Kako bog koji kaznjava neduzne moze biti dobar?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zhuangzi

Domaćin
Poruka
3.706
Izlazak, 20:5

Немој им се клањати нити им служити, јер сам ја Господ Бог твој, љубоморни Бог, који кажњавам грехе отаца на синовима до трећег и до четвртог колена, оних који мрзе на мене.

Po mom misljenju, ovaj stih je direktan dokaz da biblija nije nikakva bozja rec, vec jedna zla knjiga. Poznajem ljude koji nisu ljubomorni, a eto, bog ljubomoran i osvetoljubiv.

Pitanje za sve hriscane: zasto bog kaznjava nevine ljude do treceg i cetvrtog kolena?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top