Kako Bog obeležava neke ljude?

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.326
evo da se ja umesam i ako nisam zelena
@Kerkyra ako ti tema bas mnogo smeta prijavi je, uvek imas tu opciju i objasni i zatrazi sta zelis od supermoderatora..
@Сале kao moderator ima prava da odluci sta ce biti sa temom dok drugi po tvojoj prijavi ne odluce o konacnoj sudbini ove teme

Moje licno misljenje je .... previse ozbiljno shvatate sve, sta fali da tema stoji ovde i da religija malo zivne
neka, volim bogobranitelje da čitam, tako je bog zaštićen od narodne vere i fizičko mentalno retard. osoba. :D

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
mozes ali ovde na javnom vise nemas sta reci, sve je receno

inace osoba je jos u uvodnom postu postavila pitanje zasto se kaze ..... znaci pita
ti kao dobar vernik i to pravoslavni mu lepo objasnis
mozda ce neko muslimanske vere dati drugaciji odgovor shodno svojoj veri
Sve je to u redu i bilo bi u redu da je tema na misterijama ili knjizevnosti, ne znam koji bi bio odgovarajuci pdf za narodne izreke (verovanja, sujeverja, kako god..)

Ali posto je ovo pdf o veri a ne sujeverju, onda joj nije mesto ovde.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.653
Kad bi bar znao sta pises...nije stvar u Bogu i da Njega neko brani, nego fizicki unesrecene osobe. To nije po pravilniku, a nije ni ljudski.
ta izreka se ne odnosi na fizicki unesrecene ljude vec na ljude koji su se zbog nekog npr mladeza ili belega smatrali obelezenim
pa u bibliji pise o incestu o ocu i cerkama i sta sad?
hoces reci da to nije u skladu sa religijom a danas se smatra da uopste nije ljudski

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
ta izreka se ne odnosi na fizicki unesrecene ljude vec na ljude koji su se zbog nekog npr mladeza ili belega smatrali obelezenim
pa u bibliji pise o incestu o ocu i cerkama i sta sad?
hoces reci da to nije u skladu sa religijom a danas se smatra da uopste nije ljudski
Ne znam zasto se ti umeces i smatras "braniocem" moderatora ili prozvanom, ali daj neki citat iz Biblije ili neke druge religijske knjige o tome, pa neka ostane na pdf.

Ali, nema ga.

Dok o incestu ima citata i iako nije striktno hriscanska tematika i gde sama ne bih ucestvovala verovatno, ali jeste i bila bi verska tema.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.653
Ne znam zasto se ti umeces i smatras "braniocem" moderatora ili prozvanom, ali daj neki citat iz Biblije ili neke druge religijske knjige o tome, pa neka ostane na pdf.

Ali, nema ga.

Dok o incestu ima citata i iako nije striktno hriscanska tematika i gde sama ne bih ucestvovala verovatno, ali jeste verska tema.
svaki post koji se napise podlozan je pohvali kritici analizi bilo kog forumasa
zaista ne znam odakle nekima misljenje da nekom napisu sta se ti mesas to je kao kada bih ja napisala
a sto ti onda pises javno, pisi na pp pa se drugi nece mesati
iskreno i treba da resite to na pp i ako ne budes zadovoljna resenjem a ti prijavi
ne razumem obitavaju najvise na drugi deo foruma i onda dodju ovde samo da bi zakerali sto su neke teme tu :roll:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
svaki post koji se napise podlozan je pohvali kritici analizi bilo kog forumasa
zaista ne znam odakle nekima misljenje da nekom napisu sta se ti mesas to je kao kada bih ja napisala
a sto ti onda pises javno, pisi na pp pa se drugi nece mesati
iskreno i treba da resite to na pp i ako ne budes zadovoljna resenjem a ti prijavi
ne razumem obitavaju najvise na drugi deo foruma i onda dodju ovde samo da bi zakerali sto su neke teme tu :roll:
Ja sam slucajno pisala na drugoj temi kad sam ugledala ovu da je sveze otvorena. Ti ces da kazes ko ce gde da pise?

I da skratim jer nisi ti tu da dajes savete, ali prestanite vi sadasnji i bivsi poneki modovi, da zarad popularnosti i klikova, prodajete sujeverja za veru. Kako vas samo nije sramota?

Pretvoriste ovaj pdf u vasar.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.326
Pa ne mozes biti snishodljiv do te mere da dopustas sujeverje, ti si zaduzen za veru, kao i da objasnjavas razliku izmedju nje i sujeverja.
pa za nekog je sujeverje ono u šta ti veruješ.
racimo napiši bog malim početnim slovom.
evo ti besmrtne, toliko je sujeverna da ne sme ni sotona da napiše malim slovom. :D

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
pa za nekog je sujeverje ono u šta ti veruješ.
racimo napiši bog malim početnim slovom.
evo ti besmrtne, toliko je sujeverna da ne sme ni sotona da napiše malim slovom. :D
Pa hajde da sada o tome otvorimo temu?

Mozda to na kraju i nije losa ideja, ali da se jasno nazove, "tema o sujeverju".
izgleda i tebi cim si ti to potegla:D
Jesam, zato sto je utoliko ruznije.
Sujeverje je prosto vera u natprirodno, nevezano za bilo koju veru. I sama vera je sujeverje ukoliko veruje u natprirodno.
Dakle jedina vera koja nije sujeverje je ateizam :P

Rece poluobozavalac Alistera Kroulija, polu"pravoslavac". Bezi bre.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
Ма изрека је тотално глупа...

stephen-hawking.jpg

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
pa otvori, da vidimo koliko vas /nas ima sujevernih
da vidimo ko ne sme bog malim slovom ;)
Jedno je sujeverje takve vrste, i to nije sujeverje nego bogobojazljivost, a drugo je nekakva toboze narodna izreka koja moze i ne mora da znaci.

I da ne duzim, ako vi poneki ne vidite da je ova izreka i tema pre svega nehumana, nehriscanska, onda ste vi za mene isto sto i sektasi.

Jer u svakoj narodnoj izreci postoji i tacan deo, ali i deo koji ne mora da znaci, a svaka generalizacija je odraz mrznje ili primitivizma.
Sada niski udarci :P
Bar po tvom misljenju :p
Pa sam si napisao da sledis Alistera Kroulija u ponecemu koji je okultista u satanista bio, a to tako ne ide ako si hriscanin.

Ne mozes da sluzis i "Bogu i mamonu".
Ма изрека је тотално глупа...

stephen-hawking.jpg
Evo klasicne fasizacije ove "izreke", covke je bio "kriv" sto je imao ALS?

Ali zato Mengele nije kriv sto je ubio onoliko ljudi?

Poslednja izmena od moderatora:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.