Kako Bog obeležava neke ljude?

Da li i zašto to čini?

Zna li neko zašto se u narodu kaže:
"čuvaj se čoveka koga je bog obeležio"
Zato što će "narod" da prišljamči Bogu sve što ne razume, ne daj bože da se neko razlikuje...
Pod "belegom" može svašta da bude. Eto ja imam dosta mladeža, kaže "narod" kad sam se rodio "biće bogat", a baš pogodiše u pm :lol:
 
Da li i zašto to čini?

Zna li neko zašto se u narodu kaže:
"čuvaj se čoveka koga je bog obeležio"
Mislim da su to strasne stvari tako ih povrsno tumaciti i da vode diskriminaciji ljudi (invalida narocito).

To su narodne gluposti koje nisu u hriscanskom duhu, jer je Hristos bas takve lecio ukoliko su mu se obratili.
 
Mislim da su to strasne stvari tako ih povrsno tumaciti i da vode diskriminaciji ljudi (invalida narocito).
Не верујем да се то односи на инвалиде или на људе који имају било какав физички недостатак.
Али, физиономија злих људи уме временом да постане веома одбојна, нарочито ако су починили много зла.
 
Не верујем да се то односи на инвалиде или на људе који имају било какав физички недостатак.
Али, физиономија злих људи уме временом да постане веома одбојна, нарочито ако су починили много зла.
Ali to "narocito" sta znaci?

Mengele je do kraja zivota bio normalnog pa kazu cak i lepog izgleda, a jedan je od najvecih zlocinaca ljudskog roda bio.

Pustite te budalastine, to je nasladjivanje tudjom mukom, cesto sasvim neopravdano.
 
Mengele je do kraja zivota bio normalnog pa kazu cak i lepog izgleda, a jedan je od najvecih zlocinaca ljudskog roda bio.
Питање је да ли је исти био злобан. За злочинца је довољно да има недостатак емпатије.
Злоба није неопходна.
Пробај са Сорошем.
 
Питање је да ли је исти био злобан. За злочинца је довољно да има недостатак емпатије.
Злоба није неопходна.
Пробај са Сорошем.
Pa ne, valjda nije bio zloban kad je onolike ljude direktno slao u gasne komore posle eksperimenata nad njima. Sta znaci biti zloban ako ne to?

Dela pokazuju kakav je neko a ne reci.
 
Pa ne, valjda nije bio zloban kad je onolike ljude direktno slao u gasne komore posle eksperimenata nad njima. Sta znaci biti zloban ako ne to?

Dela pokazuju kakav je neko a ne reci.
Чини ми се да се не слажемо око појмова. Није необично.

Хајде мало да адвокатишем Менгелеу...прво, био је доктор медицинских наука са признатим радовима у области медицине који су могли да га одведу и на други пут да није био део ратне машинерије. Али, није морао, па ћемо то приписати његовом недостатку емпатије и макаијавелистичком размишљању да циљ оправдава средства.
Друго, његови експерименти су и те како искоришћени после њихове осуде (експеримената) јер је урадио оно о чему други доктори сањају, имао је на располагању све што је пожелео па чак и људске жртве. Да ли су његови радови и открића уништени оног тренутка кад је проглашен за злочинца? Па нису, искоришћени су.
Да ли је слао људе у гасне коморе? Свакако да јесте, доказано без сумње. Само, да ли их је он водио за руку или су то радили неки други, чином испод њега? Зар ти, који су произвели циклон Б, ти који су изградили логор и гасне коморе, ти који су гурали људе у те исте коморе, зар они нису далеко одговорнији, јер да њих није било, ни Менгелеа не би било, зар не?
Иначе, злобан човек има злобне мисли. Он делује тако да нанесе највећи бол другоме, не да што брже отаља свој монструозни, свакако, али само задатак, да што брже елиминише оне које сматра да треба елиминисати. За то је довољан другачији поглед на свет и на друге људе, недостатак емпатије и фокусираност на циљ, на проналажење медицинских одговора у окружењу које му је дозвољавало да буде максимално ефикасан.
Не верујем да се он трудио да икоме загорча живот само из разлога што га је то усрећивало, што би била нека дефиниција злобе.
 

Back
Top