Како ће бирачи реаговати на то што патриотске странке нису формирале јединствену изборну листу?

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
74.822
Ово је наставак две моје претходне теме

Прва је била: Ко кочи уједињење десничарских странака за предстојеће изборе
https://forum.krstarica.com/threads...arskih-stranaka-za-predstojece-izbore.986153/

и

Пропали преговори државотворне опозиције, Стаменковски спречио договор
https://forum.krstarica.com/threads...pozicije-stamenkovski-sprecio-dogovor.986386/

Дакле, како ће се понашати државотворно (патриотско, десничарско..назовите како хоћете) бирачко тело на предстојећим изборима.

Наравно, бирачко тело је хомогено, па неће сви исто реаговати.

Хоће ли бирчако тело казнити одговорне за неуспех у уједињењу, посебно што имамо гласове да су неки (Мица и Лошми, а Бошко је стао уз Мицу) намерно саботирали преговоре?

Хоће ли неки решити да уместо неке од десних листа заокруже проевропску коалицију као казну због неуједињења?

Хоће ли неки заобићи неке десне а заокружити друге десне? Хоће ли казнити Бошка и Мицу, па и они који су хтели да их гласају, одабраће Лошмија, Вука?

Има ли логике у причи да је Лошми Вранцуз намерно потенцирао постизборну коалицију са Мариником и Алексићем, да би одвратио део бирачког тела од десних партија, баш онај део који напушта Вучића, па прелази ка Мици и Бошку?

Ко ће бити победник, а ко губитник неуједињења државотворних странака?

Narod je utučen
zalosna.png

1698998730908.png

Prilozi

• 1698998699216.png
    1698998699216.png
    42,8 KB · Pregleda: 2
Ona proevropska ili građanska opozicija kako god ih zvali su prihvatili i Tadića koji je prišao sa minimalnim zahtevima i bez uslovljavanja a ovi državotvorni kako sebe zovu tvrde pazar i ne mogu da se dogovore nikako lične sujete su im nepremostive prepreke zapravo naravno da režim rovari među njima da izađu u što više kolona i da se ti glasovi opozicione desnice razbiju na što sitnije procente

Велико је питање ко је данас патриота и шта се под тим уопште подразумева

Имаш ли одговор на то велико питање?

Ona proevropska ili građanska opozicija kako god ih zvali su prihvatili i Tadića koji je prišao sa minimalnim zahtevima i bez uslovljavanja a ovi državotvorni kako sebe zovu tvrde pazar i ne mogu da se dogovore nikako lične sujete su im nepremostive prepreke zapravo naravno da režim rovari među njima da izađu u što više kolona i da se ti glasovi opozicione desnice razbiju na što sitnije procente

Јуче је Тадић на тњитеру написао да су га одбили, мада није правио никакав проблем.

Реално, одиграли су као МИлош јовановић. Као...зову, али да не буде ничега.

Мислим да су Ђилас и БоТа у великој завади, зато је БоТа склоњен у страну.

Имаш ли одговор на то велико питање?

Имам , патриота је онај ко воли свој народ и државу и ко ради у интересу тог народа .Ради тако што унапређује живот тог народа а искрено народ је јако тешко волети ..тако да народ какв је сада и засужује ово што има

Имам , патриота је онај ко воли свој народ и државу и ко ради у интересу тог народа .Ради тако што унапређује живот тог народа а искрено народ је јако тешко волети ..тако да народ какв је сада и засужује ово што има

Не разумем овај одговор.

Наброј листе и личности које спадају у ту категорију, и наброј оне који ту не спадају.

Не разумем овај одговор.

Наброј листе и личности које спадају у ту категорију, и наброј оне који ту не спадају.

Не могу јер немам шта да наведем ..народ није патриота , тако да и не може да гласа за патриотску опцију ..не постоји та опција .

Не могу јер немам шта да наведем ..народ није патриота , тако да и не може да гласа за патриотску опцију ..не постоји та опција .

Аха...народ не ваља?

