Kako će nam Majkrosoft oteti i prosjački štap!?

Zli jezici pričaju da nije bilo onoga genijalca koji je napisao DOS i mamice na pravom mestu u pravo vreme, Gejts bi ostao običan propali student! :super:
Kako,zasto, bas on i odgovori na mnoga druga pitanja mogu da se nadju u knjizi :Outliers: The Story of Success. Veruj mi vredi procitati, ne samo zbog getsa vec zbog gomile drugih ljudi za koje smatramo da su uspeli na svoju ruku i zbog svoje genijalnosti.
 
Pa sto onda ne ponudimo neku altrnativu za to sranje, plus sa cenama adekvatnim platama od 700-800 ojra? Sta mislis zasto su evropski centar za razvoj smestili u Minhenu, a ne u Belu Palanku, gde su mogli mnogo jeftinije da prodju?
Pa sada ako je piraterija merilo onda je u Srbiji sve sranje. Sranje je i muzika, filmovi, video igre, majce, patike, jbg. lista nema kraja. Ako je raja presla na prenosne stvari, koga onda Gejts pljacka?
Vrtimo se u krug. Ne mozes nekoga da optuzis za pljacku ako kupujes njihov proizvod a imas gomilu alternativa. To je identicno kukanju da te je BMW opljackao posto fica kosta manje.
Srećom, sve manje pljačka preko OS-a! :super:
 
IBM nije pratio razvoj i propao? Majkrosoft je radio softver, Intel i AMD procesore, a još neke druge firme ostale chipove. Šta je ostalo? Razvoj ploče na koju ćeš to sve zalemiti, instalirati OS i gotov proizvod!?
IBM je zamislio PC da bude nesto kao Amiga samo za poslovne korisnike. Ono sto je neumitno doslo je to da su PC poceli
da proizvode i drugi. IBM nije ostao konkurentan i propao je.
 
IBM je zamislio PC da bude nesto kao Amiga samo za poslovne korisnike. Ono sto je neumitno doslo je to da su PC poceli
da proizvode i drugi. IBM nije ostao konkurentan i propao je.
Kao što je Majkrosoft prestao biti konkurentan kada ti po ceni samih Windblowsa dobiješ KOMPLETNO prenosno govance koje za 90% korisnika radi sve i ono što bi radili na PC-u, plus još imaju mobilnost, telefon, bla,bla aplikacije, kameru, mikrofon, GPS, navigaciju itd....
 
Prodali su kad je vec biznis odavno propao. IBM je zavrsio sa PC poslom
prve polovine 90ih, Lenovu su prodali samo brand...
Pa onda ih je IBM opljackao, posto im je prodao propali brend za $1.7 milijardi plus 18% vlasnistva Lenova.:)
U vreme kada je Lenovo kupio taj propali brend, Thinkpad se koristio na Medjunarodnoj svemirskoj stanici, a bio je jedan od najbolje prodavanih laptopova.
 
Pa onda ih je IBM opljackao, posto im je prodao propali brend za $1.7 milijardi plus 18% vlasnistva Lenova.:)
U vreme kada je Lenovo kupio taj propali brend, Thinkpad se koristio na Medjunarodnoj svemirskoj stanici, a bio je jedan od najbolje prodavanih laptopova.
Ne preteruj! Trebalo je steći 'masovnu' popularnost i prodaju! A tada je IBM bio pojam!
 
Pa onda ih je IBM opljackao, posto im je prodao propali brend za $1.7 milijardi plus 18% vlasnistva Lenova.:)
U vreme kada je Lenovo kupio taj propali brend, Thinkpad se koristio na Medjunarodnoj svemirskoj stanici, a bio je jedan od najbolje prodavanih laptopova.
Tako je jedna moja bivsa firma bankrotirala. Kupili Lycos za 100 milki i kad je doslo na naplatu truba ;)
A Lycos kupili samo pravo na ime, kao i ovi, search engine uopste ne radi.
 
Te za par dolara su macka u dzaku. Sve dok ne pokreces aktivator nego ukucavas broj, a to ce da istekne kad tad...
I nije baš? Većina toga je (polu)legalno jer to rasprodaju firme koje sklapaju računala sa Windblowsima, a Majkrosoft im uvalio do grla jer besplatno deli nadogradnje. Provereno: Komšiji sam prvo instalirao takav Win10 Pro i prošla aktivacija. Bilo mu presporo pa smo nabacili Home. Onda sam taj ključ probao aktivirati na drugoj mašini, ali, malo morgen, kaže da se već koristi na drugom uređaju.
 
I nije baš? Većina toga je (polu)legalno jer to rasprodaju firme koje sklapaju računala sa Windblowsima, a Majkrosoft im uvalio do grla jer besplatno deli nadogradnje. Provereno: Komšiji sam prvo instalirao takav Win10 Pro i prošla aktivacija. Bilo mu presporo pa smo nabacili Home. Onda sam taj ključ probao aktivirati na drugoj mašini, ali, malo morgen, kaže da se već koristi na drugom uređaju.
A ko ti garantuje da ce taj kljuc da radi uopste? Prodaju isti vise puta...
 
Ma super, samo sto je OSX jos zesci bloatware ;)
Ali bar ne drlja po disku tolko ;)

edit:
ali kako si stavio OSX na obican PC?
Hackintosh je isto ko i piratski Windows...
kao prvo osx je besplatan
znaci nema veze sa piraterijom
osx imam na pravim mek masinama ceo zivot
pa resio da se malko zevzecim i jednu masinu sredio kao hackintosh za tili cas
osx je sve samo ne bloatware, kad jednom probas zahvalivaces mi se do neba... ovo ti najiskrenije kazem

ako ti je intel masina wolfdale ili noviji sandy bridge... skines dosdude, u meniju downloadujes sierru on ti je pacuje instaliras enoch (to toi je kameleon malo bolji) i u extra folder stavis samo fake i koji ti je ethernet... zvuk ti je voodoo ili ako imas nesto eksterno onda ti ni voodoo ne treba, hdmi audio radi i bez voodoa.. bluetooth ako ti treba ako nemas adapter, treba da znas koji je komaptibilan a tu je sirok izbor.
sve ostalo ti radi tek tako kao na meku pravom...

za high sierru mojave ili catalinu malo je kompleksnije jer moras da koristis clover ali ako ti je masina uefi onda i to radi sve kako treba, malo je za amatere drkanje ako ne znaju... za legacy masine sa biosom klasicnim sierra 10.12.6 ti je zakon i radice ti sledecih 5 godina minimum
zaboravices na viruse i malware i svaki software koji imas na pc imas i za meka... ako ti trebaju krekovi odes na macserial junkie i imas sve ali bukvalno sve.
eto ...
 
Nije besplatan, nego se ne prodaje kao nezavisan proizvod, tj ne sme
da se instalira na non mac hardware.

I prekrsio licencu. To je za njih ilegalno.
jel... ne sme :lol:
pa kako se legalno registrujes na mek nalog na appstoru sa tom masinom i on je prepozna... ae bre ne sviraj mi o osx i mekovima jer ovde imam kod sebe tri prava meka :lol:
apple vodi pametnu politiku, jer sve je politika, svako ko jednom proba osx drljavi win nece ni da pogleda... i samo je pitanje dana kada ce kupiti pravi mek, a pravi mek je nesto od cega te podidju zmarci i niz kicmu ti sidju trnci kad vidis kakav je kad ga raspakujes i ukljucis...svako ko to prvi put uradi i vidi desktop kaze sebi jbt koji sam ja majmun bio do sad.
 

Back
Top