Kako biste reagovali da vas devojka zaprosi?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
345.510
I to javno
Da li bi vam bilo neprijatno, uplašili biste se, ili bi vam samopouzdanje postalo krhko , odbili bi, zagrlili je ili pobegli glavom bez obzira ? :)

1718278455881.jpeg

A ako te zaprosi tvoja devojka ..?

Opet bih odbio, ja ću zaprositi koju budem hteo, čak i da mi je devojka, a nisam je zaprosio do tog momenta, znači postoji razlog zašto to nisam uradio još uvek.

Generalno, pored svih ovih woke gluposti, pored svega što nam se servira, ja prosto nemam u sebi ulogu u kojoj nisam ja taj koji je lovac, koji vodi i koji će biti taj koji će ustati, zaštititi, zaprositi, pitati, platiti itd.

Opet bih odbio, ja ću zaprositi koju budem hteo, čak i da mi je devojka, a nisam je zaprosio do tog momenta, znači postoji razlog zašto to nisam uradio još uvek.

Generalno, pored svih ovih woke gluposti, pored svega što nam se servira, ja prosto nemam u sebi ulogu u kojoj nisam ja taj koji je lovac, koji vodi i koji će biti taj koji će ustati, zaštititi, zaprositi, pitati, platiti itd.
Pumpanje ličnog ega bitnije od životne ljubavi.
Moguće u tvom slučaju. Mada bih voleo da nije tako.
Tačno se primete ljudi koji bi se lako razveli.

Pumpanje ličnog ega bitnije od životne ljubavi.
Moguće u tvom slučaju. Mada bih voleo da nije tako.
Tačno se primete ljudi koji bi se lako razveli.

To sve sad što si napisao su tvoje boljke koje si isprojektovao na meni, očigledno, jer o meni ne znaš doslovno ništa.

Kao što rekoh, nije stvar ega, nego je stvar toga da ako ja već nisam pitao, imam razloga što nisam pitao, nisam još uvek za to, nisam siguran da je ona ta ili prosto ne osetim da još uvek treba to da uradim.

Ako već nisam odlučio za takav korak, to što ona učini takav korak mene ne može naterati da pristanem samo zato što je ona pitala.

Nikada ne pristajem na nešto što ne želim, samo zato što me neko pita. To nije ego, to je samopoštovanje i izgrađen karakter. Ali ti moraš da dođeš na taj nivo da bi znao o tome nešto.

Rekao bih "da" jer ne bih imao drugog izbora. Ali samo ako je u pitanju duža veza a ne vezica od par meseci.

Meliote, iskoristiću tvoj post samo kao primer, da ne misliš kako odgovaram tebi...

Vidiš, ovde se kaže "ne bih imao drugog izbora", a zapravo u životu sam biraš sve i uvek imaš izbora. Zato moraš imati karakter i samopoštovanje i u životu vući poteze koje ti želiš, ne koje ti drugi serviraju.

Meliote, iskoristiću tvoj post samo kao primer, da ne misliš kako odgovaram tebi...

Vidiš, ovde se kaže "ne bih imao drugog izbora", a zapravo u životu sam biraš sve i uvek imaš izbora. Zato moraš imati karakter i samopoštovanje i u životu vući poteze koje ti želiš, ne koje ti drugi serviraju.
Ako sam sam se ja zabavljao sa nekom osobom tokom dužeg vremena to znači da sam imao ozbiljne namere sa tom osobom. Drugo cenio bih hrabrost i ljubav te osobe da to uradi pa još i javno.

Ovde se na primer slažem. Ali nekako sam davno prešao ovaj nivo da mi neko nešto nameće i isteruje kako on hoće.
To kod mene a priori ne može. Uopšte neko veliko nadjahavanje u vezi ja ne tolerišem. Ili se lepo dogovorimo ili kreću problemi i ultimatumi.

Ako sam sam se ja zabavljao sa nekom osobom tokom dužeg vremena to znači da sam imao ozbiljne namere sa tom osobom. Drugo cenio bih hrabrost i ljubav te osobe da to uradi pa još i javno.

Ako si već imao ozbiljne namere, zašto je uopšte došlo do toga da ti ne konkretizuješ te ozbiljne namere?

@Araon , jedno pitanje za tebe. Da li ti se čini da bi sa ovakvim stavovima gušio svoju partnerku?
Ovako deluje da ti smeta ženska sloboda pa i najmanja i da u svemu moraš da budeš glavni.
Da li su te devojke kritikovale zbog dominacije?

Pogledajte prilog 1563372

Kao što rekoh, deluje ti jer ne znaš ništa o meni, jer projektuješ.

Ovo o čemu ja pričam su velike životne odluke, nešto od čega meni zavisi preostali deo života, što ne znači da u svemu moram da budem glavni. Ali je problem toga što tebi mnogo toga deluje, ali sa malo toga si upoznat.

To što ja ne bih pristao da me zaprosi bilo ko koga ja nisam zaprosio, to ne znači da sam ja u svemu glavni, već da je moja muška uloga, da priđem devojci, da osvojim koga hoću, da sutra pitam da se uda za mene ako sam već to odlučio.

Ali ne znači da se samo ti pitaš za sve u životu i da se guši bilo čija sloboda. Nema šta mene ko da kritikuje, možeš da budeš tu ili ne moraš.

Back