Аха...народ не ваља?

и политичари су народ , то је све један народ , патриотска опција не постоји .да ли народ ваља , то је релативно , али да би било боље народ мора да се промени а после лако може власт

Јуче је Тадић на тњитеру написао да су га одбили, мада није правио никакав проблем.

Реално, одиграли су као МИлош јовановић. Као...зову, али да не буде ничега.

Sinoć sam na nekim vestima video da su ga prihvatili a evo sad vidim kako je šokiran jer su ga ipak odbili
BEOGRAD - Lider Socijaldemokratske stranke Boris Tadić saopštio je da ih je Miroslav Aleksić ispred liste "Srbija protiv nasilja" obavestio da za SDS nema mesta na toj listi uprkos tome što su juče javno pozvani da se izjasne, a što su, kako je rekao, javno i uradili.
"Šokirani smo navedenim razlogom da smo prekasno odgovorili", naveo je Tadić na društvenoj mreži X (Tviter).

On je rekao da je SDS prihvatila minimum uslova još pre više nedelja, a da su to juče javno i ponovili, jer je Aleksić rekao da se čeka odgovor SDS-a.

Нетко је овде поставио клип Милоша Вранцуза где он поставља услове за јединствену листу.

1. Предизборна коалиција десничарских странака,
2. Са Ђиласом постизборна коалиција од 3 месеца док се не уреди РЕМ, изборна комисија и остало за нормалне изборе, ништа ван тога
3. Може са проевроспком коалицијом власт у Београду, тј. локалном нивоу јер ту нема прича о Косову и Метохији, Русији и сл.

Сви да се обавежу на ово.

Ипак, разговори по овим тезама су пукли.

Луди Радуле је причао да је Лошми Вранцуз вучићев играч. Кад сам га чуо, његови услови су деловали тотално логично,

чак и кад сам читао Лудог Радула на тњитеру, где напада Лошмија и његове услове, мислио сам.. "не рисе Радуле", међутим, можда ту има логике.

Ако би Лошми Вранцуз натерао све десничарске листе да потпишу да иду у коалицију са жутим Ђиласом, неки гласачи који се удаљавају од СНС и приближавају десним партијама (нпр. Бошку и Заветници) би се ипак вратили СНС-у, уместо да заокруже Бошка и Адмиру. Зато је унапред обавезивање на коалицију са Ђиласом штетно, ма колико да испрва логично звучи.

Tacno! Znaci u sns Srbiji i nema patriota. Ima samo manje ili vise pokvarenih.

Tacno! Znaci u sns Srbiji i nema patriota. Ima samo manje ili vise pokvarenih.

Онај ко је на власт , тренутно данас или сутра , је ту да би оставарио личне интересе и због тога и бори да дође на власт ..то је на жалост тако ..

НПР поједини карови СНС и те како користе своје позције на власт да би остварили лични профит , лични интерес

Grešiš,on bi doživeo infarkt kada bi video izlaznost a samo njegovi glasači izašli.

Већ је било и није био ни близу инфаркта.

После су сви видели да је идеја бојкота била глупа.

Има још неколико вас, спорих, који то још нисте скапирали.

Koliko sam video Tadića su ugurali u evropski blok. Nemam baš neko preterano lepo mišljenje o njemu ali je dobro da se svi okupe da se glasovi ne rasipaju.

Ако би Лошми Вранцуз натерао све десничарске листе да потпишу да иду у коалицију са жутим Ђиласом, неки гласачи који се удаљавају од СНС и приближавају десним партијама (нпр. Бошку и Заветници) би се ипак вратили СНС-у, уместо да заокруже Бошка и Адмиру. Зато је унапред обавезивање на коалицију са Ђиласом штетно, ма колико да испрва логично звучи.

Što onda znači da podržavaš manipulaciju političara prema građanima. Da ne trebaju da budu otvoreni već da kriju šta planiraju (jer tobože ne zvuči prijatno) pa da obelodane kad dođe vreme (i naravno pošto su dobili fotelje).

Back