da ne znas
svaki update na meku se odradi tako sto se sam izloguje sistem masina uradi dl i u safe modu updajetuje i restartuje
zato je i problem na novijim sitemima uraditi hackintosh pa se ta procedura mora zaobici uz posebne rutine posto ti update ne digne kako treba.
a da vidis apfs kako radi na diskovima... to je speedy gonzales...
 
Ima ,ali ne toliko cesto
normalno da nema, jer nema potrebe posto win svaki update radi da bi masinu zastitio od virusa i upada u sistem koji su za meka smejurija.
virus ako ti i udje u meka on ne zna sta da radi pa spava kao crnogorac jer ne zna gde se nasao...ima dva tri, ali oni su toliko retki da niko nikakav program za zastitu i ne stavlja..kod mene i firewall i sva zastita iskljuceni stalno.
 
vis da ne znas
svaki update na meku se odradi tako sto se sam izloguje sistem masina uradi dl i u safe modu updajetuje i restartuje
zato je i problem na novijim sitemima uraditi hackintosh pa se ta procedura mora zaobici uz posebne rutine posto ti update ne digne kako treba.
a da vidis apfs kako radi na diskovima... to je speedy gonzales...
Ja kolko se secam on downloaduje dok radis, i onda na prvi reboot instalira pre boot-a. Nisam siguran da mora na reboot za XCode.
bese pre dve godine.
 
Apple je krsh, za vece pare. Mislim ajde daj 130k dinara za mini koji ne vredi ni 50... o govancetu iMac da i ne govorim.
Nego jedino sto tu nesto vredi je Macbook.

edit:
i to sto se registrujes sa hackintoshem, ne menja cinjecnicu da je to ilegalno. Samo sto nisu zainteresovani da proveravaju
jel Hackintosh ili pravi Mac.
Ne brine ih par freekova koji će izvoditi takve egzibicije! Linuks se mnogo lakše i legalno instalira pa je još zanemarivi broj takvih korisnika.
 
Meni star macbook pro i danas radi perfektno ,sve na njemu funkcionise ,,,samo ram memoriju moram da nadogradim
nije los toliko novi kolko ga pljuju... imam animozitet spram svih laptopova pa ga zato redje koristim
i ono sto rec za pad sistema... meni nikad ali zaista nikad... pao ranije sa lionom dvaput jer sam se zezao po sitemskim fajlovima nesto probao i cackao menjao id i slicno al to se ne racuna.
 
inatslirajte bre osx nemoj ste blesavi zezate se sa raspalim windowsom.. ebes firmu koja ti operativni naplacuje.
evo kuckam sa sierre na 2009 masini sa c2duo i sve radi kao zmija i siera ima sve i vise nego win 10 i lepsa i graficki opremljenija i da je namestis da ti radi treba ti dva sata max
Ma super su to masine za graficare i razne dizajnere, koji rade od kuce. Problem nastaje kada imas firmu koja koristi SAP , a dao bog uvek se nadje nekoliko onih koji moraju da imaju GUI na MAC-u. Jos je bolja zabava ako firma koristi Z OS , pa im treba IBM Explorer.
 
Ma super su to masine za graficare i razne dizajnere, koji rade od kuce. Problem nastaje kada imas firmu koja koristi SAP , a dao bog uvek se nadje nekoliko onih koji moraju da imaju GUI na MAC-u. Jos je bolja zabava ako firma koristi Z OS , pa im treba IBM Explorer.
normalno da treba imati sve masine ako vec imas mogucnost
slazem se
da imam neki studio sta znam za audiovideo ono vrh al da bude na nivou samo bi sgi servere instalirao...kakvi pc mac, to tek kao kontrola i sl.
 

Back
Top